Melancholie Melancholie komentáře u knih

Pátračka Gilda a Jezerní panny Pátračka Gilda a Jezerní panny Jennifer Allison

Přečteno znovu asi po 8 letech. Onehdy mě to bavilo více,ale je to povedéno dílo.

24.08.2017 4 z 5

Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Edgar Allan Poe

Jedno z děl s takovým tím temným nádechem,který lidi po generace tolik přitahuje

24.08.2017 4 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Vždycky mi bylo líto po přečtení této knihy ,že nežiju v Praze a v té době. Představa svého vlastního dobrodružství ve Stínadlech mě dneska láká stejně jako před lety . Krása

Smuténka Smuténka Jan Skácel

Je studánka a plná krve
a každý z ní už jednou pil
a někdo zabil moudivláčka
a kdosi strašně ublížil
A potom mu to bylo líto
a do dlaní tu vodu bral
a prohlížel ji proti světlu
a moc se bál a neubál

A držel ale neudržel
tu vodu v prstech bože můj
a v prázdném lomu kámen lámal
a marně prosil; kamenuj

A prosil ale neuprosil
a bál se ale neubál
a studánka je plná krve
a každý u ní jednou stál

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Ozdoba české literatury. Vždy se k ní znova a znova vracím. A z hlavy většinu básní recituji .

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Bože, toto je srdcovka. Nejedna slza ukápla,nejednou jsem se u ní od srdce zasmála. Poměrně tenká knížka,která ale z málo stránek nám toho dokáže mnoho povědět .

23.08.2017 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Také mě mánie Harryho Pottera minula. A ano mohu říct,že tato série je opravdu jedna z nejlepších,co kdy byla napsána

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Rozhodně nejpovedenější a nejoriginálnější postapokalyptický román. Knihy mě hrozně bavily a nemohla jsem se od nich téměř odtrhnout. Rozhodně není příběh stavěn jen pro mladistvé ale i pro lidi starší. Ke knize jsem se dostala až nedávno,což mě celkem mrzí ,že jsem na ni neřišla dřív. Geniální !

23.08.2017 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Je to jedna z mnoha postapokalyptických knih se kterými se v poslední době roztrhl pytel. Není špatná,ale nezanechá ve vás pocit,že by jste ji musel číst znovu.

23.08.2017