Marian27 Marian27 komentáře u knih

Záhadné zmizení lorda Listerdalea Záhadné zmizení lorda Listerdalea Agatha Christie

Aj keď poviedkové knižky príliš nečítam, veľmi som sa potešil keď som túto knihu dostal k tochtoročným narodeninám. A nemohol som dostať lepší darček! Totižto sa jedná o veľmi milé, príjemné, nenáročné poviedky okorenené vtipom a napísané vynikajúcim štýlom pani Agathy. Niektoré úsmevné, iné detektívne a dobrodružné . Veľmi dobre a ľahko sa mi táto knižka čítala, je ako stvorená na leto, dovolenku, cestovanie ale viem si ju predstaviť čítať aj za dlhých zimných večerov pri kozube alebo sviečkach s pohárom dobrého vínka alebo s čajom vôňou škorice. Moji favoriti sú: Dívka ve vlaku, Mužnosť Edwarda Robinsona, Nehoda, Dobrodružství pana Eastwooda a Rádžův smaragd.
Za zmienku stojí aj titulná poviedka, poviedka Slavičí hnízdo a príbeh Plodná neděle.
Všetky mi však navodili príjemné pocity, úsmev a optimizmus a vieru v šťastné konce a to si myslím že dokáže len naozaj výnimočná kniha.

20.07.2016 5 z 5

Tajomstvo kaňonu duchov Tajomstvo kaňonu duchov Ben Nevis

Parádna pátračka ako stvorená na letné čítanie. Strašidelná, tajomná, vtipná, dobrodružná, ponukajúca aj trošku priestor na zamyslenie do kedy budú naši pátrači ešte vlastne pátrať. (Pevne verím že ešte pekne dlho:)) Koniec bol naozaj nepredvídatelný, aj keď anotácia trošku prezradí pointu. Ja som však veľmi spokojný a dávam plné hodnotenie. Do konca sme doma mali cez víkend na obed špagety. :)

07.07.2016 5 z 5

Záhada siedmich ciferníkov Záhada siedmich ciferníkov Agatha Christie

Zo začiatku zmätená, chaotická detektívka s veľkým počtom postáv ktorá ma príliš nebavila. Po večierku v Abbey sa to však zmenilo a príbeh dostal úplne nový rozmer a už to bolo vynikajúce čítanie. Koniec ma úplne prekvapil, podozrieval som kade-koho ale to čo nám pani Agatha nachystala ma úplne dostalo. Tu vraha myslím že neodhalí nikto! Z postáv mi najviac sadol lord Caterham a doteraz sa smejem na jeho hláškach.

11.06.2016 3 z 5

Záhada miznúceho pokladu Záhada miznúceho pokladu Robert Arthur jr.

Ďalšia nezabudnutelná klasika môjho detstva aj keď teraz, po mnohích rokoch ma až tak nebavila ako vtedy keď som bol chlapec a túžil byť pátrač. Samozrejme je to stále nadpriemerné čítanie a pri prenasledovaní v starom divadle a pri únose Petra a Jupitera som sa vážne dosť "bál". Ale záhada je vymyslená veľmi dobre a záverečná pointa nám len potvrdzuje genialitu Roberta Arthura.

07.05.2016 4 z 5

Toxín Toxín Robin Cook

Knihy od Robina Cooka mam veľmi rád. Aj keď (až na pár výnimiek) sa vždy jedná o podobné príbehy s rovnakou koncepciou, vždy ma tento autor dokáže zaujať hneď od prvej strany a držať ma v napätí až po tú poslednú. Jednanie jeho postáv je občas síce trošku zvláštne a divné, nevieme však ako by v danej situácii jednal každý jeden z nás. A to sa presne týka tejto knižky, lebo aj keď Kim reaguje tak ako reaguje, ide predsa o jeho jedinú dcéru. Takže je to celkom uveriteľné. Kniha sa mi dosť páčila a plné hodnotenie jej dávam nielen kvôli napínavému príbehu ale aj za námet ktorý hádam nikomu nieje tak celkom cudzí.
Márna snaha naposledy zachrániť Becky život a Kimova "brigáda" na jatkách sú podľa mňa najsilnejšími momentami celého príbehu.
Cook knihu aj výborne zakončil, otvorený koniec mi tentokrát nevadil, skôr naopak, aspoň môžem o knihe viac premýšľať.
Našťastie hamburgery jem naozaj len zriedkavo a ešte dlho potrvá kým si nejaký dám.

