MCGinger MCGinger komentáře u knih

Opráski z historje svjeta II – Mizlitelé, bořítele & ževlička Opráski z historje svjeta II – Mizlitelé, bořítele & ževlička Jaz

Nejslabší díl série. Pobaví, ale není to ono.

11.08.2018 3 z 5

Město kouře Město kouře Jason Lutes

Příběh pokračuje a situace v Německu se začíná přiostřovat. Opět výborná detailní jemná kresba, ale opět mínus jedna hvězda za cenzuru hákového kříže a chybějící "barvy" ve vyobrazení Cocoa Kids.

11.08.2018 4 z 5

Město kamene Město kamene Jason Lutes

Výborný popis situace výmarské republiky (sociální problémy, vzestup nacistů a komunistů) viděný z perspektivy několika hlavních postav, jejichž osudy se postupně splétají. Mínus jedna hvězdička za cenzuru hákového kříže, nevím, jestli se to týká jen české/evropské verze, ale prázdný prapor je pro mě dosti nepochopitelný.

11.08.2018 4 z 5

Naposled Naposled Charles Burns

Povedený příběh lehce na drogách, ve kterém se prolíná realita a Doughovy sny. Parádní barevná kresba, lehce znepokojivé čtení, doporučuji.

11.08.2018 5 z 5

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Must read...jednoznačně. První vážnější komiks, který jsem četl, a ke kterému se vracím. Černobíle nakreslený nečernobílý popis reality života v nacisty okupovaném Polsku a koncentračním táboře Osvětim a jeho následcích v životě přeživších.

10.08.2018 5 z 5

Fotograf Fotograf Emmanuel Guibert

Drsné vylíčení průběhu putování jedné karavany Lékařů bez hranic do válkou zmítaného Afgánistánu. Napůl komiks a napůl fotoalbum, některé fotky jsou opravdu pro silnější povahy. Opravdu dílo, které si slávu zaslouží.

Apokalyptická suita Apokalyptická suita Gerard Way

Normálně nečtu superhrdinské komiksy, ale tento jsem dostal darem a nadchl mě. Není to běžná produkce z Marvel/DC, a možná i kvůli svému původu se mi knížka zalíbila. Zajímavý příběh, krásná kresba a s napětím očekávám druhý díl.

Palestina Palestina Joe Sacco

Zajímavý pohled na situaci z druhé strany, než se obvykle objevuje v médiích. Vzhledem k tomu, že se opírá o svědectví jednotlivců, tak nemusí být zcela objektivní, ale rozhodně stojí za to přečíst.

Dracula Dracula Bram Stoker

Oproti ostatním komentujícím se mi opravdu nelíbí odkazy na jiná díla. Chápu, že není třeba interpretovat originál 1 ku 1, ale zbytečné vsuvky např. právě s odkazy na jiné postavy vyloženě ruší. Kresba nezajímavá, příliš digitální.

09.08.2018 1 z 5

Truchlivý amoret pražský Truchlivý amoret pražský James Stafford

Vtipně zpracované krátké příběhy z Prahy různých historických epoch. Inspirace folklorem jen velmi povrchní. Různý styl kresby od více autorů, z části barevně.

09.08.2018 4 z 5

Jeruzalém: Rok v rozděleném městě Jeruzalém: Rok v rozděleném městě Guy Delisle

Výborně zpracovaná komiksová reportáž.

Zámek (komiks) Zámek (komiks) David Zane Mairowitz

Dobrá kresba, souhlasím ale s předchozími komentáři, že je potřeba znát původní knihu, protože některé zkratky v už tak ne příliš přehledném ději ztěžují čtení.

09.08.2018 3 z 5

Valčík s Bašírem Valčík s Bašírem Ari Folman

Přečteno za chvíli. Lehce zamlžený pohled na Libanonskou válku, příliš nevysvětluje celkovou situaci, ale zaměřuje se na úhel pohledu mladých izraelských vojáků. Kresba zajímavá, film jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat.

09.08.2018 4 z 5