Meda77 Meda77 komentáře u knih

Strýc Jakub a Petříček Strýc Jakub a Petříček Helena Rudlová

Průměrná pohádečka z 50tych let. Vážně pro pamětníky.

20.01.2022 3 z 5

Sejdžo a její bobříci Sejdžo a její bobříci Grey Owl (p)

Více nadprůměrné dobrodružství o dvou chlapcích, kteří dost připomínají příběhy psané u nás třeba panem Zapletalem. Silnější 3starsy.

20.01.2022 3 z 5

Stíny záhrobí Stíny záhrobí M. R. Richards (p)

Průměrná duchařina z 90tek od vydavatele Rodokapsu. Určeno na pobavení, lehce zapomenuto, ale při četbě nic neobtěžuje.

Souboj Souboj Matthew Reilly

Reilly je autor co psát umí a později to také dokáže. Tato prvotina je samozřejmě pod jeho standardní tvorbou, která se časem vyvine. Číst se to dá, pobaví a neurazí. Průměrné 3starsy.

Společný byt Společný byt Danielle Steel

Na to, že autorka není můj šálek kávy to vůbec nebylo špatné. Děj nijak nekulhal, dialogy fungovaly a ačkoliv nejsem žena jako oddechová záležitost lehce nad průměrem. Četlo se to vážně dobře. Silné 3starsy.

Výbuch bude v šest Výbuch bude v šest Alena Vostrá

Vcelku povedená dětská humoreska že školního prostředí.

Výbuch Výbuch Thomas N. Scortia

V celku podařený katastrofický román z 90tých let. Autoři mají později daleko lepší a propracovanější romány, ale špatná kniha to rozhodně není. Dialogy i samotný děj jsou lehce nad průměrem. Dění nemá nijak zvlášť hluchá místa, takže k počtení to jde. Silnější 3 starsy.

Darwinie Darwinie Robert Charles Wilson

Tohle se podle mne moc nepovedlo. Nápad kam se bude příběh ubírat by tu celkem byl. Spojení časové scifi z prehistorickými monstry by taky mohlo fungovat, ale neumělo se to nějak podat. Čtenář se ztrácí v původní autorově zápletce a tak se to ani dobře nečte. Slabé 2starsíky.

20.01.2022 2 z 5

Na život a na smrt Na život a na smrt Charles P. Whitte (p)

Za mě zcela průměrný westernový příběh. V konkurenci jsou daleko lepší krátké romány. Nijak v paměti neuvízne.

Umírání za dlouhého dne Umírání za dlouhého dne Alan White

Lehce nadprůměrný válečný román o vojenské jednotce v týlu nepřítele, která se snaží dostat do vlastních řad. Jde spíše o poutavé čtení, než o akcí nabitý děj. Pro milovníky těžkých bojů, nebo dramatických válečných scén tohle bude spíše zklamání. Děj je zaměřen hodně na psychologii než na samotnou akci.

20.01.2022 3 z 5

Ken Wood a meč krále D’Sala Ken Wood a meč krále D’Sala George P. Walker (p)

Vcelku povedená sešitovka 90 let. Dnes již nic originálního, ale na domácí scénu tehdejší doby dost slušné. Příběh docela frčí, není nijak složitý ani zamotaný. V dané beletrii prima dobový kousek.

Tvůrci času Tvůrci času Jiří W. Procházka

Za mně dost nepovedený pokus o kyberpunkovou scifi. Buď jsou úvahy autora na jeho písemné sdělení moc složité a nebo je to skutečně jen takový nápadový mišmaš. Každopádně se to dobře nečte a ani se v tom nějak nechcete orientovat. Prostě kniha o ničem. Radši se jí vyhněte, o nic nepřijdete.

20.01.2022 2 z 5

Temno přichází Temno přichází Michael Prescott

Další velmi průměrný kousek z beletrie, která tady tak nějak kombinuje thriller s krimi vyšetřováním. Slohově a stylově se to čte celkem dobře, ale chybí tu nějaká originalita, tajemno nebo zvratové překvapení. Nic zapamatovatelného. Slabší 3starsy.

Poslední zkouška Poslední zkouška Jerry Pournelle

Kniha opět dějem nějak neumí udržet čtenáře. Ani vztah s postavami si tak nějak nejde vytvořit. Zase mi připadalo, že kniha je nehotový polotovar. Slabé 3starsy.

Janičáři Janičáři Jerry Pournelle

Lehce podprůměrná dorostová scifi. Dějově dost slabé, dialogy mezi postavami dost chudé a celkově působí kniha nedodělaným dojmem.

Na stopě je vrah Na stopě je vrah Miroslav Postler

Taková nemastná napodobenina tvorby příběhu dětí s detektivní zápletkou. Myslím, že pan Zapletal by byl daleko lepší volbou.

20.01.2022 1 z 5

Hoši s dynamitem Hoši s dynamitem Josef Věromír Pleva

Spíše slabé dílko pro dorost doby dávno minulé. Nic o co bychom přišli a to ani ve své době.

Malý Bobeš Malý Bobeš Josef Věromír Pleva

Kdysy povinná četba, ale ani by být nemusela. Plevův Bobeš je prostě klasika. Samozřejmě děj je mírně ovlivněn politickým režimem, ale lidskosti a vztahů je v knize daleko více,než nepřímého politikaření.

Tygřík Vaska Tygřík Vaska Olga Vasiljevna Perovskaja

Naprosto jasná 5starsová záležitost našeho dětství. Četli nebo o ní aspoň vědí všichni dříve narození, takže netřeba komentářit.

20.01.2022 5 z 5

Dlouhý lov Dlouhý lov Pierre Pelot

Průměrný dobrodružný příběh i na svou dobu. Chlapík si jde vyřídit účty s huňáčem, který mu pozabijel rodinu, takže děj je předem dán a nijak nešokuje. Průměrné 3starsy.