mirabl mirabl komentáře u knih

Máma zabiják Máma zabiják Asia Mackay

Ježkovy voči, bondovka pro kojící matky. Tohle se snad v mateřských centrech rozdává zdarma na vyrovnávání hormonální nerovnováhy. Bůh ochraňuj Její Veličenstvo anglickou královnu.

21.11.2019 3 z 5

Jubal Sackett Jubal Sackett Louis L'Amour

(audiokniha). Mé třetí setkání s rodinnou ságou Sackettů nedopadlo moc dobře. Ten neskutečně obehraný a donekonečna recyklovaný scénář "putování-hrozba indiánů-vraždění" + bonus "putování-hrozba Španělů-vraždění" mi nějak nesednul. Ani dva souboje Bezpohlavní Klaďas vs. Nadržený Záporák ve stylu face-to-face celkový dojem moc nezachránily.

15.11.2019 3 z 5

Nový měsíc: Kompletní ilustrovaný průvodce filmem Nový měsíc: Kompletní ilustrovaný průvodce filmem Mark Cotta Vaz

Moje první kniha o filmu ... a hned napoprvé, absolutní bomba! Perfektní provedení, úžasná pastva pro oči, zajímavé informace a komentáře ... co víc si přát :-).

11.11.2019 5 z 5

Renčín pro pokročilé Renčín pro pokročilé Vladimír Renčín

Renčín beze slov? Bohužel velmi podivný "čtenářský" zážitek. Převládal pocit zklamání.

30.10.2019 2 z 5

Terč Terč Joseph R. Garber

Velmi nakažlivé, nejen co se týká čtivosti, neboť jakmile se kniha do čtenáře zakousne, už ho prostě nepustí. Totálně bláznivá jízda, do které se autor snažil propašovat "něco" ze svých zřejmě oblíbených filmů jako Nepřítel státu, Sám doma 2, Smrtonosná past až po vietnamskou Apokalypsu. Osvěžující byly rozmluvy hlavního hrdiny se svým druhým já, které byly opravdu originelní :-).

26.10.2019 4 z 5

Na válečné stezce Na válečné stezce Louis L'Amour

(audiokniha). Natěšen druhým dílem jsem byl zvědav, jak si dál povedou mladí Sackettové. No, byl jsem spíše zklamán. Nudné, plné dějových stereotypů ... a ti vymítači čarodějnic mi pěkně lezli krkem. Jako by nestačily trable s (ne)přátelskými indiány, co si to okolo brousej na svých válečných výpravách.

22.10.2019 3 z 5

Léto nespěchej Léto nespěchej Michal Černík

Kvalita ilustrací je o jeden level výše než textová část této velmi útlé knihy. Básničky jsou na můj vkus, kulantně řečeno, podivné. Musel bych se hodně rozmýšlet, zda nějaká z nich by opravdu stála za to, bych se ji naučil nazpaměť ... jo, možná ten Krátký příběh:
"Kapka deště dívala se na svět zvysoka.
Uviděla stromy, lidi a husy kolem potoka.
Moc se jí to líbilo.
Povzdechla si: Škoda že jsem jenom voda.
A pole ji vypilo."

12.10.2019 3 z 5

Káně Kašpar Káně Kašpar Kurt David

Úžasná kniha, s obrovskou poznávací hodnotou ... a přečtená za večer na jeden zátah. Už na první straně se totiž čtenář zcela neobvykle dozví vše podstatné (a je to pěkná rána mezi oči). Příběh o tom, kterak se z malého "kuřátka" stal dravec. Roztomilé, zábavné, kruté, pravdivé. Doporučuji.

01.10.2019 5 z 5

Groznatův štít Groznatův štít Jiří Řípa

Příjemné překvapení. Úsvit slovanských dějin, podaný čtivou formou dobrodružného příběhu. Už navždy si budu pamatovat, že když Perun odmítne obětinu, tak se tutově semele něco moc nepěkného. 90%.

27.09.2019 5 z 5

Zo starej horárne Zo starej horárne Mária Haštová

Má první "větší" knížka čtená ve slovenštině ... a nemohl jsem si vybrat lépe. Jednotlivé příběhy děvčátka z myslivny jsou krásné svou opravdovostí, a někdy i trochu kruté a drsné.

