Marplet Marplet komentáře u knih

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Na svou dobu skvělé vyprávění - z dnešního pohledu trochu naivní. Možná první scifi vůbec a to vše napsáno velmi mladou autorkou.

20.04.2022 3 z 5

Soukromá vzpoura Soukromá vzpoura Karel Hvížďala

Toto je Prostě dokument o tom, jaký byl Pavel Landovský neuvěřitelný pábitel. Přestože měla tahle knížka své kouzlo hlavně před revolucí, i teď stojí za přečtení, aby si starší člověk vzpomněl a mladší se dozvěděl, jaká absurdní byla ta totalitní doba...pokud se to dá vůbec pochopit.

22.01.2022 4 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Úžasná kniha, velmi jsem si užívala vtipné scénky i filozofii a hloubku celého příběhu. V kombinaci s ilustracemi Iwana Kulika je to pozoruhodné dílo.

19.01.2022 5 z 5

Ztracený dopis Ztracený dopis Jillian Cantor

Hezký se to četlo.

16.09.2021 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Záhady, hádanky, filozofie, historie - to mě baví a zajímá. Proto jsem si tuto knihu velice užila. Typický Dan Brown

25.07.2021 5 z 5

Praskliny Praskliny Klára Vlasáková

Začínám mít dojem, že v dnešní době už tato kniha není sci-fi, ale stává se realitou. Přečteno jedním dechem, chvílemi mě z toho jímá hrůza.
Je třeba spojit síly a vyvinout mnohem větší tlak stejným směrem...

18.04.2021 4 z 5

Poslední Laponec Poslední Laponec Olivier Truc

Líbila se mi. Bylo to zajímavé z hlediska prostředí, jinak průměrná detektivka, která se dobře četla.

25.11.2020 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásné vyprávění o době a kraji, o nichž jsem do té doby věděla hodně málo.

05.05.2020 5 z 5

Zaprodanec Zaprodanec Paul Beatty

Je to k neuvěření, ale opravdu jsem to dočetla. Tohle skutečně není kniha na dovolenou. Je plná kulturních odkazů. Přestože se nečte lehce, je to opravdu kvalitní dílo, takže si určitě zaslouží vysoké hodnocení.

07.04.2020 4 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Skvělé vyprávění i zajímavá koncepce, u kterého mi nevadily některé momenty jako výstřižené z červené knihovny. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Příběh mi pomohl líp pochopit, jaké to asi je trpět takovou nemocí. V dnešní době je takových lidí čím dál víc.

24.03.2020 5 z 5

Uštknuti Saharou Uštknuti Saharou Pavel Šuba

Tak toto je jedna z těch knih, která se dá číst vícekrát. Ještě se k ní vrátím.
Napsáno krásně poeticky. Myšlenka posílání dopisů se mi taky moc líbila. Četla jsem během vánočních svátků. Do vánoční atmosféry skvěle zapadla. Díky

30.12.2019 5 z 5

Tajemné cesty parfémů Tajemné cesty parfémů Cristina Caboni

Do ženského románu se mi vůbec nechtělo. Ústřední téma parfémy a špetka mysteriózní zápletky ho aspoň trochu ozvláštnily. Jinak je to pořád ženský román s celkem předvídatelným dějem. Přesto nelituji, že jsem se do něj pustila. Četl se dobře a hezky jsem si u něj odpočinula.

21.11.2019 3 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Mlýn určitě stojí za přečtení a doporučila bych ho hlavně lidem, kteří tak trochu "zapomněli" na staré časy před rokem 1989.

25.04.2019 4 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Tyhle návody na život moc nevyhledávám, ale musím přiznat, že to bylo poučné.

09.03.2019 4 z 5

Malé ženy (převyprávění) Malé ženy (převyprávění) Arráez Sol

Škoda že jsem tuhle knížku nečetla někdy v pubertě, to bych ji mnohem víc ocenila. Ale musím uznat, že to bylo milé. Trochu mi připomněla Jane Austen.

16.02.2019 4 z 5

Muž v hnědém obleku Muž v hnědém obleku Agatha Christie

Od knihy jsem nic moc nečekala, i po přečtení recenzí. Ale musím říct, že jsem se bavila dobře. Příběh nebyl vůbec nudný a četl se dobře, i když je znát, že toto dílko mé oblíbené autorky opravdu patří k těm slabším. Ale poznávala jsem tam známé špeky, které autorka čtenářům předkládá, a zase jsem jí na to skočila.

30.12.2018 3 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Krásně ucelený přehled historie i současnosti naší společnosti. Ráda se ke knize budu vracet. Mluvíte mi z duše, pane Tabery.

12.11.2018 5 z 5

Císařovna Císařovna Roman Bureš

Bylo to napínavé čtení. Knihu nešlo odložit, ačkoliv tyhle apokalyptické příběhy mě moc nebaví. Ale smíchání různých dob mě zaujalo už v prvním díle. I když na můj vkus je tam dost násilí. Fakt je, že ve většině historických období to tak asi bylo.

03.08.2018 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Jak jsem se na konci knihy dočetla, je určena i pro mě, coby čtenáře, který takovouto literaturu moc nevyhledává. Nelituji, že jsem se do ní pustila. Pobavila mě. Trochu mi vzdáleně připomněla doby, kdy se četl Páral. Tohle ale bylo mnohem více svěží, takové příjemné prázdninové čtení.

10.01.2018 4 z 5

Opravář osudů Opravář osudů Robert Fulghum

Už předem jsem se těšila na další miniportréty obyčejných lidiček a typickou laskavou fulgumovskou filozofii. Nečekejte ale více než oddechové čtení. Ale to vůbec nevadí. Autor navíc příběh daroval nám, Čechům. Díky za něj.

26.11.2017 4 z 5