mateska mateska komentáře u knih

Babička Babička Božena Němcová

Je to kniha, která i po mnoha letech, kdy se k ní člověk vrací, pohladí po duši.

08.01.2021 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Nádherná kniha. Velice dobře napsaná. Poutavý příběheh, kdy má každý možnost seznámit se nenásilnou formou s dějinami Afghanistánu a s postavením žen v arabských státech. Příběh mě velice zaujal a silně na mě zapůsobil. Při čtení došlo i na slzy. Tato kniha mě mnohem více oslovila než autorova kniha A hory odpověděly .

11.02.2014 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knihu jsem přečetla za jediný den. Je velice čtivě napsaná a má spád. Vřele doporučuji.

01.07.2017 5 z 5

Zajíček hrdina Zajíček hrdina Jozef Cíger Hronský

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek mého dětství. Četla jsem ji i svým dětem a už se chystám, že ji přečtu vnoučatům. Příběhy zajíčka mě vždy uchvátily a ke knížce jsem se vracela pokaždé, když jsem byla nemocná. Je škoda, že kniha se dá jen obtížně sehnat v antikvariátech.

06.02.2018 5 z 5

Maličkým Maličkým Božena Němcová

Jedna z mých nejmilejších pohádkových knížek. Četla jsem ji i svým dětem a sama se k ní ráda vracím. Nejvíc na mě vždy působila pohádka Boušín a k té jsem se vracela nejčastěji. Vždyť takový je život.

04.01.2017 5 z 5

Smrtící útes Smrtící útes Gregg Dunnett

Velice čtivě napsané. Knihu jsem přečetla za jeden den.

18.06.2020 4 z 5

Jedna vražda stačí Jedna vražda stačí Ivana Hutařová

Pohodová knížka na jedno odpoledne. Krásný popis typické dovolené v Chorvatsku zpestřený o detektivní zápletku.

30.05.2019 3 z 5