18.09.2019 5 z 5

Černobílé roky Černobílé roky Jiří Brabec

Nepamatuji, kdy naposledy jsem byl knihou tak nepříjemně překvapen. Po naprosto fenomenálním úvodním slovu Karla Šiktance jsem obrátil list a ... s otevřenou pusou zíral na datum, kdy se podle autorů díla začala psát novodobá historie samostatného Československa, tedy 7. listopadu 1917. Jojo, když vítěz (třídního) boje "píše" dějiny, dopadne to vždycky blbě. Další srdcervoucí informační vyprošťovák se odehrál v roce 1928. Normální člověk by napsal, že 10 let od svého vzniku se ČSR stala obdivovanou průmyslově vyspělou zemí ... ale kdepak: říjen 1928, Počátek první pětiletky v SSSR. "Odpad" jsem tomu nedal jen proto, že mezi tou spoustou černo-bílých mazanic (a básnických oslav konečného vítězství komunismu) se vyskytlo i několik zdařilých kreseb od uznávaných autorů.

18.09.2019 1 z 5

Koza odratá a jež Koza odratá a jež Mária Rázusová-Martáková

Hezká, moc hezká pohádka, ale hrozně kratičká. Nikdo tu nikomu neubližuje, hraje se tu jen taková "popichovaná" ... a vše doprovází ilustrace s docela vysokou úrovní fantazie. Doporučuji jako první čtení pro malého školáka.

17.09.2019 5 z 5

Vernon Bůh Little Vernon Bůh Little DBC Pierre (p)

Možná se zde nalézá přehršel badatelů, kteří mají akutní potřebu se šťourat v té hromadě sraček, která se zove Uplně Svobodná Amerika, mě tahle kniha ale neoslovila. Naopak, pokazila mi celý večer. Nebýt čtenářské výzvy, nedotknul bych se jí ani násadou od smetáku.

14.09.2019 1 z 5

Černý kapitán Černý kapitán Alfons Bohumil Šťastný

(audiopovídka). Tahle detektivně-braková cliftonka mi nějak nesedla. Já prostě nemám rád, když padouch svou oběť rozporcuje a pak ji po částech "uklidí". Bída.

13.09.2019 2 z 5

Muž přítel člověka Muž přítel člověka Matěj Barták

Tahle pidi knížečka je docela utrpení. Převažuje humor na hospodské úrovni pro zhrzené paroháče a zakomplexované pivní pupky. Zasmál jsem se asi tak dvakrát.

08.09.2019 2 z 5

Hele - rýmy i zádrhele Hele - rýmy i zádrhele Miroslav Michálek

Neuvěřitelné se stalo skutkem ... jo, básničky jsem četl naposledy na ZDŠ ... ale přiznávám, že první dojem z této útlé knížečky byl, ehm, šokézní :-). Druhý den se mi však autorovo jazykobrusičství rozleželo v kebuli a začal jsem se "Jaro" učit zpaměti. A "Vážnost" ... ta je taky dobrá.

05.09.2019 3 z 5

Dora a medvěd Dora a medvěd Helena Šmahelová

Zvláštní, trochu samotářský příběh, ale krásný. V dnešní uspěchané, technologicky šílené době (kdy děcka už nehledají zaběhnuté medvídky, ale jen "zaběhnuté" nabíječky svých šmajtfonů) mi díky této knize bylo umožněno znovu se vrátit o 50 let nazpět ... do normálu ... do téměř bezstarostného děctví. Autorka má můj obdiv za to, jak elegantně dokázala oživit svět snů a bezbřehé fantazie malé Dory.

02.09.2019 5 z 5

Správná pětka na pašeráckém vršku Správná pětka na pašeráckém vršku Enid Blyton

Knihu mohu doporučit pouze malým školákům ... a samozřejmě milovnicím pejsků a psího kraválu. Já sám jsem se už někde v polovině tohoto dílka cítil ... podvedený. Dal jsem paní Blytonové druhou šanci a podle všeho, její "rychlokvašený" styl psaní mi nesedí.

02.09.2019 2 z 5

Levhart Zlatý stín Levhart Zlatý stín Henri Cornelus

Mám hodně rozpačitý dojem. Jasně, jsou to bajky ... ale co je moc, to je moc. Podsouvat nebezpečným africkým zvířatům člověčí city a smysl pro fair-play, nebo snad soucit ... hmm, tak nějak tuším, že nezkušený mladý čtenář zažije na svém prvním safari mnohá "nečekaná překvapení" :-).

30.08.2019 3 z 5

Jen to nejlepší... Jen to nejlepší... Lori Copeland

Hezky se to četlo, ale bylo to dost natahované. Prostě takový 300 stránkový Harlequin.

30.08.2019 3 z 5