Káně Kašpar

Káně Kašpar https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44804/bmid_kane-kaspar-6DC-44804.jpg 4 21 4

Mít doma psa, kočku, křečka, želvu, kanárka či andulku - to je sen většiny dětí. A teď si představte, že hrdina knížky Kurta Davida dostal od souseda opravdické káně. Nemá to s ním zrovna jednoduché, ani když je docela malé, ani později, když dospěje. Oba prožijí hezké a veselé chvilky svého přátelství, ale také spoustu nepříjemností, protože káně patří do lesa, a ne do vesnice. Chlapec pozná za těch sto třicet dva dní, kdy mu káně patří, hodně radosti, ale i smutek a žal. To všechno prožijete s ním, až budete knížku Káně Kašpar číst.... celý text

Příroda, zvířata , Pro děti a mládež

Vydáno: , Lidové nakladatelství

Antennenaugust , 1983

mirabl
01.10.2019 5 z 5

Úžasná kniha, s obrovskou poznávací hodnotou ... a přečtená za večer na jeden zátah. Už na první straně se totiž čtenář zcela neobvykle dozví vše podstatné (a je to pěkná rána mezi oči). Příběh o tom, kterak se z malého "kuřátka" stal dravec. Roztomilé, zábavné, kruté, pravdivé. Doporučuji.

hroneczek
27.10.2017 3 z 5

Souhlasím s názorem níže - knihu jsem četla v dětství, vím, že jsem jí přelouskala za pár dní, ale už si nějak nepamatuji o čem byla.

kika 13
08.02.2013 3 z 5

Dětská knížka úplně jsem ale zapoměla o čem je.Četla jsem to už dávno.

reykjavik
25.03.2012 5 z 5

Úchvatný vztah mezi ptákem a člověkem.