Algoritmy pro život

Kniha Algoritmy pro život je strhující pojednání o způsobech využití počítačových algoritmů v každodenním životě. Autoři dokázali proměnit poznatky z oblasti informatiky ve strategie k řešení mnoha problémů v lidském životě — od hledání partnera či partnerky po nalezení parkovacího místa, od řazení obsahu e-mailové schránky po pochopení fungování vlastní paměti. Kniha předkládá řešení rozhodovacích problémů a osvětluje mechanismy lidské mysli. Životy nás všech jsou svázané prostorem a časem, omezeními spjatými s určitou skupinou problémů: Čemu se mám věnovat a na co se naopak vykašlat (dnes, anebo vůbec v životě)? Jak velkou míru chaosu a nepořádku mám ještě přijmout? Jaký poměr mezi novými a oblíbenými činnostmi mě naplňuje nejvíc? Že za vás tato specificky lidská dilemata nemůže vyřešit žádný algoritmus? Omyl! I počítače se potýkají s omezeními a informatici s nimi zápolí již desítky let. Z řešení, která za tu dobu nalezli, se můžeme mnohému přiučit. Uznávaný autor Brian Christian a kognitivní vědec Tom Griffiths v tomto mezioborovém a nečekaném díle ukazují, jak počítačem využívané algoritmy dokážou rozetnout i velice lidské otázky. Vysvětlují, jak zlepšit vlastní intuici a kdy je lepší vše ponechat náhodě, jak se vypořádat s přehršlem možností volby a jak se nejlépe spojit s ostatními....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/354348/algoritmy-pro-zivot-6gL-354348.png 413

Algorithms to Live By

Literatura naučná, PC literatura, Matematika a logika
Vydáno:, Jan Melvil

Jonny

V téhle knize se toho dá najít spoustu zajímavého. Jen mám trochu problém s názvem. Těch praktických, pro běžný život použitelných, algoritmů je v knize jen zlomek...
Pokud vás zajímá matematika a statistika skrytá za seřazováním knih v knihovně, nebo ideální poměr mezi hledáním a užíváním... Pak je to dost možná kniha právě pro vás.

dasach
27.11.2018

Kniha mě bavila, ale byla pro mě jako pro laika dost složitá. Čekala jsem, že téma bude podáno lehčím, méně odborným stylem.

OldřichHanton
18.10.2018

Na jakou nabídku kývnout při prodeji domu? Jak si vybrat životního partnera? Jak rychle roztřídit koš plný vypraných ponožek? V jakém pořadí co nejefektivněji řešit množství úkolů? Problém "obchodního cestujícího". Na tyto složité problémy narážíme v životě dnes a denně a lámeme si nad nimi hlavu. Na mnohé z nich však existují matematické vzorce a postupy, které je mohou buď rozlousknout, nebo alespoň ušetřit spoustu času a energie. Tato kniha si dala za úkol seznámit s nimi i nás laiky.
A daří se jí to dobře. Přestože se jedná o čtivou a velmi popularizační publikaci, je psaná poctivě a věnuje se daným problémům často i dost do hloubky. Asi si z ní vezmete víc, když ji nebudete číst jako Já po kouskách při jízdě tramvají, ale vyhradíte ji víc svého času a pozornosti. Pro zájemce disponuje i rozsáhlým poznámkovým aparátem a dlouhým seznamem další literatury. A i když se pak nepustíte do studia dalších matematických spisů, Algoritmy pro život vám možná budou užitečné víc, než většina literatury o osobním rozvoji.

Paulika
13.02.2018

Takovy prumer. Uzite algoritmy jsou sice zajimave, ale aplikovat je v beznem obcanskem zivote - no nevim. Hlavne si vzpomenout v dane situaci, ze mam nasadit tento nebo onen algoritmus bude asi dost tezke, chce to cvik. Priklady aplikace algoritmu v beznem zivote popisovane autorem me z vetsi casti take moc nepresvedcily. Nicmene bayesovsky se snazim rozhodovat uz od chvile, co jsem cetl knihu Signal a sum od Nate Silvera a to s vlaznymi vysledky.

DomT
11.02.2018

Kniha mi přišla zajímavá, ale kdybych nestudoval IT tak by mě nebavila teda

Martin466
04.02.2018

Kniha hezky přiblíží použití matematiky a výpočetní techniky v reálném světě. Vše je poměrně pečlivě vysvětleno. Nedá se říct, že je to úplně odpočinkové čtení, je třeba zapojit hlavu pokud chce člověk opravdu rozumět tomu co se v knize píše. Použití uvedených algoritmů v životě bych bral opravdu s rezervou, ale pro určité situace může pomoct nastínit řešení. :)
Jako velké plus beru kvalitní citace a odkazy na související témata pro ty, kteří chtějí více informací o konkrétní problematice.