MichalM398 MichalM398 komentáře u knih

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Přečteno po návratu z Egypta.Jako bych se znovu vrátil do pouště, atmosféra,děj mě naprosto vtáhl, napínavé není co vytknout

21.02.2021 5 z 5

Hawksmoor Hawksmoor Peter Ackroyd

Nejzajímavější byla kapitola 4,takové nahlédnutí do života bezdomovce.Bohužel to bylo jediné ,,zajímavé" ani kapitoly s Hawksmoor mě nebavili nudný detektiv co se plácá od ničeho k ničemu.Jak už někdo psal v komentáři Hawksmoor prostě jen je...Celkově nudná kniha až na kapitolu 4.

24.12.2020

Potíže se ženami Potíže se ženami Jacky Fleming

Svižné, vtipné, bavilo

07.03.2021 4 z 5

Příběhy skutečné odvahy Příběhy skutečné odvahy Bear Grylls (p)

Hodně inspirující kniha.Hory ....mě lákají dobrá ukázka toho co vše se může pokazit.

19.02.2021

Čtyři kapitáni Čtyři kapitáni Nikolaj Kornejevič Čukovskij

Příběhy hodně zajímavé ale mrzí,že Jules Dumont d'Urville bylo věnováno tak málo stran.... Myslím,že by si také zasloužil více pozornosti

07.05.2022

Egypt Egypt Andrew Humphreys

Zajímavá kniha, možná zbytečně moc času věnováno Káhiře, více by mě zajímaly oázy. V oblasti Fajun se nachází památka UNESCO Wádí al-hiatan,jsou to zkameněliny pravěkých velryb, plžů..... V knize o tom není zmínka tak to je jediné co bych vytknul, protože jsem měl možnost to navštívit a bylo to úžasné

10.03.2021

Hra osudu Hra osudu Barbara Wood

Tahle kniha mě nebavila. Hlavní postava furt na něco čeká, navíc ta její naivita,než jí vůbec něco došlo, přitom já už to věděl dávno. Popis taky nic moc, já v Egyptě byl dalo by se to popsat lépe.Vlakem v Egyptě jsem nejel tak občas kniha měla i přínosné stránky

07.03.2021

Tíha sněhu Tíha sněhu Christian Guay-Poliquin

Zajímavá kniha, zajímavá myšlenka

07.03.2021

Rukojmí ISIS - Třináct měsíců v zajetí teroristů Rukojmí ISIS - Třináct měsíců v zajetí teroristů Puk Damsgard

Velice poutavé,emoční ....Knihu jsem četl před odletem do Egypta.V Egyptě v noci jsme dostali policejní doprovod ale vezli nás mimo ubytování,nebudu lhát byl tu červíček pochybností,fantazie i díky knize běžela naplno.Vezli nás v Luxoru podél Nilu zajeli jsme si ale nakonec nás dovezli :-)

19.02.2021

Únosně výstřední: 77 příběhů ze života cestovatele Únosně výstřední: 77 příběhů ze života cestovatele Vladimír Váchal

Skvělá odpocinkova kniha,někdy mě i dost pobavila př. vlastní taxislužba,dotěrné selfie....Jde vidět,že jí psal sám život,protože některé pasáže prostě nevymysliš.Jsem rád,že se znám s autorem osobně ještě než napsal knihu a začal dělat autogramiády.

10.01.2021

Staňte se kapitánem Staňte se kapitánem Roman Verba

Velmi srozumitelné,naučné ke knize se hodně vracím

25.12.2020

Hacker Hacker James Swallow

Ze všech dílů tenhle nejslabší ale i tak mě to bavilo.Navnadilo mě pokračování na konci knihy snad se dočkáme překladu

14.12.2020

Exil Exil James Swallow

(SPOILER) Nemohu si pomoct ale Nomad se mi líbil více.Zdál se mi takový svižnější.Čekal jsem,že se zde objeví více zaporaku z předchozího dílu,když pak osvobodili Džadída.Čekal jsem další dějovou linku např. jak volal do Al Sajf ....Umřel celkem brzy,myslel jsem,že uteče.Co hodnotím pozitivně je,že jsem se dozvěděl z této knihy spousty nových informací.Exil je ruský projekt atomové bomby. Skutečně takováto bomba existovala nebo je to jen autorova fantazie,pokud ne je to děsivá představa co se mohlo stát během studené války.Že mají v Dubaji policisté Bugaty Veyron jsem věděl ale,že je tu takový rozdíl mezi bohatými a chudými to jsem nevěděl.Byl jsem z toho překvapen v TV ani na pohlednicich žádná chudoba vidět není :-D.Nejvíce mě ale překvapilo,že Dubaj se bojí,aby se neproměnila v poušť a proto staví tak moc,že dluží věřitelům.Somalska korupce mě nepřekvapuje ale,že tu díky tomu existuje tucet poskytovatelů tel.služeb,nejvíce telefonů připadajícího na jednoho člověka to už mě překvapuje.Italové zde v somálsku potapely lodě s továrním a nemocničním materiálem jako je olovo, rtuť,kadmium,uran.V neapoli jsem byl ale v podzemní z 15.stol ne,nebyl jsem nestihl jsem se objednat.O podzemí jsem tedy věděl ale
že se tu nachází nádrže na vodu vysekane do skály o tisíc let dřív,jsem nevěděl

13.12.2020

Hněv nebes Hněv nebes Richard Dübell

Hněv nebes je místy zdlouhavá kniha. Konec napínavý ale mohl být napínavější. Popis povodně mě hodně zajímal mohl být obsáhlejší.Plusove body dávám za žádný hapy end a karel IV tu není vyobrazeny jako svatoušek.

19.11.2020

Za kormidlem v marině Za kormidlem v marině František Novotný

Velmi užitečná kniha všem jachtařům doporučuji

19.11.2020 4 z 5

Sportovec Sportovec Boris Markovič Rajevskij

Kniha není špatná.Příběh poutavý,jen vzhledem k tomu v jakém roce byla vydána tak nevím čemu věřit a jestli to tak skutečně bylo.V některých pasážích mi to přišlo jako typická komunistická propaganda.....

19.11.2020 3 z 5