Prameny živé vody

od:

Prameny živé vody

Kniha poutavě líčí životní osudy a objevy geniálního léčitele Vincenze Priessnitze (1799-1851), zakladatele novodobé vodoléčby a prvního vodoléčebného ústavu na světě - dnes Priessnitzovy léčebné lázně a. s. Jeseník. Jeho, do té doby nevídaná metoda vyvést nemocného do přírody, otužit ho studenou vodou, posílit vzduchem, sluncem, pohybem, zbavit tíživých starostí, vrátit mu zdraví a dát radost ze života, byla nakonec - po těžkých bojích s předsudky, závistí a pronásledováním, jež vedlo až k branám žaláře - uznána jako "nový pozoruhodný jev v oblasti zdravotnictví."...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87863/prameny-zive-vody-87863.JPG 4.724
Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Práce
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
drina
06. srpna

Skoda, ze jsem precteni teto knihy dlouho odkladala. Myslim, ze pro obyvatele tohoto regionu by mela byt temer povinnou cetbou. Jiste vsak zaujme i prespolni ctenare.

Alžbeta11
02.03.2016

Nádherná kniha. Četbu jsem si užívala o to víc, že jsem právě v lázních v Jeseníku. Na sobě jsem si vyzkoušela, že léčba vodou opravdu pomáhá. Pan Priessnitz miloval zdejší přírodu, lesy a vodu. Učil se od ní a naslouchal jejímu šumění. A voda mu prozradila své tajemství.

milan.krimsky
10.08.2014

Tak tahle ta kniha je opravdu pěkná, popisuje zde lékaře, který dokázal vydělat na léčivém úspěchu minerální vody.


Štítky

životopisné romány

Autor a jeho další knihy

Miloš Kočka

Miloš Kočka
česká, 1910 - 2010

Uživatelé mají knihu

v Přečtených27x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených5x
v Knihotéce15x
v Chystám se číst12x
v Chci si koupit1x