miso98 miso98 komentáře u knih

Stará dáma vaří jed Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna

vybornee!!
pri tejto knihe treba mat silny nadhlad (je tam vela situacii pritiahnutych za vlasy) ... skvela cierna komedia.

19.04.2020

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

v polke knihy som to chcel zabalit - mysliac ze to bude do konca pribehu len pokus o hranie na city (ako keby som videl trapny americky romanticky film). druha polovica ma vsak uplne pohltila - som rad ze som sa k nej (nahodou) dostal.

30.03.2020

Jar Adely Ostrolúckej Jar Adely Ostrolúckej Ľudo Zúbek

Skvela kniha. Dostal som sa k nej nahodou - vyradenim z kniznice - rozcital som ju aj skrz to ze prave bezi sutaz o Naj Slovaka, kde Stur je horucim adeptom na vitazstvo. Kniha predcila ocakavania - velmi lahko citatelna, krasnym jazykom pisana, clovek sa ocitne v dobe kedy sa bojovalo o svk nezavislost - na bojom aj kulturnom poli. Velkost, zanietenie, rozhladenost tohto velikana tam na vas dycha z kazdej strany knihy... uzasne
"Nikdy nezradim svoje idealy! Blaho mojho naroda je mi nad vsetky osobne vyhody a zaujmy. Som ochotny podstupit pren aj najvacsie obete."

11.03.2019

Roviny života Roviny života Julian Barnes

necakal som nic.. a ziskol som uzasnu knihu!
..na moj uzas este aj SR tam ma zastupenie (futbalove) :-D

23.03.2020

Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye Michael Chabon

super kniha - hoc docitat 600stranovu knihu moze byt pre mnohych (mna) dost problem. ale dej je velmi zaujimavy. velky americky roman. skvele citanie

11.03.2019 4 z 5

Vekslák Vekslák Pavel Frýbort

vyborne, vcera som docital - a mal som pocit ze citam svetoveho autora a svetovu knihu :-) jedine minus, ze som to cital v slovencine.

20.01.2021

Enjoy Enjoy Solange Bied-Charreton

hm, skoda ze som si neprecital komentare skor, ako som dal 12E za tuto knihu... :-)
uplne sa snimi stotoznujem - kniha s chytlavou tematikou, ale uz ked to clovek cita, je to nuda.
..a vela preklepov, chyb..
..nabuduce mi to pls poslite vopred - pred vydanim, nech vam to opravim :-D
a vlastne to ani nema zaver/koniec.

05.10.2020

Storm 10 Kroniky Pandarve 1: Piráti z Pandarve Storm 10 Kroniky Pandarve 1: Piráti z Pandarve Martin Lodewijk

plne sa stotoznujem s komentarom od trudosa nizsie.
dostal som sa k tomuto kusku uplnou nahodou - ale vyzera to na super dielo - len mi k tomu chybaju zvysne casti (predchadzajuce), sirsi kontext... ale pozeram ze martinus ponuka nejaku cast toho komiksu - takze sa po tomto titule este urcite pozriem!! ;-)

14.05.2020 3 z 5

Chceme to, co máte vy Chceme to, co máte vy John Lanchester

Za mna priemerne hodnotenie. Slubne rozbehnute, niekolo nezavislych putavych pribehov ktore maju 1 spol. menovatela (ulicu Peppys Road) . Od kampane "Chceme to co mate vy" som cakal nejaku dramu, zapletku, rozuzlenie - avsak v podstate nic sa neudialo, cize zaver sklamanim pre mna ... ale multikult. Londyn a roznorodost pribehov - toto ma velmi bavilo.
Este zaujimavost: v Doslov-e pisaneho r.2014 hovoria o Londyne/UK ako o mieste so silnejucimi snahami odclenit sa od zvysku Europy, od prilevov mimoangl. prac.sily. A v 2020 tu mame Brexit n progress..

02.03.2020

Hájili jsme hrad Hájili jsme hrad William Eastlake

vojnova satira - sice tam bolo niekolko fajn satir.miest, celkovo ma to nezaujalo natolko aby som to docital. ale inak fajn kniha. skusim este "Jak jsme vyhral valku".

"Veda je umeni. Cituji ze svych poznamek. Vitezstvi ve valce lze dosahnout tim zpusobem, ze pristupujeme k jednotlivym fazim boje nikoli jako k vede, ale jako k umeni. Souhlasil byste s touto formulaci, svobodniku Benjamine, jakozto s logickou hypotezou?"
"Co?" vyhrkl jsem. "Muzete mou premisu prijmout?"
"Ale jo, jisteze muzu, pane kapitane." "Proc?"
"Protoze jsem neposlouchal."

26.03.2019

Černá kniha Černá kniha Lawrence Durrell

Prave docitana. Slo to ale velmi tazko - je tam velmi vela tazko pochopitelnych pasazi, vela filozofovania, zjavne autor vynika sialenou obrazotvorostou (je tam aj vela krasnych porovnani/metafor: "Sadol som si ku klaviru a zacal vrazdit Beethovena" al ""Vyskusali snad vsetky recepty z kucharskej knihy emocii"...) Pre mna ale celkovo tazke citanie.

06.10.2018