Pohádky bratří Grimmů (29 pohádek)

Pohádky bratří Grimmů (29 pohádek) https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76238/mid_pohadky-bratri-grimmu-29-pohadek-eBv-76238.png 5 107 14

Kniha obsahuje následující pohádky: Sladká kaše; O vlkovi a kozlátkách; Červená Karkulka; Veška a bleška; Střízlík králem; Když se spolčí kočka s myší; O králi žabákovi; O bílém hadu; Tři přadleny; Šípková Růženka; Domácí skřítkové; Jeníček a Mařenka; Dupynožka; Zlatá husa; Kubík a Kačenka; Husopaska; Ó radostné cestování; O ptáku Nohovi; Bělinka a Růženka; Lesní šedivec; Podkovák; Vřetánko, člunek a jehla; Líný Mates; Dary skřítků; Čert a jeho babička; Jednoočka, Dvojočka a Trojočka; Sedm Švábů; Modrý kahanec; Brémští muzikanti.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Kinder- und Hausmärchen

uzivatel83509
04.06.2023 5 z 5

Krásné pohádky :-)

los
24.04.2023 4 z 5

v moderní úpravě pro děti patří pohádky bratří Grimmů k stále vděčné klasice, není ale nad původní verze v celé jejich hrůze a krutosti s opravdovým poučením do života (a přiznejme si, že i notnou dávkou té dnešní nekorektnosti),

jelikož se grimmovské verze různě liší od Erbena, Němcové a spol., je prozíravé napřed zkontrolovat poslední odstavec, než začnete pohádku číst mrněti před spaním

mám rád Brémské muzikanty

Kontryhelka
11.01.2021 5 z 5

Krásné pohádky a nádherné ilustrace paní Zmatlíkové.

jarki
25.01.2019 3 z 5

Výborné, jsem z těch pohádek nadšená.

Ivka14
01.11.2018 4 z 5

Tyhle pohádky máme doma a četla mi je maminka před spaním a teď je čtu svojí mladší sestře a tohle snad nikdy neomrzí

Ďumbierka
25.08.2018 5 z 5

Rozprávky z knihy mi čítala ešte moja maminka a neskôr som to zvládla aj ja. Toto bola jedna s prvých kníh, ktorú som mala v rukách a možno aj odtiaľ ma začali tak priťahovať horory. Predsa len rozprávky Grimmovcov sú špeciálne

SSTknihy
15.06.2018 5 z 5

Klasika je klasika je klasika je klasika. A to platí nejen o sepsaných pohádkách, ale i o ilustracích Heleny Zmatlíkové.

SlamLenka
24.03.2018 4 z 5

Ilustrace Zmatlíkové jsem milovala už jako dítě - a baví mě dosud! =)
Známé pohádky jsou zde zpracovány mnohdy s jiným zakončením, nebo s jinými okolnostmi, neznámé pohádky překvapily ještě více. Trochu jsem si vzpomněla na celkem nedávno čtené romské pohádky - i v nich, stejně jako zde, jsou mnohdy až nevhodné věci pro děti, tím myslím hlavně popisy násilných činů (žádné vlk sežral Karkulku, více barvité). Aspoň že tu na rozdíl od těch romských pohádek nebyl žádný sex... =)

MOu598
25.07.2017 4 z 5

Četla jsem v březnu 2014. Podle mých poznámek:
17 pohádek, z nichž polovina je dobře známých. Doplněno mnoha pěknými obrázky.
Hezké vydání, klasika.
V příbězích je dost krutých věcí, jsem na to u pohádek háklivá.

dee7
06.03.2017 5 z 5

Jak ráda jsem se vrátila alespoň na chvíli zpět do dětství!
Pro mě asi ta nej, nej pohádková knížka s překrásnými ilustracemi od Heleny Zmatlíkové.

Briv
07.04.2016 5 z 5

Když jsem ji tady na Databázi zahlédla, tak se mi hned rozlil úsměv na tváři - krásné pohádky, krásné vzpomínky.

minde
25.06.2013 5 z 5

Ještě ji pořád mám doma, sice se už celá rozpadá, ale pořád uchovává ty vzpomínky na dětství.

_sjuu_
28.05.2013

milvaná kniha mého dětství :))

Zoo3y
09.12.2011

Nejkrásnější pohádková knížka.. Doufam,že ji stejně jako já budou jednou milovat moje děti:)