miro.čtenář miro.čtenář komentáře u knih

Tma Tma Ondřej Neff

Nápad a úvod super. Pak děj podivně rozbředne a v trhaných kusech se objevují jen náznaky. Škoda, že se neudrželo počáteční tempo alespoň v jedné dějové lince.

Za mě promarněná šance.

09.02.2017 3 z 5

Lincoln: Tým rivalů Lincoln: Tým rivalů Doris Kearns Goodwin

Výborná kniha. Autorka spojila neskutečné množství dobových tiskovin, osobní deníků a korespondence a poskládala z nich příběh Lincolnovi politické kariéry. Zajímavé je prolínání několika rovin a přesah knihy, kdy fakta jsou zasazena do společenského a osobního kontextu jednotlivých aktérů a doby.

Zároveň pobaví dnes nepředstavitelná romantika té doby:
např. Lincoln v létě jezdil ze svého letního bytu do práce (Bílého domu) 6 mil sám na koni.

15.11.2016 5 z 5

Válka s mnohozvířetem Válka s mnohozvířetem Vladimír Páral

Za mě výborná kniha. Zvlášť když to člověk nebere příliš doslova a spíš hledá paralely.

Hnědáci tvořili party a vedli různé orgie.

07.01.2016 5 z 5

Dědictví prodavače mušlí Dědictví prodavače mušlí Ashley Carrington (p)

Super kniha, skvěle čtivá. Především v první části úžasný příběh. Navíc se celkem autenticky dozvíte něco o drsné realitě ropné horečky v USA na počátku 20. století. Aneb jak se chytrý klučina prosadil v dobách syrového kapitalismu.

06.01.2016 5 z 5

Vyrozumění Vyrozumění Václav Havel

Absurdní byrokratické trollení s minimaxem v ruce. Nadčasové, doporučuji.

05.01.2016 5 z 5

Příběh opravdického člověka Příběh opravdického člověka Pavel Vilikovský

Kniha je výborná. Ukazuje naprostou zvrácenost doby před rokem 89. Je to jaky by vám Havlovo absurdní drama nepodával vypravěč, ale jedna z hlavních a nadšených postav.
Nevím na co to ukazuje, ale kniha mi přišla především humorná a až pak smutná.

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Dobrá detektivka. Psychologie postav výborná. Závěr lehce sklouzne do šablony kriminálka Las Vegas, ale to neva.

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Skvělá kniha, totální strop. Určitě v mých osobních TOP 5. Jediný drobný nedostatek je Čapkovská ztráta tempa a lehký rozpad děje v závěru. Kniha naštve ze dvou důvodů:
1) skončí a vy by jste chtěli víc
2) totální závist komisaři Durmanovi a jeho požitkům :D

05.01.2016 5 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

V první půlce mě rozčilovaly ty historické vsuvky a chtěl jsem ať jede děj detektivky. Po půlce se to nějak zlomilo a už mi bylo skoro jedno kdo je vrah, ale hltal jsem ten historický příběh. Každopádně mě to bavilo a mohu doporučit. Zvlášť milovníkům obšírných až melancholických popisů. Taky si asi něco přečtu o nucené emigraci Skotů a Irů do Kanady :)