Marian27 Marian27 komentáře u knih

Zrada Zrada Jo Nesbø

Zrada je moja druha knizka od Nesba a neda sa jej upriet ze sa naozaj skvele cita. Kapitoly su kratke, viac dejovych linnii mi problem nerobilo aj ked na zaciatku to bolo naozaj trosku zmätené. Ked to porovnam so Snehuliakom tu som naozaj netusil kto bude ten starec. Mal som urcite podozrenie ale nebolo to take na sto percent. Zas mi neda pripomenut tlacove chyby a musim povedat ze tlaciarensky skriatok sa pekne na slovenskom vydani vyzabaval. Nielenze dost casto sa zda ze vo vetach chybaju nejake tie slova, dost je to zvratne zameno "sa" ale aj tie nelogičnosti biju do oci. Napr.zatvorila zatvorene okno, od piateho oktobra do prveho novembra je pädesiatdevät dni, Harry vola s Mollerom ale na konci rozhovoru nema co Meirikovy povedat.
Zradu odporucam ako prijemnu detektivku ale radim citatelom aby ju necitali naraz s inymi knihami!

27.01.2014 4 z 5

V tmavej chodbe V tmavej chodbe Lois Duncan

Skvela knizka na neskory jesenny vecer. Originalna zapletka, sympaticka hlavna hrdinka a hlavne stare ponure sidlo. Tuto zmes mam velmi rad. Kit som drzal palce hned od zaciatku. A aj Sandy, Ruth a Lynde. Je fajn ze sa tak od seba odlisovali nielen povahovo ale napriklad aj farbou vlasov. Pribeh sa mi pacil ale strhavam bod za prilis otvoreny koniec. Mozno to bol zamer ale mne osobne to to vadilo. Podarilo sa Lynde ujst? A co profesor a madam? Stihol ich zasluzeny trest? Alebo uz otvaraju novu skolu niekde inde?

14.11.2013 4 z 5

Stratené mesto Stratené mesto Kevin J. Anderson

Ako fanúšik Aktov X som bol spokojný s odpustil som hlavným hrdinom aj občasné nelogické chovanie. Kevin J. Anderson napísal svižnú, napínavú, občas trošku predvídatelnú ale inak skvele zakončenú knihu. Skvely námet na tretí celovečerný film.

22.08.2012 4 z 5

X - 1, neunášaj hviezdy! X - 1, neunášaj hviezdy! Bohdan Petecki

Celkom príjemné, milé kozmické dobrodružstvo. Dnešnú mládež by asi príliš nezaujalo. Škoda...
Ešte dva citáty:
1. Tisícročia človek sníval o spravodlivosti, o súlade a blahobyte na svojej materskej planéte a zároveň vždy väčšia časť ľudí pracovala a trpela, aby ten sen uskutočnila.
2. Za všetko, čo máme, ďakujeme iba snom a práci. Sny sú vždy pekné. Ale zmysel majú len také, po ktorých sa človeku chce vykasať rukávy, aby ich uskutočnil.

06.05.2019 4 z 5

Ashley Bellová Ashley Bellová Dean Koontz

Môj komentár prezrádza niečo z deja !!!
Začiatok super, potom to pokračovalo celkom dobre, ale po strane 400 mi už začínali liezť na nervy opisy všade prítomnej hmly alebo toho ako vyzerá oceán pri východe a západe slnka prípadne aká je situácia na cestách. Koniec to však vyvážil a ja zas žasnem nad Koontzovou neuveriteľnou fantáziou. Samozrejme v knihe nájdeme aj jeho dve oblúbené témy; psov a surfovanie. Ako inak, veď to k nemu patrí. No, stou dĺžkou to trošku prehnal, naozaj ako by mu povedali: "Zaplatíme ti, vychválime ťa ale nech to má 500 strán a viac". Ak by román mal 300 strán, bolo by to podľa mňa úplne ideálne pre tento príbeh a dej čo sa v ňom odohráva a dal by som plné hodnotenie. Koniec ma veľmi prekvapil a prinútil sa zamyslieť nad tým či naozaj žijeme v skutočnom svete a nie vo vlastnom, vytvorenom svojou bláznivou predstavivosťou alebo vo fantázii niekoho iného:)).

