MissZZ MissZZ komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Tato kniha je, jak už je napsáno na obálce, ódou na přírodu. Kya je skvěle vypracovaná postava a příběh, který popisuje její život, Vás naprosto pohltí. Líbí se mi dvě časové roviny, které se na konci prolnou. Také překvapivý konec. Tato kniha je naprostou úžasná.

05.04.2022 5 z 5

Špionka v knihovně Špionka v knihovně Madeline Martin

Tato kniha je velice povedeným literárním dílem. Sice není nejlepší, ale patří rozhodně mezi nadprůměrné.
+ děj mě pohltil a knihu jsem přečetla za 1 večer
+ sympatické hlavní hrdinky (v knize byly popsány i jejich negativní vlastnosti)
- trošku kostrbatý překlad
- v nějakých částech byl děj trošku zkratkovitý

Celkově knihu doporučuji. I když pokud bych mohla predložit jiný historický román, který se mi zdál lepší, zmínila bych Krycí jméno Helena.

26.05.2023 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Na tuhle knihu jsem narazila, když jsem hledala oddechovku. Tento účel splnila. Byla milá, pozitivně laděná, sice předvídatelná, ale při čtení jsem se nenudila. Moc se mi líbila nálada knihy a hlavní postavy mi přišly sympatické. Četla jsem v originále a poté, protože, mě zajímalo, jaký bude překlad, jsem si přečetla knížku i v češtině. A musím říct, že mě velice zklamal. Doporučuju to přečíst v angličtině, je to mnohem, mnohem lepší.

05.04.2023 4 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Kniha Pan ohně je skvělou knížkou pro ty, kteří chtějí začít číst detektivní romány. Zajímavé prostředí, jednoduchá zápletka. Knihu kazilo pouze to, že milostný příběh někdy příliš překrýval příběh detektivní.

05.04.2022 4 z 5

O čertovi O čertovi Pavel Čech

O Čertovi je název knihy, která svým milým příběhem pohltí nejen děti ale i dospělé. Je to jedna z knížek, která Vás provází životem.

05.04.2022 5 z 5