Minimalizmus: Ako zmysluplne žiť

Minimalizmus: Ako zmysluplne žiť https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411784/bmid_minimalizmus-ako-zmysluplne-zit-GbV-411784.png 4 8 2

Čo a predovšetkým koľko toho potrebujeme na to, aby sme viedli naplnený život? Veľký dom, luxusné auto a drahé dovolenky? Joshua Fields Millburn a Ryan Nicodemus žili americký sen a napriek tomu boli nespokojní. Z nadobudnutého majetku sa nedokázali dlho tešiť, ich dni boli plné prchavých pôžitkov a zážitkov a o energiu ich oberali plytké či deštruktívne vzťahy. Rozhodli sa opustiť svoje dobre platené miesta v korporáciách a začali sa venovať tomu, čo im dávalo zmysel. Vo svojej úspešnej knihe vysvetľujú, že ak chce byť človek šťastný, musí sa sústrediť na päť najdôležitejších hodnôt: zdravie, vzťahy, záľuby, osobnostný rast a spoločenskú angažovanosť. To však nie je možné, ak pre ne nevytvoríme vo svojich životoch miesto. Pomôžu nám pri tom princípy minimalizmu. Ak sa nimi začneme riadiť, zistíme, že cieľ – naplnený život – je skutočne na dosah.... celý text

Literatura světová Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Premedia

Minimalism: Live a Meaningful Life , 2011

MahtielNencon
09.03.2022 1 z 5

Od knihy som očakávala viac. Skôr knižka pre ľudí, čo slovo minimalizmus počujú prvý krát.

kneslova
26.01.2020 4 z 5

Tak tahleta kniha mi přijde nejslabší ze všech, co jsem o minimalismu četla, ale jistě si v ní každý najde to, co ho zajímá

minimalismus

Autoři knihy