Marfulka007 Marfulka007 komentáře u knih

Ten nej život pro vašeho psa Ten nej život pro vašeho psa Allie Bender

Super kniha nabitá informacemi, určitě můžu doporučit každému, kdo chce pro svého psa vždy trochu něco navíc. Každopádně vzhledem k množství informací jedno přečtení asi stačit nebude a věřím, že se ke knize budu vracet znovu a znovu.

05.11.2022 5 z 5

Život se psem není pro kočku Život se psem není pro kočku Petra Macková Hrochová

Přiznám se, že za mě spíš průměrná kniha, neurazí - nenadchne. Začátek mě bavil víc, pak už jsem si říkala, že je to pořád dokola a vlastně kdyby to byla delší povídka, asi by to pro mě stačilo. Jako oddychovka fajn.

02.09.2022 3 z 5

Tour de France ve tmě Tour de France ve tmě Ondřej Zmeškal

Moc pěkná kniha - a tím pěkná myslím obalem i obsahem. Četla se moc dobře, za mě s velkým obdivem na každém řádku. Jinak je to taková odpočinková knížka (když ji můžete číst z gauče a ne z cyklistického sedla). Fandím autorovi (i celému) týmu na další cestě, ať už povede kudykoliv.

23.08.2022 5 z 5

Má mě ráda, nemá mě ráda Má mě ráda, nemá mě ráda * antologie

Příjemná povídková knížka na takové to čtení v čekárnách u doktorů a do autobusů. Láska z nejrůznějších úhlů pohledu, v nejrůznějších fázích vztahů i životů.

24.07.2022 4 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Zezačátku jsem měla pocit, že to asi nebude kniha pro mě. Přišla mi hodně abstraktní a příliš velká část každého příběhu skrytá mezi řádky. S každou novou povídkou jsem jí ale přicházela na chuť. A na jejím konci už jsem věděla, že je to moc pěkná kniha, která stojí za přečtení.

01.05.2022 4 z 5

Hersenwerk pro psy Hersenwerk pro psy Helena Hejzlarová

Super knížka, přijde mi velice přínosná a načerpané informace již teď využívám. Líbí se mi tipy na konkrétní hlavolamy, ale hlavně i vysvětlení, jak postupovat, protože nepochopení může být frustrující nejen pro psa, ale i pro člověka. Určitě se ke knize budu vracet znovu a znovu. Děkuji!

24.01.2022 5 z 5

Jako bych žila dva životy Jako bych žila dva životy Milan Ohnisko

Moc pěkná a zajímavá knihu. Danielu Drtinovou mám ráda, znám ji ale až z DVTV a viděla jsem ji možná v jednom rozhovoru s ní, takže mě spoustu věcí o ní překvapilo a zaujalo. Čekala jsem sice možná trochu něco jiného, ale rychle jsem si zvykla na styl, kterým je kniha vedená a pak už se četla jedna radost. Rozhovory s blízkými lidmi byly moc fajn a fotky super doplnění. Díky za takovou možnost...

07.01.2022 4 z 5

Co mě výcvik zvířat naučil o životě, lásce a manželství Co mě výcvik zvířat naučil o životě, lásce a manželství Amy Sutherland

Zábavné vyprávění o výcviku zvířat s velkým přesahem do "výcviku" v našich lidských životech. Zamyšlení nad tím, jak se chováme k sobě, ke svým blízkým, ke svým zvířatům a jaké jednoduché kroky můžeme udělat, aby nám všem bylo lépe. Pěkné oddychové čtení...

27.10.2021 4 z 5

Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Turid Rugaas

Zajímavá knížka, nicméně možná i proto, že jsem o ní ještě před přečtením hodně četla a slyšela, jsem od ní čekala něco trochu jiného, možná něco trochu více. Jednotlivé konejšivé signály bych asi potřebovala ještě dovysvětlit a přidat mnohem více příkladů s vysvětlením... Nejvíce se mi líbila část s příběhy ze života. Každopádně jsem i tak ráda, že jsem ji přečetla. Je to úzká knížečka, přečteno za dva večery.

26.09.2021 3 z 5

A co kdyby to bylo jinak? A co kdyby to bylo jinak? Laura Barnett

(SPOILER) Ke knížce jsem se dostala náhodou díky letošní výzvě, viděla jsem v knihovně pruhovanou obálku, anotace mě zaujala, tak jsem ji vzala. Trochu jsem se bála po přečtení některých komentářů, ale zaujal mě nápad a zpracování mi nakonec také nepřišlo vůbec zlé. Musím sice přiznat, že fakt, že v jedné z verzí otěhotněla Eva ještě před "bodem zlomu" mě zezačátku dráždil, ale časem jsem to přestala řešit. Jednotlivé příběhy mi přišly zajímavé a rozhodně jsem neměla pocit, že čtu to stejné dokola. Děj rychle utíkal a kniha se četla sama.

10.09.2021 4 z 5

Za mě tedy design knihy převyšuje její obsah. Líbily se mi jak ilustrace Jima Kaye (žádné z ilustrovaných vydání HP nevlastním), tak samotné J. K. Rowling. Co do obsahu mi ale kniha přišla jako taková změť různých informací, ne vždy nezajímavých, ale jako celek mi moc smysl nedávaly. Asi jsem čekala něco trochu jiného.

14.02.2021 2 z 5

Postelové radovánky Postelové radovánky Vratislav Ebr

Dostali jsme jako svatební dar, takže beru, že jako vtipný dárek je to OK. Posloužilo jako tzv. záchodová četba :-D a víc od toho člověk asi ani nečeká.

28.12.2020 1 z 5

Deník jednonožce Deník jednonožce Jiří Švihálek

Hltala (a stále hltám) blogýsek, zhltla jsem bez problémů i knihu a vůbec mi nevadilo číst to znovu. Rozhovory se záchranáři a rodinnými příslušníky jsou velkou přidanou hodnotou. Jirka a Kačí zaslouží velký obdiv jak se s celou touhle situací vypořádávají a ještě o ní píší. Jsou velkou inspirací... Kniha samotná je krásně zpracovaná, design miluju, je radost mít ji v knihovně. Díky! A vřele doporučuji všem.

18.07.2020 5 z 5

Už jenom ten název stojí za to mít doma v knihovně. Je třeba si občas připomenout že není třeba všechno příliš řešit. Trochu jiná (ne)motivační kniha, ale vlastně proč ne ... Pro některé povahy se určitě hodí.

07.01.2020 4 z 5