mariela.elish mariela.elish komentáře u knih

Priateľ do dažďa Priateľ do dažďa Daniel Glattauer

Zhltla som ju na posedenie, idem hneď na pokračovanie!
Ach ako som sa len v tých mailoch našla... Niečo podobné som pred pár rokmi zažila aj ja..a to som nevedela, že vyšla takáto kniha.

07.05.2020 5 z 5

Sedem sestier Sedem sestier Lucinda Riley

Úžasný začiatok prvej časti série! Nesmierne sa teším na ďalšiu časť: Búrkovú sestru!
Jednoznačne ODPORÚČAM. ;)

15.10.2019 5 z 5

Kvapka šťastia v rannej káve Kvapka šťastia v rannej káve Agnès Martin-Lugand

Ďalšia brilantná kniha mojej obľúbenej francúzskej autorky! ♥
Nedá sa mi ju nemilovať.
Teším sa na ďalšie...
Vedela by som si prestaviť pokračovanie ako to s Eliasom nakoniec dopadne.

27.03.2020 5 z 5

Život je ľahký, nerob si starosti Život je ľahký, nerob si starosti Agnès Martin-Lugand

Výborné pokračovanie.... Napínavé od začiatku do konca! Ďakujem ♥️

03.11.2019 5 z 5

Vzdialenosť medzi mnou a čerešňou Vzdialenosť medzi mnou a čerešňou Paola Peretti

Úžasná kniha. Čítala som, smiala sa a aj plakala ...
Ďakujem, za nádherný zážitok.
Odporúčam dospelým, mládeži aj deťom!
Stojí to za to! :)

29.08.2019 5 z 5

Lekcie madam Chic - 20 tajomstiev štýlu, ktoré som odhalila v Paríži Lekcie madam Chic - 20 tajomstiev štýlu, ktoré som odhalila v Paríži Jennifer L. Scott

Veľmi príjemné čítanie. Hoci je to už starší titul (keďže má 5 rokov - v našom slovenskom vydaní), oslovilo ma to a teším sa na ďalšie počiny tejto milej americkej autorky. Aj som sa niečomu novému naučila, aj som sa zabavila miestami ...a páčili sa mi tie "resumé" po každej kapitolke. Tie som si aj oskenovala a mám ich vytlačené (aby boli "po ruke") ;) ...
Odporúčam! :)

07.06.2019 5 z 5

Bílé noci Bílé noci Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Prekrásne čítanie. . . :)

01.08.2018 5 z 5

Siedma vlna Siedma vlna Daniel Glattauer

NÁDHERNÁ KNIHA!
Tak by som chcela vedieť ako to pokračovalo medzi Leom a Emmi juuuuj krásne čítanie! Zhltla som ju na posedenie ♥

10.05.2020 5 z 5

Tisíc a jedna noc s Arabom Tisíc a jedna noc s Arabom Renáta Názlerová

Ďalšia úžasná kniha pani Názlerovej. Vrelo odoporúčam! :)
Zbytočné rozpisovačky tam nenájdete, dej je strhujúci a naozaj sa výborne číta.
Teším sa na ďalšie knihy z pera našej slovenskej autorky, ktorej rukopis je veľmi zaujímavý a pútavý dej vás pohltí od začiatku do konca.

23.03.2020 5 z 5

Šťastie mi uniká pomedzi prsty Šťastie mi uniká pomedzi prsty Agnès Martin-Lugand

A. M-L, je kto je...a ja len fialová hltám jednu knihu za druhou, teším sa na ďalšie od tejto autorky, ktorú som pred časom objavila.
Sadla mi. Štýl autorky je skrátka nezameniteľný...
Aj som určité zvraty a zápletky predpokladala, no opäť raz nesklamala a skončilo to máličko inak. :)
Ďakujem za také súčasné autorky ako je Agnès.

30.01.2020 4 z 5

Šťastní ľudia čítajú a pijú kávu Šťastní ľudia čítajú a pijú kávu Agnès Martin-Lugand

Zhltla som ju za jeden večer a pokračovanie je rovnako napínavé ako úvodná prvá časť!
Odporúčam!

