Fazóna přehled

Fazóna
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499052/bmid_fazona-jAd-499052.png 4 195 195

Finský bestseller, který s humorem boří všechny stereotypy o partnerství i rodině Sami je muž v nejlepších letech, ovšem přes tikot biologických hodin sotva slyší vlastní myšlenky. Matku svých budoucích dětí hledá tak urputně, až se shodou nešťastných náhod dostane do křížku s motorkářským gangem. Jeho kamarád Markus zase zůstal sám se třemi dcerami a o tradiční rodině si může nechat leda zdát. A třetí kamarád do party Pesonen se musí starat o stárnoucí rodiče, takže jeho osobní život i zářná kariéra zůstávají v nedohlednu. Ani zbytek Samiho rodiny není zrovna reklamou na štěstí — jeho matka se po manželově smrti jen těžko vypořádává s osamělostí a vlastní dcera s ní kvůli naprosto nevinným otázkám na budoucí vnoučata odmítá mluvit. Při snaze o řešení svých potíží všichni shodou okolností narážejí na stejný lifestylový blog, který líčí rodinnou idylku blogerky Sini. Postupně si však i ona uvědomí, že pouhá vyladěná fazóna k opravdovému štěstí nestačí.... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Host

Pintaremontti , 2020

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Fazóna. Přihlašte se a napište ho.

tanuki
08.06.2024 4 z 5

Tři muži nad čtyřicet let, jejichž životy nejsou v takové kondici, aby na ně mohli být pyšní. Všichni se potácí se do jedné prohry ke druhé, ale i přes spoustu neuvěřitelných náhod, naschválů a podivných situací, kterými si projdou, je dobré vědět, že na každého někde čeká jeho štěstí. Cesta k němu je většinou klikatá a nelehká, protože jinak by si člověk dosaženého cíle patřičně nevážil.

Černý humor (dalo by se říci "extra dark", když použiju spojení používané na hořkých čokoládách, tedy snad i hořký humor), který v dnešní hyperkorektní době (Finsko není USA, naštěstí) už nebývá úplně běžný. Ve spoustě banalit a bláznivých situací se ukrývají sem tam rozeseté životní pravdy. Překvapí nás svojí jednoduchostí a přímočarostí. Všichni je známe, nosíme je v sobě roky, jen nám možná chybí výrazové prostředky, abychom je přesně formulovali a vyslovili. Díky za ně.

luciella10
25.02.2024 5 z 5

Kniha, která mě pohladila po duši. Pokud máte rádi severský "humor" i jejich dávky deprese, strohost a zároveň přímost, bude tato kniha pro vás. Od pohřbů k početí dítěte. Strasti mladých i těch, kteří stárnou a umírají jim blízcí. Boj s každodenností a nároky, které na nás klade svět i my sami a že není vše zlato, co se třpytí. A že ono i ti blogeři, nežijí ten vysněný život, který ukazují. Za mě kniha, která rozhodně za to stojí a pokud ji někdo zfilmuje, hodně ráda se na ni podívám.

Annicka
23.02.2024 4 z 5

Předchozí komentáře přede mnou asi vypovídají o všem. Kniha je o vážných tématech jako nemožnost najít partnera, neplodnost, samoživitelství. Každá postava má svůj smutný příběh. Někomu tak může celý příběh připadat dost depresivní - vždyť Samiho hned na začátku nahání motorkáři a se vztahy to jde od desíti k pěti, Henna je na nervy z neplodnosti (aneb nejlépe otěhotníte, když se nestresujete, ale jak se nestresovat z toho, že vám všichni pořád říkají, že se nemáte adresovat?), Markus se hroutí pod povinnostmi otce samoživitele tří dětí. Vlastně když se nad těmi příběhy zamyslíte, je to velmi smutné. Ale na druhou stranu, je to všechno zároveň dost přitažené za vlasy, natolik, že je to fakt k smíchu. Pokud ale jedete na té stejné vlně jako autor. Já ano, a tak jsem se dobré tři čtvrtiny nebo i o něco déle nesmírně bavila. Ulízaný happy end mi moc nesedl, ale nějak to skončit musí, což...

všechny komentáře

Související novinky (1)

Vychází Mrtvá zóna, Temný amulet a další knižní novinky (39. týden)

25.09.2022

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Fazóna v seznamech

ve Čtenářské výzvě48x