milan.krimsky milan.krimsky komentáře u knih

Co se děje s potravinami při přípravě pokrmů Co se děje s potravinami při přípravě pokrmů Jana Dostálová

Kniha obsahuje dobré rady pro úpravu potravin k přímé konzumaci. Najde se zde např. jak upravit poživatiny vařením, pečením, smažením, mrazením, sušením atd.

24.08.2014 4 z 5

Potraviny - součást zdravého životního stylu Potraviny - součást zdravého životního stylu Pavel Kohout

Kniha zajímavě popisuje přehled potravin od historie, škodlivých i prospěšných látek v potravinách; např.: ve vejcích, mléce a mléčných výrobcích, kávě, pivu, vínu, léčiv a doplňcích výživy.

24.08.2014 4 z 5

Třináctá svíce Třináctá svíce Lobsang Rampa (p)

Dost náročné čtení, kapitoly, které jsou zajímavé pro danou oblast psychologie se dají číst.

Půlnoční trolejbus Půlnoční trolejbus Bulat Šalvovič Okudžava

Písňové texty Bulata Okudžavy v této knize jsem si dokonce přehrál i na youtube.

Strach z lásky, sexu a samoty Strach z lásky, sexu a samoty Lenka Teremová

Skutečné lidské příběhy z psychologické poradny.

Zvířecí duchařské historky Zvířecí duchařské historky Gerina Dunwich

Duchařské historky, věnované zvířatům, která i po smrti zůstávají se svými pány. Zvířecí duchové se po staletí vracejí ze záhrobí, aby varovali před nebezpečím, utěšili truchlícího majitele nebo se dokonce mstili těm, kteří je zaživa trápili. Nejčastěji mají podobu koček ale samozřejmě i psů, koní, morčat, ptáků, králíků, divokých zvířat .

20.08.2014 3 z 5

Lepidlo Lepidlo Irvine Welsh

Nějak se k ní nemůžu donutit, nechám si jí raději stranou a v budoucnu se ke knize vrátím.

20.08.2014 2 z 5

Prostata a pohlavní ústrojí muže Prostata a pohlavní ústrojí muže Jaromír Kohlíček

Vřele doporučuji všem mužům k přečtení. Nejen ženy mají své problémy, ale i muži.

Radí vám lékář Radí vám lékář Ivan Novák

Kniha popisuje základy první pomoci, jak doma, tak na pracovišti i na cestách.

20.08.2014 3 z 5

Crazy Crazy Benjamin Lebert

Krásně sepsaná kniha o klukách z internátní školy, která byla zároveň i uvedena do filmové podoby,...

Opak smrti Opak smrti Roberto Saviano

knihu jsem přečetl během chvilky; první próza o mrtvém vojáku z mise Afghánistánu a druhá próza o vyřizování účtů mafie, kde zemřou nevinní lidé, je opravdu krutá realita. Doporučuji a dávám 5 hvězdiček.

10.08.2014 5 z 5

Prameny živé vody Prameny živé vody Miloš Kočka

Tak tahle ta kniha je opravdu pěkná, popisuje zde lékaře, který dokázal vydělat na léčivém úspěchu minerální vody.

10.08.2014 3 z 5

Dillinger Dillinger Jack Higgins

Napsáno podle skutečné události. Opravdu vtipně napsáno, co se opravdu zhruba stalo ve 30. letech 20. st. v USA.

10.08.2014 3 z 5

Světla našich večerů Světla našich večerů Jiří Navrátil

Zpočátku jsem se nemohl knihy začíst, ale pak mě to vzalo. Dobře napsaná kniha o životě novomanželů, co se mačkají v jednom bytě a nemají skoro žádné soukromí. Lehký humor dodá na čtivosti.

10.08.2014 4 z 5

Věk slasti Věk slasti Petr Skarlant

Kniha je opravdu poutavá a zajímavá, pokud chce někdo absolvovat procházky Prahou, tak doporučuji tuto knihu a je plná odkazů na hudbu a filmy 60- let, spoustu jsem si jich poslechl na youtube a k románu opravdu sedí. Stojí za přečtení i poslech.

10.08.2014 5 z 5