Marzb Marzb komentáře u knih

Zapomenuté šaty Zapomenuté šaty Riikka Pulkkinen

Nejvíce mě zaujaly dialogy postav - např. vztah mezi dědečkem Marttiim a vnučkou Annou. Zpracované téma bylo výjimečné a jsem ráda, že se i o takových životních etapách píše.

30.06.2014 4 z 5

Tati, prosím ne! Tati, prosím ne! Barbara Naughton

Další kniha popisující týrání, zneužívání..., které se stalo v Irsku. První autobiografická kniha, kterou jsem s touto tematikou četla, byla Nikdy o tom nemluv - Kathy O'Beirne (ta se mi svým stylem psaní líbila víc - dá-li se to v návaznosti na závažnost obsahu říct). Z našeho pohledu je snadné veškeré postavy soudit, jelikož máme odstup. Myslím si, že právě díky těmto knihám si člověk uvědomí, jaká je důležitá výchova člověka, jeho rodinný model nápodoby... Nejsme v roli soudců a postavy si své životy už dávno žijí, ovšem my můžeme být díky jejich příběhu lepšími lidmi.

24.06.2014 4 z 5

Kletba rodu Campbellů Kletba rodu Campbellů John Dickson Carr

Našla jsem tuto knihu v haldě ostatních knih a krom děje zasazeného do Skotska, mě zaujala svojí (ne)vazbou, jelikož lepidlo zubem času zmizelo a jednotlivé strany byly v měkké vazbě jako by "vloženy". Co se týče obsahu, kniha zaručuje příjemné oddechové čtení. Většinou jsem ji četla při cestě do práce, takže jsem ocenila kratší kapitoly.

23.06.2014 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Koncept, kterým byla kniha napsaná, se mi moc líbil, byť jsem se dokumentovou částí knihy musela taktéž chvilkami prokousávat (ne proto, že by to nudilo, jen jsem musela být stále ve střehu, aby mi nějaká informace neutekla, což po chvíli unavovalo) - pro mě netradiční rozložení knihy, kterému tleskám. Celkově byla četba moc příjemná a už, už jsem se těšila, až knihu zase otevřu. O to víc mě zarazil ten nečekaný konec...
I když zpočátku náročnější, přesto velice příjemné volnočasové čtení, kdy se člověk přesune o pár let zpět, sám zavzpomíná, jak nebyly mnohé věci jednoduché a uvědomí si, že rodina je jedním z životních pilířů.

02.06.2014 5 z 5

Chlapec v kufru Chlapec v kufru Lene Kaaberbøl

Krátké kapitoly, které způsobovaly střídání děje - lépe řečeno střídání úhlů pohledu na hlavní dějovou zápletku. I díky (zapříčiněno severskými tvary jmen) jménům mi chvíli trvalo, než jsem se zorientovala a hned věděla, který "úhel" se bude v dané kapitole probírat. Zápletka napínavá, což mě nutilo stále číst, abych se už konečně dozvěděla příčinu toho všeho.

24.04.2014 4 z 5

Věčná dobrodružství kapitána Školky Věčná dobrodružství kapitána Školky Robert Fulghum

Dokonalost sama :o) Na R. Fulghuma jsem narazila při svých středoškolských studiích a byla to láska na první "přečtení" ;o) S tímto člověkem je radost posedět a společně se zasmát.

03.04.2014 5 z 5

Posedlost v L.A. Posedlost v L.A. Jackie Collins

jumaju// Dalo mi to velkou práci, ale zjistila jsem pokračování - Procitnutí v L.A.

03.04.2014

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Co k této knize napsat... dočetla jsem ji a bylo mi úzko - úzko z toho všeho, co se může dít... Přes týden jsem neměla chuť vzít jakoukoliv jinou knihu do ruky. Potřebovala jsem všechny pocity vstřebat a srovnat se s nimi. Byť je to s touto tematikou moje první kniha, vřele doporučuji. Tím, že jsem ji dočetla, jsem překvapila sebe samu. Taktéž se přikláním k názoru, že by se měla zařadit mezi doporučenou středoškolskou literaturu. Každopádně si kniha našla místo v mé knihovničce a za pár let se k ní vrátím.

13.02.2014 5 z 5

Krásné zlo Krásné zlo Rebecca James

Knížka se četla skoro sama, byť byla místy krkolomější. Stále jsem si kladla otázku, jak s tím vším propojená Alice a ke konci knížky mi už přišlo těch katastrof a absurdních situací nějak moc. Přesto doporučuji - jako odreagování neurazí.

31.01.2014 3 z 5

Index strachu / Láska na zavolanou / Dům hedvábí / O život Index strachu / Láska na zavolanou / Dům hedvábí / O život Anthony Horowitz

Z tohoto souboru knížek jsem zatím přečetla dvě: Láska na zavolanou (Sophie Kinsella) a O život (Sandra Brown).
1. kniha byla typická dovolenková četba, tudíž naprosté odreagování o jedné ztřeštěné, bláznivé slečně, která zažívá neskutečné trapasy, až si člověk říká, že to nemůže stíhat jen jeden člověk. Příběh působí neskutečně, ale čte se naprosto sám, na jehož konci vás čeká slíbený happy end. Vězte, že se nudit nebudete ;o)
2. kniha byla oproti předešlé hodně slabý odvar. Rádoby detektivní zápletka, která vyústila v naprosto katastrofální pointu. Všechno podbarvené procesem zamilování a sbližování dvou osamělých lidí, kteří si díky této zkušenosti uvědomí, co vše dělali špatně, jak byli omezováni, kam až můžou zajít... Hrůza!
Na zbylé dva příběhy určitě časem také dojde.

31.01.2014

Pozorovatelka Pozorovatelka Petra Braunová

Postátnicová jednodenní odměna. Četla se zcela sama a musím mimoto konstatovat, že je zde tematika kvality života handicapovaných naprosto přesně popsána. Vřele doporučuji!
PS: konec knihy mě totálně odrovnal...

09.02.2013 5 z 5