mira.k mira.k komentáře u knih

Lásky kapitána Blooda Lásky kapitána Blooda Karel Princ (p)

Převyprávěný román Odyssea kapitína Blooda. Co víc dodat.

25.04.2020 1 z 5

Scaramouche Scaramouche Rafael Sabatini

Román, který byl několikrát zfilmován. Poměrně věrná francouzká verze(Barray 1963) a zábavnější americká verze(Granger 1952). Klasická romantika v duchu 3 mušketýrů. Básník, komediant po té, co mu padouch zabije přítele na sobě pracuje(šerm) a nakonec se téměř pomstí. Po Odyssee kapitána Blooda nejlepší autorův román. Škoda že vyšel jen 2x před válkou. Nové vydání a překlad by neškodil.

25.04.2020 5 z 5

Bez šance Bez šance Alistair MacLean

Se skotským spisovatelem Alistairem Macleanem nemá nic společného. Český autor zneužil jméno mistra. JInak hrozná. Nedá se číst. Amatérismus.

25.04.2020 odpad!

Klikaté stezky vášní Klikaté stezky vášní Karel May

První tři svazky jsou depresivní. Dobro prohrává a zlo vítězí. Že se ani nezdá, že to může být ještě horší, ale je. V tomto svazku se to láme. Vše se začíná v dobré obracet a dalšími svazky to míří k happyendu. Na druhé polovině tohoto cyklu jsou tu vidět zárodky pozdějších slavnějších děl.

29.02.2020 4 z 5

Žhavé slunce Mexika 2. část Žhavé slunce Mexika 2. část Karel May

Pád nepokračuje. Dobro vyhrává a vše míří k totálnímu happyendu.
Hodně podobné nejlepším mayovkám z mexického prostředí. Jen hlavního hrdina se jmenuje jinak.

29.02.2020 4 z 5

Rudá bouře Rudá bouře Tom Clancy

Klasický Clancy. Není tu Ryan, ale má to napětí. Pro mladé ročníky ne, spíš pro pamětníky. Prostě je to už alternativní historie, protože armády už jsou přece jen jinde.

30.01.2020 5 z 5

Při sklence vína Při sklence vína Josef Svatopluk Machar

Vzpomínky na své součastníky. Zajímavý pohled na vznik republiky.

30.01.2020 5 z 5

Talbotova odysea Talbotova odysea Nelson DeMille

Detektivka, špionážní thriller s obvyklým akčním závěrem a spoustou postřílených. Slušný autorův standard.

19.05.2019 5 z 5

Večerní škola Večerní škola Lee Child

Reacher detektivem a méně akce. Plná spokojenost.

Ostrov Antrax Ostrov Antrax Nelson DeMille

Dobrá detektivka. Trochu ukecaná, místy rozvláčná. Ale ten závěr akčně přepálený nevěrohodný. Bohužel autorova slabší stránka. Možná je to tím, že jsem četl první vydání Nebezpeřný ostrov a kdosi zde rozebíral, že to vypadá jako uspěchaný možná zkrácený překlad v závěru. To ale musí posoudit znalci, zda první i druhé vydání jsou totožná.

17.05.2019

Odvetný úder Odvetný úder Nelson DeMille

Velice dobré čtení, kde autor částečně naváže na Noční pád i když tato kniha je zdánlivě o něčem úplně jiném.

17.05.2019 5 z 5

Poklidné a tiché místo Poklidné a tiché místo Peter S. Beagle (p)

Slabší autorova kniha. Má svá hezká místa, ale místy i hluchá místa. Neurazí ani nenadchne.

17.05.2019 3 z 5

Bard speciál Bard speciál Peter S. Beagle (p)

Méně někdy bývá více. Takže útlý sešitek plný perel. Ať je to popis práce překladatele Posledního jednorožce nebo autorova rozkošná povídka. Pokud by i ostatní autorovy nosorožčí povídky byly tak dobré, tak je hřích, že je ještě u nás nikdo nevydal.

8x Phillip Trent 8x Phillip Trent E. C. Bentley

Trentův poslední případ je klasika, ale povídky bída.

Žranice Žranice Ladislav Pecháček

Dobré čtení. Oddechovka. Jen ten konec je do ztracena.

Skrytá moc Skrytá moc Tom Clancy

Pokračování série s oběma Ryany. Jde to, ale přece jen je poznat větší ukecanost a trochu nepravděpodobný závěr.

Narka Narka Richard Šusta

Příjemné překvapení. Dobré nápady, má to šmrnc, dobře napsané. Jen škoda místy trochu za vlasy přitažených náboženských pseudomyšlenek a chyb v textu.
Jako česká sci-fi určitě patří k těm nejlepším.

31.07.2018 5 z 5

Ukradl jsem bombu Ukradl jsem bombu Zdeněk M. Veselý

Jak se vědec přichomýtne do špionáže. Odpočinkový thriller.

09.06.2018 5 z 5

Zatoulaný kamión Zatoulaný kamión Zdeněk M. Veselý

Jeden z nejlepších dílů seriálu Ve znamení merkura. Kriminálka oddechovka o celnících.

09.06.2018 5 z 5

Cílená hrozba Cílená hrozba Tom Clancy

Velice dobré čtení. Sice úplně plnohodnotný Clancy z původní série to není, ale není to moc poznat. Dobře se to čte a má to myšlenku.

27.12.2017 4 z 5