MikyMrky MikyMrky komentáře u knih

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Knížku jsem si pořídila, možná kvůli přebalu, ani nevím, až poté jsem nějak zaregistrovala paní Třeštíkovou, tedy jsem knihu založila hluboko do knihovny. Teď jsem si řekla, že je čas na nějakou oddechovku a neměla bych odsoudit dílo jen podle vystupování autora. Vcelku mě propletenec životů bavil, četlo se to samo a když jste se začetli a zorientovali v postavách... pak přišlo velké ALE. Závěr - žádný. Kniha prostě skončí, zprvu jsem si myslela, že jsem koupila nějaký podvrh, nekoupila... závěr, zakončení, není, prostě chybí, najednou konec

07.08.2020 2 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Kdyby nebylo kladných recenzí, vůbec by mě nenapadlo po této knize sáhnout, nezaujal mě přebal ani téma. Všem díky za dobré recenze, jsem moc ráda, že jste mě navedli. Kniha je super poznání o politické historii Afganistánu, do kterého je zasazen velmi silný příběh. Ten je na tom samozřejmě ten důležitější. Kniha mě bavila hned od prvního slova, chvilku jsem tápala při přeskočení jedné postavy do druhé, ale po prolnutí obou postav jsem četla a hltala.

31.05.2019 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Typ knih, které opravdu miluji. Úžasný příběh, čtivě napsané z pohledu více postav a jako bonus, podklad knihy se zakládá na faktech. Takže čtete něco, co vás baví a ještě se dozvíte něco zajímavého, co jste nevěděli. Super

29.05.2019 5 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Na tuto knihu jsem se hodně těšila, líbil se mi námět i vetšinou kladné recenze. Chvilku mi trvalo naž jsem se začetla, ale potom bylo težké se odtrhnout. Některé části pro mě byly velmi náročné a chtělo se mi i zvracet, ale dávkování a odhalování příběhu mi nedovolovalo knihu odložit. Je zvláštní, jak vlastně dost nereálný příběh - na jednu postavu naložíme vše hrozné a nechutné, co si lze představit, a proti tomu jsou vlastně všichni hlavní hrdinové jak po prožití amerického snu, krásní, bohatí, úspěšní, nejúspěšnější - na člověka tak zapůsobí. U knížek už jsem několikrát brečela, ale u této se mi chtělo brečet třeba i týden po přečtení a vzpomínce na ni.

29.05.2019 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knížku jsem si přečetla na doporučení a většinu z toho musím potvrdit, četla se skoro sama a téma zajímavé. Ale pro mě spíše oddechvka, i když také ukápla slzička. Několikrát jsem se zamýšlela, jak bych se ve Willově situaci zachovala já...

29.05.2019 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Úžasné čtení. Skvěle napsaný příběh o ne moc příjemné věci. I když už jsem viděla film, teď, když se mi dostala do ruky kniha, s nadšením jsem ji přečetla, no spíše shltla.

09.05.2019 5 z 5