Marplet Marplet komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný příběh a poutavé vyprávění vás prostě nenechá dělat nic jiného než číst dál.

19.11.2017 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Čtenáři se o knize vyjadřují dost protichůdně. Námět se totiž na začátku zdá být tak trochu omšelý - nic nového pod sluncem. Ale postupně zjistíme, že vše je trochu složitější. Podle mě jde o skvěle propracovaný psychothriller. Nehledejte v něm jen jednoduchou detektivku typu "whoddunnit". Nedá se tu ani prvoplánově "fandit" jednomu z hrdinů. Tady prostě není žádný dobrák na jedné straně a padouch na druhé. Kniha se mi moc dobře četla, i když bohužel moc nejde se k ní znovu vracet. Je to hodně o těch zvratech a překvapeních.

08.05.2017 4 z 5

Život za životem Život za životem Kate Atkinson

Hlavní hrdinka prožívá svůj život několikrát. Stejně tak stojí za to si knihu několikrát přečíst. Mozaika životů, příběhů a drobných scének s nádechem staré Anglie je jako plátno namalované ve stylu pointilismu. Když si ho chcete prohlédnout, je třeba trochu poodstoupit.

11.02.2017 5 z 5

Chlad Chlad Arnaldur Indriðason

Velmi čtivá kniha a pěkně zpracované motivy detektivní i psychologické. Typicky severskou atmosféru si tady člověk opravdu vychutná. Určitě si přečtu další knihy od tohoto autora.

27.01.2017 4 z 5

Vedlejší pokoje Vedlejší pokoje Radovan Menšík

Tohle postmoderní dílo jsem si užívala. Bohatý jazyk a zajímavá slovní spojení mě bavila, i když tam občas bylo až moc kudrlinek a autor nechal postavy květnatě promlouvat, což někdy úplně nesedělo. Motiv různých pokojů s různými postavami a osudy není nový, ale na konci přece jen překvapil zajímavým rozuzlením.
Dobrá práce :-)

04.01.2017 4 z 5