27.04.2019 4 z 5

Žiješ iba dvakrát Žiješ iba dvakrát Dominik Dán

Jedna z najdesivejších dánoviek ktorá mi vďaka záverečnej pointe vyvolala dosť nepríjemné zimomriavky aj v tomto horúcom letnom počasí. Ani nemám čo príliš vytknúť, jedine ak to že kniha pôsobí aspoň na mňa občas zbytočne "ukecane" a ten koniec mohol byť jasnejší alebo si autor otvoril ďalšie zadné vrátka? Inak sa jedná o veľmi dobré čítanie a aj keđ som sa toľko nenasmial ako pri "Cele číslo 17" knižka sa pánovi Dánovi podarila a určite patrí medzi jeho najlepšie a stojí za to prečítať si ju.

29.06.2016 4 z 5

Tajemný protivník Tajemný protivník Agatha Christie

Vynikajúca kniha! Pátranie po stratených dokumentoch a po záhadnej Jane Finnovej je plné dobrodružstva, akcie, humoru, prekvapivých zvratov, naháňačiek, cestovania a tajomstiev. K tomu si pridajte ešte sympatickú dvojcu hrdinov a tajomného protivníka a z knihy je asi jedna z tých naj aké pani Agatha napísala!
Dúfam že nepotrvá dlho a zas sa s Tommym a Pentličkou stretnem a prežijem s nimi ďalšie krásne dobrodružstvo.

02.05.2016 5 z 5

Smrtící chaos Smrtící chaos Matt Dickinson

Veľmi dobrá kniha, napísaná originálnou formou, vynikajúco sa mi čítala a bavila ma od prvej strany až po poslednú. Nemusí sadnúť úplne každému ale mne sadla úplne dokonale a príbeh Smrtíciho chaosu som si veľmi užíval akoby som tú knihu prežíval spolu s hlavnými hrdinami. Na konci (ako to už u mňa býva zvykom pri knihách ktoré sa mi veľmi páčia) by som prijal ešte niekoľko strán navyše. Teraz len rozmýšlam či naozaj také zdanlivo nepodstatné maličkosti ovplyvňujú náš život až do takej miery a to čo voláme "náhoda" skutočne existuje.

17.03.2016 5 z 5

Místo určení neznámé Místo určení neznámé Agatha Christie

Menej známe dieko od královnej detektívneho žánru ponúka originálny a neokukaný príbeh ktorý sa výborne číta a dokonale baví.
Som rád že pani Agatha sa nestratí ani v špionážnom žánri, dokonca mi občas prišlo akoby tvorca Jamesa Bonda sa nechal inšpirovať práve touto knihou. :)

08.03.2016 4 z 5

Nákaza Nákaza Robin Cook

Jeden z najvydarenejších príbehov od Robina Cooka. Veľmi dobre sa mi čítal a ani na okamih som sa nenudil. A vôbec nevadí že je občas predvídavý a hlavná hrdinka pôsobí niekedy ako nadľudská bytosť ktorá vytrie podlahu aj s tým najdrsnejším chlapom.

20.02.2016 4 z 5

Vražedná míle Vražedná míle Tony Black

Najnudnejšia detektívka akú som kedy čítal. Žiadna atmosféra a napätie, dočítal som s veľkým premáhaním. Keby si autor odpustil tie zbytočné úvahy o tom ako sa celý svet rozpadá na kusy a ľudská rasa je taká a taká a aj opisy toho čo postava urobí kým niečo povie a dal tam viac akcie a vtipu, mohlo z toho byť niečo viac ako len nudná detektívna fraška. Jedna hviezda za posledných 50 - 60 strán kedy bol dej asi najlepší z celej knihy, aj keď som sa nedozvedel prečo vrah tak hyzdil svoje obete. Druhú dávam za praktický tvar knihy lebo sa mi fajn nosila v ruksaku, krátke kapitoly (inak by som to fakt nedočítal) a celkom peknú obálku. :)

07.10.2015 2 z 5

Záhada zajakavého papagája Záhada zajakavého papagája Robert Arthur jr.

