maha75 maha75 komentáře u knih

Poštou havraní Poštou havraní Radek Malý

To byla taková krása... Snové obrázky Pavla Čecha a citlivé verše Radka Malého... Dokonalé spojení.

Anděl za komínem

Anděl se choulí u komína
a už si ani nevzpomíná,
čí je a kde má košili.
Stydí se trochu a má trému.
Přišel k nám na zem za odměnu,
nebo ho v nebi strčili?
Trefil ho, zdá se, vlastní šíp...
Nebylo by mu jinde líp?

30.04.2024 5 z 5

Oříšky pro černého papouška Oříšky pro černého papouška Jan Skácel

Nĕkteré veršíky moc krásné, jiné jsem vůbec nedokázala uchopit... Hvězdu navíc dávám za překrásné, snové ilustrace Kataríny Vavrové.

a vlastně ať je navždy po tvém
a na věky je vůle tvá
a život je když něco zbylo
a smrt když nic už nezbývá

21.12.2023 4 z 5

Seřiďte se Seřiďte se Suhas Kshirsagar

Kniha rozhodně není jen o přípravě čaje, jak je uvedeno v předchozím komentáři. Je v ní spousta zajímavých myšlenek a také konkrétních návodů, jak zlepšit životní styl. Já osobně jsem z ní nadšená.

17.05.2023

Svatojanský tarot Svatojanský tarot Eva Francová

Já karty zatím vyzkoušené nemám, jen jsem je rozbalila a... Přijdou mi nádherné! Právě to středověké pojetí tomu dodává nádech mystiky. Líbí se mi moc.

31.03.2023 5 z 5

Naše koledy Naše koledy Marie Fischerová-Kvěchová

Tenká knížečka, ale stojí za prohlédnutí. Známé i méně známé koledy, ale hlavně překrásné ilustrace paní Kvĕchové. Doporučuji!

23.12.2020 5 z 5

ZlatovláSSka ZlatovláSSka Michaela Ella Hajduková

Krásný, i když velmi smutný příběh. Jen musím ubrat jednu hvězdičku pro okolnosti, za kterých se hlavní hrdinka dostala z koncentračního tábora. Jinak doporučuju, knihy ve slovenštině mám ráda, autorka píše poutavě, určitě se chystám i na její další romány :-)

SPOILER: To načasování, kdy Sanna vyběhne z nemocničního domu v areálu koncentračního tábora ven, nacisté ji střelí a přesně v té chvíli se u brány zcela nečekaně objeví její zachránce zvenčí... A ještě navíc je to profesí chirurg, který ji hned poté přímo v táboře operuje... To už bylo příliš, tomu se prostě uvěřit nedalo. Škoda.

29.09.2020 4 z 5

Ukradnuté detstvo Ukradnuté detstvo Joah M. Wolf

Krásná knížka. Postavy jsou sice smyšlené, ale to neznamená, že se podobný příběh nemohl stát. Sama autorka v doslovu píše, že se až před dokončením příběhu setkala s paní, která Lidice přežila, a její životní příběh až neuvěřitelně kopíroval už napsaný román. Doporučuju!

21.06.2020 5 z 5

Viktor a případ zmizelého psa Viktor a případ zmizelého psa Pavlína Jurková

Opět super čtení pro děti, u kterého se baví i dospělí. Doporučujeme oba díly.

24.04.2020 5 z 5

Do pátku bude vaše dítě jiné Do pátku bude vaše dítě jiné Kevin Leman

Velmi vtipně napsané. A zdá se, že by to mohlo i fungovat. Tak uvidíme... :-)

08.10.2019 5 z 5

Valentýnka a narozeniny Valentýnka a narozeniny Ivana Peroutková

Knížky o Valentýnce můžeme jedině doporučit, zrovna jako ty o Aničce.

21.08.2019 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Tak já nevím... Velmi zajímavé téma. Od knížky jsem se vůbec nemohla odtrhnout, hrozně mě zajímalo, jak to vše dopadne. Děj byl hodně drsný až depresivní, to já nemusím, ale prostě mi to nedalo. Bohužel jsem vůbec nepochopila konec knihy, takže jsem nakonec zklamaná.

01.07.2019 4 z 5

Iva Hüttnerová Iva Hüttnerová Iva Hüttnerová

Minimum textu, zato veliká spousta krásných obrázků, které hladí po duši...

31.05.2019 5 z 5

Obrázky z lásky Obrázky z lásky Iva Hüttnerová

Překrásná knížka, obrázky paní Hüttnerové prostě miluju!

27.05.2019 5 z 5

Nic není, jak se zdá Nic není, jak se zdá Andrew Nicoll

Moc krásný příběh. Tedy až na ten sci-fi konec. Ten snad musel dopsat jiný autor.

29.03.2019 4 z 5

Bez práce nejsou koláče Bez práce nejsou koláče Zuzana Pospíšilová

Opravdu úžasná knížka! Vtipné veršované texty (navíc poučné) a překrásné ilustrace Magdy Veverkové. Knížku miluju já i moje děti. Kdyby to šlo, dáme 10 hvězdiček :-)

14.03.2019 5 z 5

Tomáš Garrigue Masaryk: Myslitel a prezident Tomáš Garrigue Masaryk: Myslitel a prezident František Emmert

Bohužel (jak již bylo napsáno níže) chyba na chybě. Zrovna u této knihy mě to mrzí mnohem víc než u jiné.

24.02.2019 4 z 5