minde minde komentáře u knih

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Můj nejoblíbenější žánr-kombinace historické (středověké) fantasy :-) Není co dodat, takhle sága a její hrdinové mě naprosto dosali. Je skvělé, že v každé kapitole je děj popisovaný z pohledu jiného hrdiny, jak on to vidí. A díky tomu nejsou ty postavy černo-bílé. Oproti jiným knížkám, kde se vžijeme jen do jedné hlavní postavy, a jen v roli té jediné postavy prožíváme celý děj, tak tady můžeme být každou chvíli někým jiným..Eddardem Starkem, Skřetem, Deanerys...a sledovat děj, situaci jejich očima :-)

25.06.2013 5 z 5

Pán prstenů & filozofie: jedna kniha vládne všem Pán prstenů & filozofie: jedna kniha vládne všem Eric Bronson

Díky této knize pochopíte v čem spočívá to kouzlo, moudrost a hloubka Pána prstenů, a že to není jen tak obyčejný příběh.

25.06.2013 5 z 5

Pohádky bratří Grimmů (29 pohádek) Pohádky bratří Grimmů (29 pohádek) Jacob Ludwig Carl Grimm

Ještě ji pořád mám doma, sice se už celá rozpadá, ale pořád uchovává ty vzpomínky na dětství.

Kniha o Bohu Kniha o Bohu Walter Wangerin

No je pravda, že zde nenajdete nic nového.....jsou to prostě příběhy z Bible, které jsou však napsány jako normální vyprávění, které se dobře čte.

Prokletý trůn Prokletý trůn Sharon Kay Penman

Zajímavé a poutavé čtení, úplně vás to vtáhne do děje. Po přečtení této knihy nechápu proč mě ve škole nebavil dějepis :))

Obrázky z českých dějin a pověstí Obrázky z českých dějin a pověstí Zdeněk Adla

Také si ji ze svého dětství pamatuji. S bráchou jsme si v ní pořád listovali a četli. Skoro jsem na tu knihu zapomněla. Asi si pro ni zajdu k rodičům...někde tam určitě bude :-)

25.06.2013 4 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Moc dobrá kniha. Neskutečný a poutavý příběh, člověku se ani nechce věřit, že se ještě v dnešní době podobné věci dějí.

21.06.2013 5 z 5

Kuky se vrací Kuky se vrací Jan Svěrák

Kukyho jsem četla svým dětem. Zpočátku mi trvalo se do knihy vcítit, ale postupně jsem si Kukyho oblíbila natolik, že když jsme došli na konec knihy, bylo mi trochu smutno, že už se musíme s Kukym rozloučit.
Určitě doporučuji všem rodičům, kteří neví co svým dětem číst :-)

Fatwa: život pod hrozbou smrti Fatwa: život pod hrozbou smrti Jacky Trevane

Nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Nenáročné, ale hodně poutavé čtení. Člověk si teprve uvědomí vděčnost toho, v jaké kultuře a prostředí žije.

Šepoty v písku Šepoty v písku Barbara Erskine

Skvělá kniha. Provázanost tří časových dějových linií dělá knihu ještě zajimavější a poutavější.

Bible Bible neznámý - neuveden

Bible je mnohdy náročná, nelze ji jen tak pochopit. Musí se číst pomalu, přemýšlet nad tím co čteme...a pak teprve v ní objevíme ten pravý poklad.
Kniha, kterou čteme celý život :)

14.06.2013 5 z 5

Poklady pod sněhem Poklady pod sněhem Patricia St. John

Knihu jsem četla a čtu svým dětem před spaním, ale vůbec mi to nevadí - mohla bych ji číst opakovaně :-) I dospělý člověk si při čtení této knihy hodně věcí uvědomí a bere jinak.

14.06.2013 5 z 5