marcolka marcolka komentáře u knih

Omen: Ďáblovo znamení Omen: Ďáblovo znamení David Seltzer

Hodnocení jedním citoslovcem "Brrrr".

31.12.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

První hrdinka alkoholička - stalkerka, druhá nevyrovnaná, nevyzrálá a nevděčná vražedkyně a třetí hysterka a fiflena, která se vyžívá v přebrání manžela jiné. První hrdina žárlící despota a cholerik, druhý hrdina chorobný lhář, děvkař a psychopat a třetí mužská postava také nepříliš sympatický uprchlík muslim. To je bilance hlavních postav tohoto thrilleru. Pachatele jsem sice neuhádla, přišlo mi, že ve finále to mohl udělat prakticky kdokoliv, tudíž tu určitá zvědavost pohánějící mě, abych tuto knihu dočetla, byla. Celkově shrnuto tato kniha neomráčila ani neurazila. Rozhodně lepší než autorčina druhá kniha "Do vody". Ale obě knihy jsou opravdu mediálně nafouknutá bublina a značně přeceňované.

31.12.2017 3 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Nepříliš obsáhlá, ale úžasně citlivě a čtivě napsaná knížka. O tom jak dva lidé, ze dvou úplně rozdílných světů můžou nalézt lásku a porozumění. Děj zasazený do krásné, divoké horské přírody mezi na první pohled jednoduchý lid, i přesto skrývající zajímavé rozmanité povahy a mající svá tajemství. Mezi lid, uznávající staré zvyky a obyčeje bez moderních výdobytků. Nutnost a nakonec i touha hlavní hrdinky zapadnout mezi ostatní.

31.12.2017 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Tuto knihu jsem měla dlouho v knihách, které jsem měla v plánu číst. Z důvodu, že se jedná o knihu z mého oblíbeného Brna a i vilu samotnou jsem několikrát míjela. No, musím říct, že lituji, že jsem se do ní nepustila už dříve. Moc pěkná knížka, rychle se četla. Jediné čeho lituji, že až na popisy vily samotné jde o smyšlený příběh lidí, kteří v ní žili. Myslím, že většinu čtenářů, přepadne po dočtení knihy touha si ihned vyhledat nějaký dokument o domě a skutečné rodině, která v této jedinečné vile žila a určitě bude chtít i vilu osobně navštívit. Já tedy ano.

30.12.2017 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Pro mě tedy tragédie. Měla jsem co dělat, abych ji vůbec dočetla. Depresivní kniha s nesympatickými postavami a ponurým místem děje. Moc postav ve kterých se člověk skoro ztrácí. I přes zklamání s touto knihou jsem se pustila do Dívky ve vlaku. Obě knihy jsou pro mě neprávem označovány za bestselery, i když Dívka ve vlaku je tedy o mnoho stupňů lepší. Překvapivé a naštěstí mile bylo pro mě zjištění, že je Dívka ve vlaku psána úplně jiným stylem.

30.12.2017 1 z 5