Margaretta Margaretta komentáře u knih

Zapomenuté šaty Zapomenuté šaty Riikka Pulkkinen

Kniha mě zaujala příběhem, ale už od třetí kapitoly jsem ve čtení pokračovala spíš kvůli způsobu, jakým byla kniha napsána... skvěle pracuje s psychologií postav a archetypy, ale zároveň čtenáře nechá, ať o tom přemýšlí... pro ty, kteří čekají zdrcující závěr a živý děj se kniha nehodí. A těm, kteří touží po něčem hlubokém a netradičním bych knihu vřele doporučila :o)

26.05.2016 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Ještě nikdy se mi žádná kniha nečetla tak dobře a snadno. Toto je pro mne vzor dobře napsaného příběhu, dobře zkomponované knihy. Perfektní...!

21.08.2019 5 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Způsob vyprávění mě nadchnul... ačkoliv jsem tušila, jak ty zásadní otázky dopadnou, rozhodně jsem se nenudila a celý čas čtení knihy jsem měla nad čím přemýšlet...

09.06.2017 5 z 5

Květy na vodě Květy na vodě Kathleen E. Woodiwiss

Nádherná kniha, která určitě stojí za přečtení. Doma se o i hašteříme pět holek (já, máma, sestra a sestřenky). Každá z nás ji přečetla snad stokrát, ale ještě nás nepřestala bavit. Vřele doporučuji!

25.08.2011 5 z 5

Přirozené funkce orgasmů při milování, porodu a kojení Přirozené funkce orgasmů při milování, porodu a kojení Michel Odent

Tato kniha dost změnila můj náhled na porod a orgasmické stavy obecně. Její obsah je pro dnešní svět dost kontroverzní, ale při menším zamyšlení naprosto logický. Myslím, že by tato kniha měla být povinnou "učebnicí" pro všechny porodníky, porodní asistentky, duly i nastávající rodiče - oba.

13.03.2019 5 z 5

Jak se bude vaše dítě jmenovat? Jak se bude vaše dítě jmenovat? Miloslava Knappová

Určitě zajímavá a inspirativní kniha. Dočetla jsem. Se zde spoustu nových věcí.

25.08.2013 3 z 5

Penderwickovi Penderwickovi Jeanne Birdsall

Úžasná knížka, kterou čtu znova a znova, a pokaždé mě překvapí a zaujme něčím jiným. Vždycky mě inspiruje k napsání vlastního příběhu, pokaždé je ale o něčem jiném. a taky mi vždycky úspěšně zvedne náladu. Hodně doporučuji!

27.08.2011 5 z 5

Dva Romeové a Julie Dva Romeové a Julie Pawel Henning

Tahle kniha není jenom jeden z mnoha a mnoha dívčích "románů". Stala se jednou z věcí, které mě inspirovaly k herectví.

27.08.2011 4 z 5

Otázky a odpovědi o porodu Otázky a odpovědi o porodu Roman Chmel

Celkově je kniha dost zastaralá. Mnoho informací mi přišlo spíše jako strašení neznalých rodiček a mnoho z uvedeného je také již dávno překonáno. Knihu rozhodně nemohu doporučit, existují mnohem lepší a hlavně bez zavádějících informací.

12.07.2022 odpad!

Všichni ptáci na nebi Všichni ptáci na nebi Charlie Jane Anders

Nedočetla jsem. Nešlo to. Dostala jsem se asi na stranu 80 a přibližně od strany 30 jsem četla už jen proto, abych to přečetla. Netěšila jsem se, co bude dál a postupně mě i přestalo zajímat, jak to dopadne. Nakonec jsem si konec vyspoilovala a musím říct, že už mě ani nepřekvapilo, že byl totálně o ničem. Asi jako celá kniha.

10.04.2021 2 z 5

Kosmetická kuchařka Kosmetická kuchařka Anna Potůčková

V knize je krásná inspirace, ale řekla bych, že je vhodnější spíše pro zkušenější. Některé informace jsou neúplné či klamné (jsem si jistá, že autorka je považuje za pravdivé, ale bohužel nejsou) na což by laik mohl doplatit a vyrobit si i nebezpečný výrobek (viz opalovací krém).
Jinak je kniha velmi hezky zpracovaná, s ilustračními fotkami, které hodně pomáhají a je velmi přehledná. Zatím jsem nečetla jinou publikaci zabývající se stejným oborem/ tématem, nemám tedy srovnání, zda existuje něco lepšího.

25.03.2021 3 z 5

O čem vím, aneb, Mizející svět O čem vím, aneb, Mizející svět František Fanyn Krša

Jediné, čeho u této knihy lituji, je tak nízký náklad a fakt, že kniha není v oficiální distribuci (jinými slovy je téměř nesehnatelná). Jinak bych ji totiž doporučovala kudy bych šla.
V knize jsou zaznamenány vzpomínky autora, různé legendy i skutečná historie, jež jsou spojeny s moravskou vesnicí Dolní Bojanovice a jejími obyvateli. Příběhy jsou často vtipné, dojemné i poučné. Každý si v knize přijde na své. Takže pokud na ni někdy narazíte, pak neuděláte chybu, pokud si ji přečtete.

09.10.2020 5 z 5

Láska jako věda Láska jako věda Michel Odent

Knihu jsem četla již před pár lety a pořád zůstává jednou z těch, ke kterým se v duchu vracím. Dala mi základ pro mé vlastní pojetí pojmu "láska". Snaží se něco tak nevědeckého vyložit způsobem, který by mohl být přijatelný i pro absolutní praktiky a neromantiky.

13.03.2019 5 z 5

Romeo a Julie / Romeo and Juliet Romeo a Julie / Romeo and Juliet William Shakespeare

Tu knížku jsem si chtěla už dlouho přečíst. Protože jsem již viděla několik filmových zpracování a ten příběh prostě zbožňuju, nebylo tu pro mě nic nového. Ale i tak mě kniha dost pobavila :-)

25.08.2013 5 z 5

Popel ve větru Popel ve větru Kathleen E. Woodiwiss

Rozhodně zatím nejlepší knížka, co jsem od Woodiwissové četla.

25.08.2013

Antonius a Kleopatra / Antony and Cleopatra Antonius a Kleopatra / Antony and Cleopatra William Shakespeare

Přemýšlím, že si půjdu do knihovny půjčit toto vydání knížky. Protože v tom starším, které mám doma se nevyznám. a s tímto typem vydání Shakespeara mám velmi dobré zkušenosti. Líbí se mi, že na levé straně je text v originálu, zatímco na pravé česky.

05.11.2011 4 z 5

Vzpomínky na budoucnost Vzpomínky na budoucnost Erich von Däniken

Já knížku ještě nečetla, ale v učebnici literatury máme ukázku. Ta mě zaujala natolik, že jsem se rozhodla při nejbližší příležitosti zajet do knihovny a vypůjčit si ji. Skutečnostmi a teoriemi začátku i konce všeho a tak podobně se já osobně dost zabývám. A už jen z té ukázky pozoruji, že v knize je toho víc, než bych čekala.
(mimochodem, víte, že když napíšete bibli (ne tu dětskou) bez mezer, čárek, otazníků a podobně, dočtete se v ní o všech katasrofách? Bible tu byla ještě před tím, než se katastrofy staly.)

11.09.2011 3 z 5