MilanCFC MilanCFC komentáře u knih

Muž proti okupaci: Portrét štábního kapitána Václava Morávka Muž proti okupaci: Portrét štábního kapitána Václava Morávka Vilém Čermák

Obrovské díky autorovi za jeho úžasnou práci, protože to si opravdu zaslouží. Nádherná kniha se silným příběhem. A obrovské díky si zasluhuje také samotný hrdina Václav Morávek.

20.12.2019 5 z 5

Zářivé hlubiny Zářivé hlubiny Karel Čapek

Poněkud pomalejší rozjezd a první dvě povídky pro mě dějově slabší, tříhvězdičkové, ale následné příběhy už byly někde jinde. Znovu velice silné, s hlavním motivem láska. Líbila se mi hra s jazykem, kdy v těch ve větší minulosti posazených povídkách byl i ten jazyk jaksi archaičtější. Ostrov a Živý plamen pro mě nejlepší povídky ze souboru.

19.12.2019 4 z 5

Oběti ráje Oběti ráje Kristina Ohlsson

Dějová linka kolem Fredriky byla v této knize neskutečně nudná, a to je docela na povážnou, když se má jednat o jednu z hlavních postav série. Celkově to nebylo úplně špatné, ale upřímně, děj byl dost předvídatelný. Po prvním dílu by mě to nenapadlo, ale Peder tu opravdu schází.

02.12.2019 3 z 5

Země mnoha jmen Země mnoha jmen Josef Čapek

Znovu - přečtete si Čapka, kteréhokoliv z bratrů, a řeknete si: Jak trefné, To sedí, Nadčasové, atd atd. A znovu - skvělé. Scéna se Sandwichmany, jejich výkřiky a Dollarsonem byla špičková.

13.11.2019 5 z 5

Co všechno vědí muži o ženách Co všechno vědí muži o ženách Alan Francis

Ani nevím, jestli to vůbec považovat za knihu...

11.09.2019 1 z 5

Tajemství Hromového chrámu Tajemství Hromového chrámu Thomas Brezina

Na celou sérii jsem chodil do naší knihovny, i vícekrát. Jako kluk jsem tygří partu zbožňoval. Jen mě mrzelo, že se z knih z knihovny ztratil ten dekodér, ale o to lepší pocit jsem měl z vyluštění šifer a záhad :-) Moc rád se k nim pak s dětmi vrátím.

21.08.2019 4 z 5

Zálesácká kuchyně Zálesácká kuchyně František Alexander Elstner

Velice naučné, a ne jen z hlediska kuchyně! :-)

11.08.2019 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Nudné a předvídatelné. Bohužel dost předvídatelné.

12.02.2019 2 z 5