Dlouhý lov

Dlouhý lov https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43251/dlouhy-lov-43251.jpg 3 32 8

Western. Příběh muže, který se chce pomstít medvědovi grizzly za to, že mu zabil ženu a otce.

Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

La longue chasse , 1966

mulderka
13.09.2022 3 z 5

Jak píše níže danny_21: proti Ostrovu dravců hadra.
A stejný názor jsem na to měla i v roce vydání, nakonec jsem knížku poslala dál, a já když něco doma nechci, to už musí tedy být důvod. Takže to asi nebude jen tím 30letým posunem v mém vnímání...

minirock
12.09.2022 3 z 5

Útlounká, přesto poměrně čtivá dětská knížka. První polovina sice chvílemi trochu nudí, druhá je však výrazně akčnější. Nesourodá skupina mužů se vydává na lov zabijáckého medvěda, každý z nich ale z jiného důvodu. Dřevorubec Zakyr se chce pomstít za smrt otce a ženy, nesympatickému Corradovi jde o Zakyrem vypsanou odměnu za medvědovo zabití a trapper Malkija chce se svými dvěma indiány pouze pomoci Zakyrovi. Dobře popsané charaktery lidí i krásy přirody a závěrečný boj s huňáčem jsou určitě plusem téhle knihy.

Meda77
20.01.2022 3 z 5

Průměrný dobrodružný příběh i na svou dobu. Chlapík si jde vyřídit účty s huňáčem, který mu pozabijel rodinu, takže děj je předem dán a nijak nešokuje. Průměrné 3starsy.

kilometr
29.03.2021 3 z 5

Další z knih,kterými mě zásobil vedoucí výroby po dobu lockdownu.Dobře napsaný příběh pomsty.70%.

Kakho-Oto
16.09.2019 4 z 5

Jsem s knihou spokojený. Ano, jedná se o poměrně naivní čtení, ale to již tak nějak patří k žánru klasické dobrodružné literatury. Vyloženě přehnaný byl závěrečný souboj s grizllym. Text knihy je velmi čtivý a rozhodně nenudí. Celkové hodnocení: 80 %, tj. čisté čtyři hvězdy

danny_21
28.06.2019 2 z 5

Podprůměrňoučká, naivní útlá knížečka o muži, který chce s zúčtovat s grizzlym, Pélotovu Ostrovu dravců se ani zdaleka nevyrovná - 45 %

petka-2007
23.01.2013 3 z 5

Jedna z knih mého mládí - příjemná vzpomínka

knihovnice
04.02.2011 4 z 5

Už je to dlouho,co jsem ji četla,hezká.