memory memory komentáře u knih

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Těžká nostalgie zafungovala.. i když příběh není nijak grandiózní a trochu nám vyčpěl, zachoval si atmosféru i nepředvídatelnost. Příjemný návrat

17.05.2016 4 z 5

Samota Samota Natalio Grueso

Docela příjemné čtení, nic víc, nic míň. Žádný ohromující závěr, některé příběhy propletené, u některých jsem nepochopila, jak si v celku knihy stojí. Přečetla jsem, odložila a víc se k tomuhle nevrátím.

18.12.2015 3 z 5

Poslední Dračí oko Poslední Dračí oko Alison Goodman

Na druhý díl jsem se velmi těšila a byla jsem mírně zklamaná, jakmile se děj začal lehce ubírat směr červená knihovna. Ale jinak mě bavila a k přečtení bych ji doporučila. Jen mi to pokračování po emocionálně střídmém prvním dílu moc nesedlo.

10.12.2012 3 z 5

Znovuzrození Dračího oka Znovuzrození Dračího oka Alison Goodman

Velmi originální příběh. Svět draků není ve fantasy ničím novým, jejich energetická podoba mi přišla velmi zajímavá. Celkově mi chvíli trvalo, než jsem se na ten nádech východní kultury naladila, ale o to více jsem pak knihu hltala a nedočkavě běžela pro druhý díl :-)

27.11.2012 4 z 5

Vizita s Oscarem Vizita s Oscarem David Dosa

Kocour je opravdu pozoruhodný, v knize ale působí jen jako spojovací prvek jednotlivých příběhů. Velice rafinovaně je tak ukryto poselství knihy, což bylo podle mě velmi chytré. V době, kdy stáří a demence je prakticky tabu a většina dělá, jakoby se jich to netýkalo, by po té knize asi málokdo sáhl.

18.11.2012 4 z 5

Magické střípky Magické střípky Andrzej Sapkowski

hups..i mistr tesař se občas utne.. Zkrátka čeho je moc, toho je příliš, a některé povídky v druhé části knihy byly na můj vkus příliš přitažené za vlasy

02.03.2012 2 z 5

Rehabilitace v klinické praxi Rehabilitace v klinické praxi Pavel Kolář

Kniha je opravdu uceleným přehledem v oboru rehabilitace. To znamená, že v ní najdeme téměř vše, co je pro praxi potřebné znát, ale nic nejde pořádně do hloubky. Výborně rozpracovaná je část motorického vývoje dítěte včetně názorných fotografií.

02.03.2012 4 z 5

Kdokoli může dělat cokoli Kdokoli může dělat cokoli Betty MacDonald

z celé tvorby Betty MacDonaldové jsem se u této knihy zasmála asi nejvíc. Neuvěřitelné, co její sestra všechno vyváděla:-) Ta soudružnost celé její rodiny byla úžasná

17.09.2011 5 z 5

Křehké věci: Krátké fikce a divy Křehké věci: Krátké fikce a divy Neil Gaiman

Některé povídky opravdu nezklamaly, ale některé už byly opravdu příliš přitažené za vlasy-právě ty v obsahu označené za ´velice zvláštní´. SPOILER A Stín i po svém dalším pokračování zůstává stále tak osamělý, což vyloženě vybízí k dalšímu rozvíjení jeho osudu..Ocenila bych!

17.09.2011 3 z 5

Dějiny udatného českého národa a pár bezvýznamných světových událostí Dějiny udatného českého národa a pár bezvýznamných světových událostí Lucie Seifertová

velmi zábavný způsob seznámení (nejen) s českými dějinami. I když o nějaké intenzivní četbě nemůže být řeč :-)

17.09.2011 4 z 5

Dvacet deka lásky Dvacet deka lásky Simona Monyová (p)

život je hořký, stejně tak často ten milostný, ale čeho je moc, toho je příliš. Kniha se čte dobře a rychle, ale celkově bylo její vyznění na mě příliš pesimistické. I když v případě této autorky se asi opravdu není čemu divit..

17.09.2011 3 z 5

Vertebrogenní kořenové syndromy - diagnostika a léčba Vertebrogenní kořenové syndromy - diagnostika a léčba Jiří Kasík

Lidé s kořenovými syndromy skutečně spadají do rukou několika odborníků. Jako fyzioterapeut jsem nejvíce ocenila kapitolu ,,Diagnostika vertebrogenních onemocnění", především její názorný přehled diagnostických zkoušek a vyšetření.

05.09.2011