Mignard Mignard komentáře u knih

Neviditelní Neviditelní Vlastimil Vondruška

Právě jsem knihu dočetl. Jako čtenář a fanda sci-fi musím uznat, že nápad je velmi dobrý. Nemohu se zbavit dojmu, že to není smyšlenka, ale blízká realita. Dnešní svět spěje mílovými kroky do takové záhuby. Místy mi kniha připomněla Merleho Malevil a trochu také Válku s mnohozvířetem od Párala. Jisté je, že ve mne zanechala velmi rozporuplné pocity a dojmy. A zamyšlení. A o to pravděpodobně autoru šlo.

19.07.2022 4 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Knihu jsem četl dvakrát a pak i shlédl film. Taky dvakrát. Oboje se mi moc líbilo, i když každé trochu jinak. Kdo má toto téma rád, rozhodně doporučuji.

10.01.2011 5 z 5

Spiknutí oběšenců Spiknutí oběšenců Vlastimil Vondruška

Hezky se to četlo. Zápletka zajímavá a rozuzlení také. Pohodové čtení, zvláště pro ty, co v tom kraji bydlí a znají ho. Místopis je zcela reálný.

23.03.2021 4 z 5

Plutonie Plutonie Vladimir Afanasjevič Obručev

Na svojí dobu docela dobrá kniha z žánru sci-fi. Co mě docela drtilo bylo, že cestovatelé co potkali, to zabili. Autor opět ukázal, kdo je na světě největší predátor. Při čtení jsem si ihned vzpomněl na seriál Pravěk útočí. Kdoví, jestli si autoři seriálu nevzali předlohu právě z této knihy.

15.09.2011 4 z 5

Křížová palba Křížová palba Dick Francis (p)

Výborná a napínavá kniha, která si nezadá se "starým" Francisem. Musím hodnotit velice dobrý překlad Eddy Němcové.
Kdo má francisovky rád, rozhodně si jí nenechá ujít.

15.08.2011 5 z 5

Strana štěstí aneb první parlamentní defenestrace Strana štěstí aneb první parlamentní defenestrace Vlastimil Vondruška

Protože jsem od pana Vondrušky přečetl kde co, nijak mne to nepřekvapilo, neboť znám jeho úvahy nad stavem lidstva. Ale paradoxně mi to připomnělo jinou dnes vládnoucí stranu Pirátů, která pravděpodobně vznikla po přečtení této knihy stejným způsobem.

29.06.2022 4 z 5

Breviář pozitivní anarchie Breviář pozitivní anarchie Vlastimil Vondruška

Pana Vondrušku znám již dlouho a přečetl jsem většinu jeho knih. Osobně si myslím, že názory v této knize se dají paušalizovat na většinu české populace. Tuto knihu jsem četl poměrně dlouho, protože jsem se nad ní musel mnohokrát zamyslet. Konečně někdo nazývá věci pravým jménem, i když přihlédnu k jistému zjednodušení problému, které je však pochopitelné vzhledem k předpokládané škále čtenářů.

03.07.2019 4 z 5

Muži pod ochranou Muži pod ochranou Robert Merle

Zajímavá a nápaditá kniha nutící k zamyšlení.

10.01.2011 5 z 5

Manželské zrcadlo Manželské zrcadlo Vlastimil Vondruška

Trochu slabší a strašně překombinované. Velkou roli v příběhu hraje střet katolíků a ultrakvistů. Možná to v té době mělo velký význam, ale dnes je to spíš na škodu příběhu, neboť většina čtenářů je ateistická.

28.03.2021 3 z 5

Švejk v ruském zajetí a v revoluci 1 Švejk v ruském zajetí a v revoluci 1 Karel Vaněk

Člověk to musí číst a oprostit se od původního Haškova Švejka. Je to něco jiného.

14.08.2020 3 z 5

Chrám sv. Víta v Praze Chrám sv. Víta v Praze Jakub Pavel

Velmi pěkná a ucelená publikace.

09.07.2020 5 z 5

Kosti svaté Brigity Kosti svaté Brigity Philip Freeman

Velmi odpočinkový román. Příjemné čtení a do poslední chvíle i zajímavé. Asi by jsem se rozhodl jinak než hlavní hrdinka Deirdre, ale zase by to nemohlo mít pokračování. Jestli někdo vydá další knihu, pravděpodobně si jí alespoň přečtu.

13.08.2019 4 z 5

Silnice Silnice Albert Aycard

Zajímavá a napínavá kniha ze života francouzských řidičů kamionů. Radosti i starosti bytí na silnici v každém počasí a i lidské tragedie spojené jak jinak s něžným pohlavím. Docela mě bavil vhled do obyčejného života kamioňáků ve Francii.

08.10.2020

Velká kniha o psech Velká kniha o psech David Taylor

Kniha je sice pěkně udělaná, nicméně v ní chybí tolik plemen psů, že je tak akorát pro děti.

23.08.2020 2 z 5

Zelené prokletí Zelené prokletí Emil Pavel Vacek

Při práci v lomu si dělníci vydělávali velmi málo a ještě jim mzdu každý týden snižovali, že jim vlastně nezbylo nic jiného, než pytlačit částečně pro sebe ale i na prodej. Ale jak to v Čechách bývá, závist a zloba zatemnila mozky a kniha končí tragédií i štěstím.

14.08.2020 2 z 5

Jahody a trnky Jahody a trnky Jiří Tvrzník

Pro mne má tato kniha kromě autentičnosti ještě ten význam, že jsem herečku znal a často jí potkával v Podolí pod Vyšehradskou skálou, kde bydlela.

19.06.2020 4 z 5

Jirka postrach rodiny – Jirkova šibalství Jirka postrach rodiny – Jirkova šibalství Richmal Crompton

Je to taková knižní předloha filmu Sám doma a Denis postrach okolí.

01.06.2020 4 z 5

Matyáš Braun - Kuks Matyáš Braun - Kuks Jaromír Neumann

Historicky cenná kniha. Fotografie jsou dobové, černobílé, což není ke škodě.

04.11.2018 4 z 5

Deník ukecaného bulíka Deník ukecaného bulíka Olga Kubešová

Velmi vtipné, krásně se to čte.

30.09.2017 5 z 5

Svobodná volba Svobodná volba Anne McCaffrey

Tak tohle bylo počteníčko. Přečetl jsem to za dva večery a čekám, jestli vyjde česky pokračování. Napínavé čtení na hranici sci-fi, fantasy a dobrodružné literatury.

15.11.2011 5 z 5