MahtielNencon MahtielNencon komentáře u knih

Zimomriavky Zimomriavky Eva Dušičková

Tejto knižke som nevedela prísť na chuť. Obľubujem desivé príhody alebo poviedky na zamyslenie. Avšak tieto mi prišli nezáživné.

08.08.2020 2 z 5

Taliansky 15 minút denne Taliansky 15 minút denne Francesca Logi

Výborné jedine tak na cestovanie.

08.08.2020 3 z 5

Ako psy zmenili svet 100+3 Príbehy najznámejších psov Ako psy zmenili svet 100+3 Príbehy najznámejších psov Sam Stall

Príjemné čítanie na skrátenie dlhej chvíle. Niektoré príbehy sú veľmi dojemné a krásne. Krátke príbehy odporúčam aj pre decká aj dospelých.

08.08.2020 3 z 5

Neuveriteľné príbehy Neuveriteľné príbehy Roald Dahl

Skvelé poviedky s nečakanými koncami :) Po dočítaní niektorých som si povedala že "what?"

08.08.2020 4 z 5

Mělo to smysl?! Mělo to smysl?! David Menasche

Kniha pri ktorej som si uvedomila aké sú hodnoty života a že by sme mohli žiť ako ľudia a nie ako ľudia - stroje, ktoré sú naprogramované vidieť len seba a seba, žiť podľa zaužívaných pravidiel, ktoré sú mnohokrát úplne na nič. David Menasche ukázal, ako jeden "obyčajný" človek môže zmeniť životy ďalších a zapísať sa tak navždy do ich sŕdc.

08.08.2020 5 z 5

Karty světla Karty světla Rebecca Campbell

krásne karty, príjemné energiou aj na dotyk. Sú veľmi intuitívne, vždy ma dokážu pozrieť sa na veci a ukázať cestu.

21.05.2024 5 z 5

Cesta Cesta Brandon Bays

Skvelá kniha, nebola vôbec rozťahaná a kľudne mohla byť aj dlšia :D ! Metóda Cesta je úžasná.

21.02.2024 5 z 5

Na začiatok, ako funguje ženský cyklus dobré. Avšak myslím, že je to len pre zdravé ženy, ktoré nemajú so svojim cyklom problém. Takto by mal nejako vyzerať cyklus, ale nie je to pravidlo. Knihu brať ako doporučenie.

21.02.2024 2 z 5

Hlavně na to nemysli Hlavně na to nemysli Iva Hadj Moussa

Niektoré poviedky ma chytili, niektoré vôbec. Áno, poviedky sú náročný žáner. Po niektorých to bolo že vauuu. Za mna ale celkovo sklamanie.

27.12.2023 2 z 5

Velká kniha magie Velká kniha magie Lidia Pradas

Pekne spracovaná kniha graficky. Ponúka základy rituálov a mágie. Pre úplne začiatočníkov super kniha.

27.12.2023 4 z 5

Ako byť sám sebe terapeutom Ako byť sám sebe terapeutom Owen O'Kane

Rada si rozširujem obzor poznania. Kniha mi prišla veľmi dlhá na to, že človek po nej pravdepodobne siahne vtedy, keď potrebuje pomoc - pomoc rýchlu, a hľadala som predovšetkým tie návody na cvičenia, ktoré mi uľavia - a tých je v tejto knihe hneď niekoľko. Niektoré cvičenia som si skúšala robiť pravidelne a naozaj ma to posunulo ďalej na mojej ceste. Avšak nie je to kniha, ktorú by som si prečítala viackrát a ostávala by mi ďalej v mojej knižnici.

23.10.2023 3 z 5

Uzdravení od bolesti zad Uzdravení od bolesti zad John E. Sarno

Kniha mi otvorila oči a pomohla pochopiť, čo sa so mnou deje a prečo sa to deje. Emócie emócie emócie. Odporúčam.

16.06.2023 5 z 5

Minimalizmus: Ako zmysluplne žiť Minimalizmus: Ako zmysluplne žiť Joshua Fields Millburn

Od knihy som očakávala viac. Skôr knižka pre ľudí, čo slovo minimalizmus počujú prvý krát.

09.03.2022 1 z 5

Na všechno máte - Tajemství života v bohatství Na všechno máte - Tajemství života v bohatství Suh Yoon Lee

Kniha sa ozaj dobre čítala, s takou ľahkosťou, prvá polovica knihy bola docela pútavá. Jedna z tých lepší motivačných kníh, ako byť v živote šťastnejší a nebyť bohatší len vo financiách, ale hlavne aj na duchu.

18.02.2021 4 z 5

Totálny úlet Totálny úlet Natália Skladaná

Poviedky pre násťročných ako stvorené - také zo života.

05.12.2020 3 z 5

Skvelý život Skvelý život J. K. Rowling (p)

Milá a krátka knižka s pekným grafickým spracovaním. Príjemné strávený čas.

05.12.2020 4 z 5

Wikipedie - průvodce na cestě za informacemi Wikipedie - průvodce na cestě za informacemi kolektiv autorů

Tento sprievodca vás naučí, ako funguje Wiki a ako s ňou pracovať. V knižke sú všetky potrebné základy.

05.12.2020 4 z 5

Chlapec, vtáčik a truhlár Chlapec, vtáčik a truhlár Matilda Woods

Citlivý pribeh, zo začiatku smutné ale pribeh a hlavne jeho koniec je čarovný. Predstavovala som si talianske dedinky, domy a celu atmosféru mesta Allora. Kniha má takú zvláštne príjemnú atmosféru. Nádhera. Odporúčam aj deťom aj dospelým, knihu som mala na relax a oddych od pracovného kolotoča.

28.09.2020 4 z 5

Tvrdo vydretý úspech: McDonald's Tvrdo vydretý úspech: McDonald's Ray Kroc

Ray Kroc rozpráva, koľko krát riskoval aby dosiahol úspech a ako je dôležité vsádzať na vlastnú intuíciu a neriadiť sa inými, ale samým sebou. Možno mal jednoducho šťastie :)

14.09.2020 3 z 5

Sorbetové dievča Sorbetové dievča Claire Hennessy

Príjemná YA kniha, veľmi rychlo sa čítala. Klasické YA zápletky, mladi ľudia riešia vzťahy, školu a ich budúci kariéru. Myslela som si, že väčšina deju sa bude točiť okolo PPP, avšak tento problém bol zabalený do dalších problémov. Ukázalo mi to, ako ľahko človek spadne, ako ľahko začne byt nespokojný so svojou postavou a že to, ako ľudia na seba ukazujú “si moc tučný” alebo iné, možno aj nenápadné narážky a vtipy na postavu, ovplyvňuje ľudí. Takze opatrne s poznámkami o postavách druhých ľudí. Hodnotenie dávam take aké dávam, pretože mi celkový dej prišiel príliš plytký.

23.08.2020 2 z 5