Moja najoblúbenejšia záhada! Číta sa úplne sama, je skvele vymyslená, logická a záverečná scéna na cintoríne keď všade sadá hmla je úplne bezkonkurenčná. U mňa úpne najlepšia záhada ktorú zatiaľ žiadna iná neprekonala.

20.08.2015 5 z 5

Pasca v Himalájach Pasca v Himalájach Leslie L. Lawrence

Jedna z najlepsich knih od pana Lawrenca. Cital som kedysi davno a znova pred par rokmi. Super citanie s vynikajucou atmosferou. Co ma najviac tesi je, ze autor mi tuto knizku podpisal ked som sa s nim osobne stretol na jeho autogramiade pred dvoma rokmi:).

27.10.2014 5 z 5

Únos Únos Robin Cook

Tak, takto nejak si predstavujem vyborny roman. Originalna zapletka, zaujímavé postavy, skvelé dialógy, akčnosť a napínavosť, trošku nenútené poučenie, sem-tam humor a myšlienky ktoré nútia človeka zamyslieť sa.
Do teraz neviem či by som v Interterre chcel ostať alebo naopak sa z nej snažil uniknúť. :)

08.07.2014 5 z 5

Pravidlo dvou minut Pravidlo dvou minut Robert Crais

Skvela kniha od môjho oblúbeného autora. Max Holman je sympaťák a spolu s Pollardovou tvoria skvelú dvojku. Človek proste Holmanovi musí držať palce lebo keď nevypátra pravdu on, nedozvie sa ju ani čitateľ. V kdútiku duše dúfam že sa Crais niekedy k Holmanovi vráti a vymyslí ďalšiu skvelù knihu s týmto " Lupičom hrdinom". Ale Cole a Pike sú známejší a kultovejší. Aj tak budem dúfať:).
Knižka patrí medzi najvydarenejšie a najoriginálnejšie aké Crais napísal.

13.05.2014 5 z 5

Tikot Tikot Dean Koontz

Blazniva komedia a horror dohromady? Tak toto dokaze sklbit jedine Dean Koontz!!!

28.10.2013 5 z 5

L.A. rekviem L.A. rekviem Robert Crais

Najlepšie dielo! Výborný záporák, kniha je zameraná aj na Colea aj na Pikeho. Moja naj od Craisa.

22.06.2012 5 z 5

Záhada stonajúcej jaskyne Záhada stonajúcej jaskyne William Arden

V detstve jedna z mojich najoblubenejsich zahad. Proste klasika ktora nikdy nesklame.

23.07.2022 5 z 5

Záhada hotelového prízraku Záhada hotelového prízraku Brigitte Johanna Henkel-Waidhofer

Táto záhada nebola výborná ale nedá sa povedať že by bola úplne zlá. Proste také čítanie na dovolenku, najlepšie niekde na tajomný hotel keď vonku prší a nám sa nikam nechce ísť.

16.08.2016 3 z 5

Znamenie Znamenie Raymond Khoury

Dobrá, originálna myšlienka spracovaná veľmi priemerne. Tak by som charakterizoval tento dobrodružno-akčný konšpiračný thriller. Ale aby som autorovi nekrivdil, niektoré pasáže, opisy a myšlienky ma bavili a zaujali.
Avšak potom zas nasledovali zbytočné, zdĺhavé a nudné scény a kniha stratila lesk výnimočnosti. Možno keby Khoury napísal namiesto knihy filmový scenár a podla neho spravili film, určite by to bol poriadny trhák.
Technológie a dejiny a aj náboženskú stránku však autor opísal zaujímavo a mohlo byť toho v knižke viac. Z postáv vyzdvihujem otca Hieronyma za jeho múdre a inšpirujúce názory a jeho záverečnú reč by si mali prečítať všetci veriaci a inšpirovať sa ňou v živote. Za mňa zlatý priemer, takže tri hviezdy a ak niekto túži si prečítať takú oddychovku na leto kludne nech po Znamení siahne.

11.08.2016 3 z 5