Dillinger

Dillinger https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/6610/bmid_dillinger-J3F-6610.jpeg 4 11 3

Bestseller Úvod k příběhu: "Na začátku března 1934 uprchl John Dillinger, nejznámější zločinec v amerických dějinách, za dramatických okolností z věznice Lake County v Crown Pointu ve státě Indiana. Co se s ním dělo v období, které následovalo po tomto senzačním útěku, zůstane navždy věcí dohadů. Údajně byl spatřen v Chicagu, New Orleansu, v Kalifornii, New Yorku, ba i v Londýně. Vyskytly se však i názory , že se bezpečně dostal za mexickou hranici. Možná, že to bylo nějak takhle...." Tímto úvodem začíná kniha, která je považována za bestseller. Obsah knihy: Co se dělo s Johnem Dillingerem, známým americkým lupičem, po jeho efektním útěku z věznice v Indianě, zůstane navždy obestřeno tajemstvím. V příběhu, který je románovou rekonstrukcí osudů novodobého Robina Hooda, uprchne Dillinger do Mexika a zaplete se do krvavé vzpoury místních Apačů proti nelítostnému vydřiduchovi Riverovi, majiteli zlatého dolu, zamiluje se do jeho krásné neteře a pomáhá mu vysvobodit ze zajetí Apačů jeho malou dcerku. Jeho vlastní osud však již drží pevně v rukou FBI...... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Ivo Železný

Thunder at Noon / Dillinger , 1964

Luigi1
09.01.2023 4 z 5

Známý zločinec a lupič utekl z věznice v Indianě jsou dohady,5e se mu podařilo utéct do Mexika,

Finn123
19.11.2016 4 z 5

Napsáno jako dobrodružný román ve westernovém stylu. Četlo se to dobře, Dillinger byl velký sympaťák a tak jsem si na konci řekl: Škoda ho! V zápětí mě ale hned napadlo, jestli byl takový klaďas, jak ho autor vylíčil. Dost pochybuji. Ale u takových knížek, jako je tahle, jde asi historická věrnost někam do dáli.
Nicméně mne příběh zidealizovaného bandity zaujal.

milan.krimsky
10.08.2014 3 z 5

Napsáno podle skutečné události. Opravdu vtipně napsáno, co se opravdu zhruba stalo ve 30. letech 20. st. v USA.