makushenka makushenka komentáře u knih

Stavba komiksu Stavba komiksu Thierry Groensteen

Jedna z mála knih věnující se teorii komiksu v čj. Na můj vkus je poměrně složitá (narozdíl od McCloudova Jak rozumět komiksu), ale určitě je vhodné si ji přečíst, pokud má člověk o komiks trochu vážnější zájem.

04.07.2017 4 z 5

Jak rozumět komiksu Jak rozumět komiksu Scott McCloud

Výborný start pro někoho, kdo o komiksu neví nic a chtěl by ho trochu líp pochopit.

04.07.2017 5 z 5

V panelech a bublinách - Kapitoly z teorie komiksu V panelech a bublinách - Kapitoly z teorie komiksu Michal Jareš

Můj dojem je asi takový, že se jedná o knihu typu "od každého trochu" (ostatně to taky naznačuje podtitul), ve výsledku mi přijdou nejhodnotnější odkazy na další literaturu. Rozhodně je ale fajn, že u nás vznikají nové tituly o komiksu.

04.07.2017 3 z 5

Invalidní sourozenci Invalidní sourozenci Egon Bondy (p)

Líbila se mi aluze na biblickou potopu a některé filozofické úvahy, ale jinak jsme si s Bondym nesedli (nejen v tomto díle).

20.02.2017 3 z 5

Opravdu zdravě - Jezte s ohledem na své tělo - zásaditě Opravdu zdravě - Jezte s ohledem na své tělo - zásaditě Vicki Edgson

Moc jsem si tuhle kuchařku přála. Po roce, co ji mám, jsem se k ní konečně dostala, abych si ji prošla pořádně. Některé recepty bych úplně vyhodila, u něčeho jsem si říkala "a kde to sehnat?" a některé mi přišly takové polovičaté. Mě osobně kuchařka úplně nenadchla, ale ani neurazila, pár dobrých nápadů v ní přeci jenom je. :)

07.02.2017 3 z 5

Golem a jiné židovské pověsti a pohádky ze staré Prahy Golem a jiné židovské pověsti a pohádky ze staré Prahy Eduard Petiška

Když po přečtení člověk navštíví Prahu, hned má jiné kouzlo. Ve Staronové synagoze už člověk nehledí jen před sebe, ale hlavě nad sebe, na hřbitově nechá papírek u náhrobku rabína Löwa a doufá, že se mu splní tajné přání, u Novoměstské radnice zas hledá železný loket. Jsem nadšená.

03.02.2017 5 z 5

Krysáci Krysáci Jiří Žáček

Dobrodružné příběhy dvou hodných krysáků, jednoho sádrového trpaslíka a potkana Edy. Občas se člověk i zasměje, a to díky zkomoleninám, které kamarádi vypustí z pusy (Koza Líza od da Pinčiho mě opravdu pobavila :)). Trochu méně zábavné jsou rozpory mezi tím, co si kdo myslí a co kdo ve skutečnosti řekne. To je takový nelichotící odkaz na to, jak to vypadá u lidí. Závěr knížky je hřejivý, protože i já věřím, že přátelství může fungovat na dálku.
Jediné, co mě asi štvalo, byla věta typu "Tož, ogaři, co s tím uděláme..." Kromě téhle věty snad v knížce není po nářečí ani památky, takže mi pak ogaři a "tožové" připadali jako pěst na oko. :)

27.01.2017 4 z 5

Letní něžnosti Letní něžnosti Lenka Lanczová

Literární brak jako bič. Nedávám tomu odpad, protože to bylo vcelku čtivé a oproti Padesáti odstínům šedi na lepší úrovni (srovnávám to, protože je to taky brak). Každopádně chování postav je naprosto příšerné, neumím si představit, že by se takhle někdo choval a byl tak vygumovaný... ani v pubertě.

08.01.2017 2 z 5

Šest procházek literárními lesy Šest procházek literárními lesy Umberto Eco

Kniha, kterou by si povinně měl přečíst každý student českého jazyka a literatury. Navíc jsou Ecovy přednášky podány čtenářsky vstřícně, takže se není čeho bát. :)

04.01.2017 5 z 5

Lentilka pro dědu Edu Lentilka pro dědu Edu Ivona Březinová

Kniha je sice určena předně malým čtenářům, ale Ivona Březinová během Lentilky pomrkává i po dospělých, když do knihy dosazuje jemný humor, který děti ještě nepochopí. To až malí vyrostou a stanou se z nich taky třeba rodiče, kteří budou Lentilku svým dětem předčítat. Začínám si rozšiřovat knihovničku o literaturu pro děti a mládež, tohle je jednoznačná volba.

03.01.2017 4 z 5