Martin466 Martin466 komentáře u knih

Kaizen - Osvědčená praxe českých a slovenských podniků Kaizen - Osvědčená praxe českých a slovenských podniků kolektiv autorů

Popis a ukázky metod používaných v leanu/kaizenu. Jestli na vás někdo začne chrlit ty cizí nicneříkající výrazy, tady se můžete dozvědět o co jde a jak se to dá udělat.

17.10.2018 3 z 5

Leadership s využitím Kaizen a Lean Leadership s využitím Kaizen a Lean Miroslav Bauer

Hezká knížečka. Často porovnává to co by být mělo s tím co se ve skutečnosti ve firmách děje. Myslím, že tohle je kniha stravitelná i pro ty "obyčenjé" lidi ve výrobě, kteří musí čelit kaizen rozmarům svých nadřízených.
Podtitul pohádky pro unavené manažery opravdu sedí.

29.09.2018 4 z 5

Kultura Kaizen Kultura Kaizen Jon Miller

Po celou dobu čtení knihy jsem se nemohl zbavit pocitu, že účelem bylo popsat co nejvíce papíru. Z praktického hlediska toho kniha příliš nenabízí a teoretická část se dá shrnout do "Mějte ušlechitlé cíle, važte si lidí a dejte tomu hodně času a usílí. Pak to možná vyjde."
Ke knize se v budoucnu vracet nebudu, není k tomu důvod.

25.09.2018 1 z 5

Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem Jason Fried

Selský rozum v kostce, doplněný o dávku pozitivních žvástů.

24.07.2018 2 z 5

Podniková informatika Podniková informatika Jan Pour

O knize jsem si zaznamenal toto:
Takové teoretické povídání o všech těch slovíčkách co člověk může zaslechnout, když se někdo baví o informatice. Nevím úplně k čemu to je dobré, ale muselo to dát šílené množství práce. Kniha bude asi pro manažery, ekonomy nebo někoho takového.

30.06.2018 2 z 5

Vězeň to má spočítané Vězeň to má spočítané David Kruml

Místy jsem se trochu ztrácel a výklad mi přišel složitější vlivem přeskakování od popisu jedné varianty problému k druhé. Ilustrace jsou vcelku pěkné.

30.06.2018 3 z 5

Chci uspět v IT Chci uspět v IT Martin Knotek

Slovníček pojmů, může pomoct nově začínajícím. Ti kteří už v IT pracují se nejpíš sithli obezámit při práci.

22.06.2018 2 z 5

5 příčin selhávání týmů 5 příčin selhávání týmů Patrick Lencioni

Taková malá detektivka z korporátního prostředí, která se snaží do příběhu zapojit myšlenky a návody jak věci dělat správně. Čte se to celkem svižně, není tady nic nad čím člověk musel bádat půl dne.
Kniha o tom jak by to mohlo být fajn kdyby to bylo takhle a takhle, ale k realitě to má hodně daleko.

22.02.2018 3 z 5

Tři muži ve člunu a na toulkách Tři muži ve člunu a na toulkách Jerome Klapka Jerome

Pasáže, kde se autor literárně rozněžnil a popisoval krajinu a její historii pro mne nic moc. V porovnání se zbytkem knihy je to ale maličkost. Celkově je způsob psaní a humor v knize používaný něco co jsem nikde jinde neviděl. Výborná kniha.

22.02.2018 5 z 5

Jak na pasivní agresi Jak na pasivní agresi Radka Gottwaldová

Při čtení jsem si dokázal vybavit situace v nichž mé okolí i já sám používám tenhle komunikační styl, někdy záměrně, jindy nevědomky. Takové menší shrnutí co o tomhle tématu dnešní doba ví, podané nenáročnou formou. Několikrát jsem si při čtení říkal "sakra tak co už potom není pasivní agrese, když tenhle seznam zahrnuje snad všechny způsoby chování" a o některých "jak to dělat správně" postupech jsem hodně pochyboval.
Neurazí, nenadchne, pokud vás problematika zajímá, knihu si přečtěte.

22.02.2018 2 z 5

Spíš než zajímavé čtení je to soubor několika zajímavých myšlenek obalených příběhy o lidské dobrotě. Psané takovým tím podivně nadšeným americkým způsobem. Už jen kvůli těm pár myšlenkám se to ale vyplatí přečíst, pokud máte pocit, že vztahy ve vašem životě nějak trpí.

22.02.2018 4 z 5

Co programátory ve škole neučí aneb Softwarové inženýrství v reálné praxi Co programátory ve škole neučí aneb Softwarové inženýrství v reálné praxi Petr Paleta

Pro mne zajímavé čtení. Příklady z praxe popisované prostě tak jak to v reálném světě funguje. Kniha je starší, takže dnes ten vývoj sw není takový "divoký západ", ale podivné zakázky, požadavky, manažeři a taky programátoři jsou tu pořád.

22.02.2018 4 z 5

Big Data: Revoluce, která změní způsob, jak žijeme, pracujeme a myslíme Big Data: Revoluce, která změní způsob, jak žijeme, pracujeme a myslíme Viktor Mayer-Schönberger

Kniha vysvětlí pojmy z oblasti velkých dat a uvede příklady použití v reálném světě. Praktické poznatky jak s daty pracovat a jaké technologie přitom používat kniha, pokud si pamatuju, neobsahuje.
Je to takové odpočinkové čtení.

22.02.2018 3 z 5

Odpojený muž Odpojený muž Philip Zimbardo

Zajímavé téma a povedené zpracování, včetně zdrojů. Už i u nás se ozvývají hlasy, které varují před tím co je v knize zkoumáno. Nezávidím těm, kteří budou hledat řešení. Choulostivé téma jak pro rodiče a pedagogy tak i pro ty děcka.

12.02.2018 5 z 5

Kreativní myšlení Kreativní myšlení Amy Whitaker

Osobně preferuju konkrétněji zaměřený text, ale chápu, že v případě tvůrčí činnosti to asi vždycky nejde. Pokud jste u vytváření něčeho nového a váháte jestli to má smysl, knihu si přečtěte. Možná to pomůže podívat se s nadhledem na stávající situaci a zbytečně nezoufat.

09.02.2018 2 z 5

Algoritmy pro život Algoritmy pro život Brian Christian

Kniha hezky přiblíží použití matematiky a výpočetní techniky v reálném světě. Vše je poměrně pečlivě vysvětleno. Nedá se říct, že je to úplně odpočinkové čtení, je třeba zapojit hlavu pokud chce člověk opravdu rozumět tomu co se v knize píše. Použití uvedených algoritmů v životě bych bral opravdu s rezervou, ale pro určité situace může pomoct nastínit řešení. :)
Jako velké plus beru kvalitní citace a odkazy na související témata pro ty, kteří chtějí více informací o konkrétní problematice.

04.02.2018 4 z 5

Konverzační inteligence Konverzační inteligence Judith E. Glaser

Knihu bych doporučil nečíst. Na 200+ stranách se pořád opakuje to samé a v podstatě se příliš nedozvíte. Nechovejte se při rozhovorech jako hulváti/hlupáci a mluvte otevřeně. Rozhovor pak bude kvalitnější. Toť asi vše co kniha říká.

03.02.2018 1 z 5