03.11.2019 5 z 5

Sedem minút po polnoci Sedem minút po polnoci Patrick Ness

Úžasná kniha, hoci určená skôr "tínedžerom" ..ale mňa veľmi zaujala, motívom, tematicky a hlavným podnetom-posolstvom, ktoré v sebe ukrýva. :)

18.10.2017 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Teším sa na 3. Diel!!!
Skončilo to úplne inak ako by som predpokladala,... No bolo to VYNIKAJÚCE ČÍTANIE!
ODPORÚČAM VŠETKÝM OBIDVA DIELY FÉRSKEJ SÁGY... ❤️

05.05.2020 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Úžasná trilógia to bude! A tak vidím už teraz hneď po prvej časti. Začínam druhú a už teraz sa teším na naše slovenské vydanie tretej časti.
Kiežby ešte niečo v tomto duchu autorka napísala juuuuj.
Odporúčam!

A to po veľmi dlhej dobe (po rokoch) som sa pustila do fantasy ... ❤️

01.04.2020 5 z 5

Plakať som si zakázala Plakať som si zakázala Lucia Olrinková

Skvelá! Čítam už pokračovanie a som zvedavá ako to dopadne medzi Rosie a Filipom :)

15.03.2020 5 z 5

Strom naděje Strom naděje Katherine Applegate

Pekný príbeh, silné no jednoducho povedané myšlienky.
Text pokojne zvládne aj žiaľ 4., 5.ročníka a samozrejme aj staršie deti a mládež. ????

31.12.2019 4 z 5

Najlepší rok tvojho života Najlepší rok tvojho života Charlotte Lucas

Dojala ma. Prečítala som ju za dva večery. Privítala by som aj pokračovanie.
Veľmi zaujímavý dej. Miestami vyšla nejedna slza.

04.12.2019 5 z 5

Návod na obsluhu lásky Návod na obsluhu lásky Renáta Názlerová

Oddychové čítanie. Páči sa mi štýl, akým pani autorka Názlerová uvažuje a rozpráva.
Teším sa na ďalšie jej počiny ;)

28.11.2019 4 z 5

Áno, pán profesor! Áno, pán profesor! Diana Dušeková

Autorka použila vo svojej knihe v druhej časti zaujímavý štýl písania, ktorý som pravdupovediac ešte nezažila. Píše z pohľadu raz jednej a raz druhej osoby. Čiže v Zeusovom mene a v mene hlavnej hrdinky Mii.
Zápletky zbytočne nenaťahovala, a dej bol aj napriek tomu pútavý. Dialógy mali hlavu aj pätu a celkový dojem u mňa zanechal aj nečakaný koniec.
TEŠÍM SA NA POKRAČOVANIE! :)
Odporúčam! :) ...v mnohých miestach v knihe som sa skoro úplne našla,...
Ďakujem za skvelý čitateľský zážitok pani/slečna autorka!

11.07.2019 5 z 5

Stretnutie Stretnutie Gail McHugh

Táto kniha ma celkom pohltila. Nedokážem slovami opísať momentálny stav - ihneď po prečítaní tejto knihy. Teším sa na druhú časť: Pulz... ktorú mám doma a netrpezlivo čaká, kedy ju začnem pomaly otvárať-stránku po stránke.
Táto americká autorka mi neskutočne sadla... dlho som nečítala nič podobné a veľmi sa ma dotkla príbehová línia, dej je veľmi pútavý a nesmierne som sa tešila na každučkú časť - kapitolu.
Som hrdá, že pracujem v knižnici, a hlavne za to, že práve na tomto mieste som sa mala možnosť stretnúť so STRETNUTÍM - knihou, ktorú by som rada videla niekedy sfilmovanú, no viem, že toto svoje želanie sa možno ani nesplní...
ODPORÚČAM - je asi chabý výraz...
JEDNOZNAČNE (či ide o muža alebo o ženu) - TO MUSÍTE PREČÍTAŤ - alebo aspoň dať s výkričníkom do "Wish-Reading-List-u" ;)
♥♥♥

08.05.2019 5 z 5