MaxQ MaxQ komentáře u knih

Marzi 1984-1987 Marzi 1984-1987 Marzena Sowa

Krásný komiks, velmi mile mě překvapil. Povídky jsou, pravda, dosti obyčejné, ale pokud šlo o to popsat všednodenní Polsko 80 let, byl účel splněn.

29.12.2012 4 z 5

Laskavé bohyně Laskavé bohyně Jonathan Littell

Nedočetl jsem. Zřejmě proto, že mám doma malé dítě a číst podrobné popisy o tom, jak je někdo ve velkém vraždí, ve mě vzbuzovaly odpor. Nicméně kniha je to asi dobrá, ještě se k ní zřejmě vrátím.

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Nedočetl jsem ani napodruhé. Zřejmě je to tím, že nemám paměť na jména a vždycky jsem se v nich beznadějně ztratil. Ale pár skvělých vtípků tam je, to zase jo.

Setkání s Rámou Setkání s Rámou Arthur Charles Clarke

Po letech jse se vrátil k této knize a musím říct, že je stále tak dobrá, jak jsem si ji z mládí pamatoval. Popisy válcového světa se svou specifickou fyzikou jsou dechberoucí. Stačí zapojit představivost.

22.12.2012 5 z 5

Znamení Jidáš Znamení Jidáš Vlastimil Vondruška

Trošku rozporuplné pocity. Na jedné straně skvěle zvládnuté historické reálie, na druhé straně poslabší detektivka připomínající spíše detektivní zápletky z dívčích románů.

22.12.2012 2 z 5

Kat hejtmana Žižky Kat hejtmana Žižky Jan Bauer

Ze začátku skvělé, později úroveň mírně klesá a pak to najednou tak z ničeho nic, bez pointy, končí.

22.12.2012 3 z 5

Náhradníci Náhradníci Michael Marshall Smith (p)

Drsná a přitom hodně vtipná a povedená sci-fi z blízké budoucnosti. Drsné akce, originální prostředí a hlavně je to všechno skvěle napsané, takže vás kniha jen tak nepustí.

CITÁTY:
Tihle chlapíci byli pod hranicí dolního života, skoro úplně mimo jakýkoli společenský žebříček. Nejspíš ani dokonce nevěděli, kde nějaký žebřík je, a pořád museli chodit jen po schodech.

Lidi, kteří žijí takhle vysoko, se tak topí v prachách, že se každé ráno musejí nechat nacpat sedativy, aby se nezbláznili radostí.

Muselo to být bezva, když vás počítače mohly prudit jenom v práci tím, že předstíraly, že nemůžou najít tiskárnu. Teď jsou tak inteligentní, že vás můžou přechcávat úplně pořád.

Občas musíte přijímat dárky, protože existují jisté věci, které nemůžete darovat sami sobě. Tohle odpoledne byl malý dárek od bohů, takový, co se zatraceně zpozdil. Přijal jsem ho a radoval jsem se z něj.

Vzpomínky nejsou nic víc než kniha, kterou jste přečetli a ztratili, ne bible pro zbytek vašeho života.

30.11.-0001 5 z 5