04.04.2016 5 z 5

Korely Korely Annette Wolter

Veľmi dobrá príručka pre začínajúceho ale aj skúsenejšieho chovateľa. Dozvieme sa mnoho o povahe, chovu, zvykoch, jedálničku a o ďalších potrebných témach ktoré by sme mali vedieť pri spoločnom živote s naším opereným kamarátom. Praktické rady doplňuje množstvo farebných fotografií.

21.02.2016 5 z 5

Záhada zlovestného strašiaka Záhada zlovestného strašiaka Mary Virginia Carey

Zo začiatku ma táto záhada príliš nebavila a až v druhej polovici sa dej poriadne rozbehol a už som ju nedokázal pustiť z rúk. Zakončenie je naozaj skvelé a Jupiter zas exceluje svojimi dedukciami. Tie moje vyšli len tak z polovice:).
Oceňujem prostredie, nápad so strašiakom a povahu Letície Radfordovej. Mínus je trošku zdĺhavý začiatok a občasná zmätočnosť a chaotičnosť. Táto záhada sa však celkom podarila a ja dávam svoje štandardné hodnotenie.

10.09.2015 4 z 5

Záhada čierneho škorpióna Záhada čierneho škorpióna Marco Sonnleitner

Letná oddychová pátračka ideálna do vlaku, na pláž alebo pod stan. Len pozor na hady, škorpióny a inú háveď...:)

28.07.2015 3 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Neuveriteľný čitateľský zážitok pri ktorom mi občas naskakovala husia koža a občas sa mi zas stávalo že som uronil kde tu slzu! Kniha predčila moje očakávania. Ak by som bol čitateľ ktorý neustále poukazuje na chyby určite by som autorke vytkol trošku nudnejšiu druhú časť, absenciu nejakých akčných scén, určitú zmätenosť, niektoré dejové línie nedotiahnuté, niečo zasa úplne zbytočné, predvídavosť a tak ďalej a ďalej...
Lenže keby všetky moje výhrady boli vyslišané z knihy by sa stal obyčajný brak a nie výnimočné dielo akým Návrat z temnoty bezpochyby je!!!
Nieje to akčný román, ani nijaké dielo o výnimočnom dievčati s nadľudskými schopnosťami ktoré zachráni celú planétu a ešte niečo navyše :). Je to Návrat z tej najdesivejšej temnoty a postupné odkrívanie minulosti, snahe sa začleniť a získať naspäť svoj život. A toto všetko sa autorke podarilo skvele. Knihu odporúčam prečítať pretože Angin príbeh by nás mal inšpirovať k tomu, že keď prežijeme akokoľvek zlé chvíle, akékoľvek zlo a trápenie vždy môžeme za všetkým zavrieť dvere, pochovať desivé tajomstvá v hĺbe srdca, preniesť sa nad to čo bolo a začať odznova a tešiť sa zo života a zo všetkého čo nás v budúcnosti čaká.

17.07.2015

Záhada bane smrti / Záhada dvojprstého holuba / Záhada smrtiaceho dvojníka Záhada bane smrti / Záhada dvojprstého holuba / Záhada smrtiaceho dvojníka William Arden

Konečne sa splnil môj sen z detstva vlastniť knihu v ktorej je viac záhad a ktorú ešte nikto v okolí nemá. :) Traja pátrači sú pre mňa osobne kultový hrdinovia, ktorích príbehy čítam hádam už vyše dvadsať rokov. Je zaujímavé sledovať ich príbehy, doba sa mení ale oni sú stále iba chlapci. Pamätám si že keď brat priniesol z tábora prvú "štvorzáhadu" u nás doma, v škole ale aj vonku na ihriskách a parkoch vypukla úplná pátračská mánia! Každý chcel byť pátrač, súťažili sme kto prečíta viac záhad lebo sme zistili že sú aj iné, chodili sme do "strašidelného" opusteného domu v susedstve a snažili sa rozlúštit jeho tajomstvo, niektorí dokonca mali v notesoch odlačky prstov spolužiakov. Ale hlavne sme čítali Troch pátračov a z nich sa stali legendy ktoré nestarnú a ich dobrodružstvá sú bezkonkurenčné aj po rokoch.
Teraz ku samostatnej knižke. Čo ma trošku sklamalo bolo že záhady sú skôr dobrodružné a detektívne ako strašidelné. Aspoň jednu takú by som uvítal.:) Preklad bol trošku zvláštny ale nie úpne zlý, tlačové chyby som nenašiel.
Zahada bane smrti - Prvý príbeh ma bohužial príliš nezaujal. Myslím že námet nebol zlý ale dalo sa z neho vyťažiť viac. Táto záhada mohla byť krásne strašidelná. Nečítala sa zle a každou ukončenou kapitolou bola napínavejšia ale od slávnej autorky som mal väčšie očakávania.
Záhada dvojprstého holuba- Milá a príjemná oddychovka. Ako milovník operencov som si prišiel celkom na svoje. Niekedy sa mi zdalo že dej viazne ale vzápätí sa zas skvele rozbehol. Ak si raz zostavím rebríček svojich oblúbených záhad táto záhada bude určite v prvej desiatke.
Záhada smrtiaceho dvojníka- Najlepšie sa mi čítala a najviac ma bavila. Niečo som dokázal vydedukovať, niečo ma prekvapilo. Veľmi chytlavé a napínavé.
Vždy som si myslel že som ako Jupiter ale po prečítaní tejto knižky som zistil že mám najviac spoločné s Bobom. A veľmi ma tešilo že som sa na chvíľu mohol vrátiť do svojej mladosti a prežívať nádherné dobrodružstvá spolu s mojimi mladými kamarátmi. Už sa teším na ďalšie záhady a tajomstvá ktoré spolu odhalíme...

