martin9072 martin9072 komentáře u knih

Žoldnéři Žoldnéři Tomáš Bartoš

Jedním slovem lavina. Začíná to docela nevinně a následuje stále větší hukot. Dobře vykreslení hrdinové, zvraty které nevypadají křečovitě... výborné čtení.

12.02.2017 5 z 5

Mise, která musela selhat Mise, která musela selhat Shigor Birdman (p)

Čte se to celkem dobře, přijde mi to inspirované Kulhánkem, což není vyloženě na škodu... ale občas se ztrácím v ději a místy těžce drhne stylistika.

15.01.2017 3 z 5

Velká Jízda/Na cestu Velká Jízda/Na cestu Terry Pratchett

Můj první kontakt s Pratchettovou tvorbou. A jsem spokojený, kniha je psána opravdu čtivě a s laskavým jemným humorem. Klasický příklad "ještě jednu stránku a jdu spát". Jednoznačně za 5 :). Byť mi v době čtení bylo skoro 40, tato kniha z kategorie "pro děti a mládež" jednoduše potěšila. A možná probudila vnitřní dítě :)

04.01.2017 5 z 5

Řeka bohů II Řeka bohů II Wilbur Smith

Teda, to byla jízda. Dobrovolně se přiznám, že jsem se kvůli negativním referencím tomuto dílu dlouho vyhýbal, ale nakonec jsem neodolal a přečetl jsem to. Na začátku jsem měl problémy sžít se se stylem vyprávění, ale po první vraždě jsem se naladil na stejnou vlnu s autorem a už jsem se vezl. Pravda, autor se nevyhnul některým klišé (úchylného německého boháče bych klidně oželel, stejně tak bych oželel i hlavní postavy vyrobené ze železa :)), ale kniha je jinak natolik dobrá a má spád dravé řeky, že klišé velice rád odpustím. 5*.
Jo a namachrovaný Taita mi vůbec nechyběl :)

20.08.2016 5 z 5

Bůh pouště Bůh pouště Wilbur Smith

Zatímco v jedničce byl Taita jako otrok jen roztomile namyšlený, v pětce je Taita jako pán místy vyloženě nesnesitelný a nafoukaný i když se z něj vyklube [cenzurováno, přečtěte si to sami ;)]. Pěkně mu to stouplo do hlavy. Děj je jinak perfektní, zvraty dějové lince mile překvapily a celkově se knížka čte dobře, ale jednička byla přece jen lepší - Taito, vrať se na zem :)
Jo a autore, s koncem jste si mohl dát víc práce... ta zkratka na posledních pár stránkách mě mirně namíchla ;)

28.07.2016 3 z 5

Čaroděj Čaroděj Wilbur Smith

Taita nám dospěl, zbavil se svého trochu protivného chlubení a rozhodně mu to prospělo. Děj vyprávěný ve třetí osobě se mně osobně četl líp než ich forma. Přidání fantasy prvků příběhu neublížilo. Za mě lepší než jednička.

28.07.2016 5 z 5

Prvních pár slov mě vyloženě posadilo na zadek... "Řeka ležela..." - a ze zadku jsem se už nezvedl až do konce knížky. Na začátku mi dost vadila ich forma vyprávění a špatně skrývaná samolibost hlavní postavy, ale jakmile jsem si zvykl, už jsem četl jedním dechem... výborně podaný děj, byť místy mírně nechutný. Autor skvěle podal atmosféru starověkého Egypta.

28.07.2016 4 z 5