misantroop misantroop komentáře u knih

Pod kočičími hlavami Pod kočičími hlavami Antonín K. K. Kudláč

Bohužel zklamání, jako výběr z českých autorů mě tato sbírka bohužel moc nepotěšila.

26.01.2018 2 z 5

Operace Dunaj aneb Internacionální vražda Pražského jara Operace Dunaj aneb Internacionální vražda Pražského jara Antonín Benčík

Faktograficky výborně zpracovaná kniha.

26.01.2018 5 z 5

Velká kniha příběhů pro XXI. století Velká kniha příběhů pro XXI. století Neil Gaiman

Klasická antologie. Některé příběhy slabší a některé lepší.

20.12.2017 3 z 5

Benešovy dekrety.  Budoucnost Evropy a vyrovnávání se s minulostí Benešovy dekrety. Budoucnost Evropy a vyrovnávání se s minulostí Muriel Blaive

Sborník textů vydaných v době kdy ČR přistoupila k pohovorům o přistoupení do EU.

20.12.2017

Inspirativní kniha

01.02.2017 5 z 5

Pygmej Pygmej Chuck Palahniuk

Zajímavá kniha. Nicméně nejsem schopen jí aktuálně dočíst protože její styl je mi velmi vzdálen.

03.05.2016 2 z 5

Ukolébavka Ukolébavka Chuck Palahniuk

„Do pekla možná nejdeme za to, co jsme udělali, ale za to, co jsme neudělali.“
Carl Streator je novinář který píše o syndromu náhlého úmrtí novorozenců. Pronásledován minulostí při své cestě za odhalením původu Grimoáru, ze kterého pochází vraždící Ukolébavka potkává Helenu, Monu a mladíka jménem Ústřice, kteří každý sledují svůj vlastní cíl. Kniha se odehrává ve dvou časových úrovních a pohybuje se na pomezí horroru, dramatu, komedie s hodně černým podtextem a hodně netradiční love story. Nekrofilie, vraždění, ekoterorismus, pronajímání domů ve kterých straší a zamyšlení se nad mocí slova a zodpovědností.
Ten rockoholismus, ta klidofobie.
"Klacek a kámen kosti ti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně!"

13.10.2015 4 z 5