Prameny živé vody

Prameny živé vody

Kniha poutavě líčí životní osudy a objevy geniálního léčitele Vincenze Priessnitze (1799-1851), zakladatele novodobé vodoléčby a prvního vodoléčebného ústavu na světě - dnes Priessnitzovy léčebné lázně a. s. Jeseník. Jeho, do té doby nevídaná metoda vyvést nemocného do přírody, otužit ho studenou vodou, posílit vzduchem, sluncem, pohybem, zbavit tíživých starostí, vrátit mu zdraví a dát radost ze života, byla nakonec - po těžkých bojích s předsudky, závistí a pronásledováním, jež vedlo až k branám žaláře - uznána jako "nový pozoruhodný jev v oblasti zdravotnictví."...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87863/prameny-zive-vody-87863.JPG 4.724
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Práce

drina

Skoda, ze jsem precteni teto knihy dlouho odkladala. Myslim, ze pro obyvatele tohoto regionu by mela byt temer povinnou cetbou. Jiste vsak zaujme i prespolni ctenare.

Alžbeta11
02.03.2016

Nádherná kniha. Četbu jsem si užívala o to víc, že jsem právě v lázních v Jeseníku. Na sobě jsem si vyzkoušela, že léčba vodou opravdu pomáhá. Pan Priessnitz miloval zdejší přírodu, lesy a vodu. Učil se od ní a naslouchal jejímu šumění. A voda mu prozradila své tajemství.

milan.krimsky
10.08.2014

Tak tahle ta kniha je opravdu pěkná, popisuje zde lékaře, který dokázal vydělat na léčivém úspěchu minerální vody.

životopisné romány

Miloš Kočka