21.05.2015 4 z 5

Hlboké rany Hlboké rany Nele Neuhaus

Aj napriek počiatočnej zmätenosti a občas zbytočne natiahnutého deja je kniha veľmi dobrou detektívkou ktorá ma čo ponúknuť. Vyšetrovatelia mi boli sympatický, síce sa mi zdali občas trošku natvrdlí a akoby nevedeli správne medzi sebou komunikovať. Ale autorke kvitujem a dávam palec hore za to, že s Pii a Bodensteina nespravila nejakých nadľudí s nadľudskými schopnosťami.
Kniha je naozaj lepšia ako sa zdá na prvý pohľad a priaznivci detektívok ale aj tí čo majú radi dobré a originálne príbehy by si ju nemali nechať umiknúť.

10.04.2015 4 z 5

Podsvetie Podsvetie Dean Koontz

Pamätám si že počas čìtania tejto knihy som chodil po nociach kontrolovať vchodové dvere či sú zamknuté. Veľmi veľmi dobré, desivé až z toho niekedy šiel strach...

27.02.2015 5 z 5

Záhada zeleného strašidla Záhada zeleného strašidla Robert Arthur jr.

Je to uz asi 20 rokov ked som naposledy cital Zahadu zeleneho strasidla. Sice mi teraz chvilu trvalo kym som sa do nej zacital a obcas sa mi zdala zbytocne prekombinovana tato dobrodruzno-strasidelna zahada patri pravom medzi to najlepsie co Robert Arthur bapisal a plne hodnotenie si pravom zasluzi.

06.01.2015 5 z 5

Záhada diabolskej hudby Záhada diabolskej hudby André Marx

Velmi prijemna patracka ktora ako jedna z mála nieje predvídavá. Fajn citanie na vikend.

26.05.2014 5 z 5

Bezmoc Bezmoc Dean Koontz

Literarny kritik vrazdiaci spisovatelov? To by sme v dnesnej dobe ked knihy pise skoro kazdy potrebovali ako sol! :)

29.01.2014 3 z 5

Honba za meteorom / Hviezda juhu Honba za meteorom / Hviezda juhu Jules Verne

Obidva pribehy boli skvele a ja urcite budem po verneovkach siahat castejsie. BRAVO!

16.07.2013 5 z 5

Vražda v Orient exprese Vražda v Orient exprese Agatha Christie

Skvela, zamotana detektivka s nadherne jednoduchym riesenim. ( Ked si Poirot obzera po prvy krat ludi vo vlaku a zbada komornu povie si- "asi komorna nemeckej damy". Ostava pre mna zahadou kto je nemecka dama? Ale objavil som len tuto jednu chybu v preklade. Inak som bol spokojny. Pravdaze hodnotim knihu ktora vysla v Zelenej kniznici)

25.06.2013 5 z 5

Záhada internetového upíra Záhada internetového upíra André Minninger

Ani tentokrat ma hrdinovia z mojho detstva nesklamali. Len naozaj skoda "toho odseknuteho konca".

27.04.2013 4 z 5

Noc mi dáva moc Noc mi dáva moc Mary Higgins Clark

Príjemná detektívka aj keď trošku zdlhava a od začiatku som tušil kto bude vrah.

14.04.2013 3 z 5

Záhada šepkajúcej múmie Záhada šepkajúcej múmie Robert Arthur jr.

Mám rád troch pátračov a táto kniha je už klasika. Vždy po nich siaham, väčšinou cez leto. Na horúce letné dni sú pátračky ako stvorené.

12.07.2012 4 z 5