MiňonkaNonka MiňonkaNonka komentáře u knih

Komnata ozvěn Komnata ozvěn John Boyne

Hodně mě to pobavilo. Veškeré postavy, i ty které se jen mihly (např. matka Ukrajinka) byly naprosto šílené až ujeté, ale při tom uvěřitelným způsobem. Autor se trefuje nejen do nadužívání a zneužívání sociálních sítí, ale i do politické korektnosti a všechno popisuje s velkou mírou nadsázky, ale zároveň přesně tak, jak to v dnešní době vlastně je.

07.03.2023 5 z 5

Podpis všech věcí Podpis všech věcí Elizabeth Gilbert

Úžasná kniha o přírodě, lásce, vědě a touhách. Skvělá, poučná, zajímavá. Kniha mě moc nadchla. Je v ní plno myšlenek, které vás donutí přemýšlet nad sebou i nad světem.

02.08.2022 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Na autorku jsem narazila v rozhovoru pro časopis, kde mě zaujala. Koupila jsem si její knihy a začala útlou Myší dírou. Kniha mě neskutečně pohltila. Velmi silné a zajímavé příběhy všech postav, skvěle propracované. Všechno se vším souvisí.

18.04.2022 5 z 5

Fazóna Fazóna Miika Nousiainen

(SPOILER) Vtipné i smutné, spousta úvah k zamyšlení. Zajímavé osudy lidí, které ale mohly být víc dotáhnuty. Konec byl rychlý a po tom všem, co se hrdinům dělo, se najednou všechno zhruba ve stejnou dobu všem vyřešilo a navíc dobře. Konec mě zklamal. Jinak se to četlo pěkně.

03.01.2023 4 z 5

Kdyby Kdyby Simona Votyová

Ještě chci dodat, že se mi moc líbily i vedlejší postavy jako třeba bratr nebo matka.

29.05.2023 5 z 5

Kdyby Kdyby Simona Votyová

Víceméně depresivní příběh, plný emocí, s prvky humoru, ostatně jak už jsme u autorky zvyklí. Skvělý nápad s dvěma verzemi a dvěma autorkami. Obě velmi čtivé a k zamyšlení.

29.05.2023 5 z 5

Podivuhodná odhalení Artura Peppera Podivuhodná odhalení Artura Peppera Phaedra Patrick

Milé, pohlazení po duši, naděje. Příběh o tom, že i ve stáří po smrti blízkého člověka je spousta důvodů žít dál a ne jen čekat na smrt. A že je možné objevit ještě spoustu dobrodružství a nečekaných příběhů.

30.03.2023 5 z 5

Pokojská Pokojská Nita Prose

Zajímavé, zábavné i napínavé, jen ten konec trochu moc červená knihovna.

15.01.2024 4 z 5

Spřádači snů Spřádači snů Barbara Erskine

Mně to bohužel příliš nenadchlo. Zajímavé téma, ale strašně zdlouhavě popisované věci/ děje, co se řekly už mnohokrát až mě to nudilo. Některé postavy se vyvíjely tak nějak na přeskáčku, chvíli měly nějaký charakter, pak zas jiný. Co mi ale vadilo nejvíc, že něco se vyřešilo najednou raz dva (např. Sandra) a poměrně nahodile. Najednou bylo prostě vyřešeno.. Začátek byl slibný, ale pak to začalo hodně padat dolů. Co se mi líbilo, byla ta historická část, tam je vidět, že autorka ví, o čem píše. A osudy těchto postav mě zajímaly, proto jsem i knihu dočetla.

12.12.2022 3 z 5

Náklaďáky Volvo Náklaďáky Volvo Erlend Loe

Doppler se mi líbil mnohem víc. Toto volné pokračování mě zklamalo.

02.08.2022 3 z 5

EXOToulky světem : 30 let zážitků ze 100 zemí EXOToulky světem : 30 let zážitků ze 100 zemí Julius Lukeš

Na autora jsem narazila v časopise, kde s ním byl rozhovor a zaujal mě. Pořídila jsem si tuto knihu a moc se mi líbila. Zažít to, co zažil on bych nechtěla, ale četlo se to pěkně. Pobavila jsem se.

18.04.2022 5 z 5