manka323 manka323 komentáře u knih

Bedřich z Ořecha Bedřich z Ořecha Světlana Glaserová

Další skvělý počin mé oblíbené autorky. Čtivě, vtipně a zároveň velmi úsporně napsaný zajímavý životní příběh. Kniha s mnoha černobílými i barevnými obrazovými přílohami je krásná i po grafické stránce.

10.12.2022 5 z 5

Tvůrčí psaní 2 Tvůrčí psaní 2 Markéta Dočekalová

Nechápu, jak může autorka chtít někoho učit psát, když sama píše tak sterilně a nezáživně.

18.08.2020 1 z 5

Neslibovala jsem si od této knihy nic hlubokomyslného, spíš trochu zábavy, výsledek ovšem předčil mé očekávání. Dočetla jsem jen s obrovským sebezapřením.

21.01.2020 odpad!

Osiánův cestovní kotlík aneb S Kelty nejsou žerty Osiánův cestovní kotlík aneb S Kelty nejsou žerty Světlana Glaserová

Kniha se ke mě dostala v pátek a chtěla jsem do ní jen tak nakouknout, než mi přivezou v sobotu vnuka. Pak jsem se ale začetla a na jeden zátah dala všech 200 stran. Příběh šlape jako hodinky (s Harrym Potterem : ) a konec přímo vybízí k napsání pokračování. Líbilo se mi, jak autorka citlivě pracuje se skutečnými historickými reáliemi, které zároveň vtipně a nenásilně doplňuje o magické prvky. Knihu určitě doporučuji klidně i pro chytré předškoláky.

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Další nepřikrášlený příběh a jak už je u Formánka zvykem, jde až na dřeň. Film je taky výborný.

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Formánkovo psaní mám moc ráda, je takové opravdické a ani tentokrát mě nezklamal.

12.01.2020 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Ufff! Silná kniha. Ačkoli nám podobná fakta byla po celou totalitní dobu zamlčována, tak bohužel i toto se dělo.

05.03.2019 5 z 5

Rusanda na větvi Rusanda na větvi Světlana Glaserová

Dříve, než Rusandu na větvi, jsem si přečetla autorčinu poslední knihu Trosečník sibiřský. Obě knihy jsou skvělé, ale Trosečník je přece jen vypiplanější a podle mě se jedná o neprávem opomíjený objev roku!

28.12.2018 5 z 5

Kdopak by se šmejdů bál? Kdopak by se šmejdů bál? Světlana Glaserová

Kniha je prvotina a je to znát. Samotný příběh je ovšem natolik fascinující, že všechny prohřešky budiž autorce odpuštěny! Před jejími aktivitami hluboce smekám a obdivuji její statečnost! Ještě bych ráda dodala, že se v knize nejedná o šmejdy z předváděcích akcí, ale o soupeře daleko silnějšího a evidentně podporovaného z "vyšších" kruhů.

28.12.2018 5 z 5

Trosečník sibiřský Trosečník sibiřský Světlana Glaserová

Knihu jsem ani v tom předvánočním shonu nebyla schopná odložit a přestat číst. Neblahé časy, viděné očima malého chlapce jsou podány bez zbytečného patosu a zároveň s citem. Dítě prostě zůstává dítětem za každých okolností a i když jsem chvílemi byla na malého Slávka naštvaná (hlavně když dorostl do puberty) za to, jak svou maminku trápil, tak na druhou stranu jsem vzápětí pro jeho neklidnou duši básníka nacházela pochopení. Každopádně děkuji autorce za nevšední zážitek!

23.12.2018 5 z 5