Magdalena5 Online Magdalena5 komentáře u knih

Královna Viktorie - Vládkyně impéria, která dala jméno celé epoše Královna Viktorie - Vládkyně impéria, která dala jméno celé epoše kolektiv autorů

Podle grafického zpracování, které je mimochodem úžasné, jsem se nechala nalákat na velkou panovnici 19. století. Nadšení mě postupně opouštělo, nakonec jsem nedočetla. Hodně zkratkovitých opakujících se informací, stále jsem listovala a hledala spojitosti.

06.09.2021 3 z 5

Příhody Příhody Václav Vratislav z Mitrovic

Velmi dobrodružné vyprávění z konce 16. století, co vše dokáže člověk přežít?! Ze začátku jsem měla problém se starou češtinou, ale postupně jsem úplně přestala vnímat jazykovou stránku a děj plynul tak, že jsem se nedokázala odtrhnout.

06.09.2021

Zámecké zelené komnaty - Krása panských zahrad Zámecké zelené komnaty - Krása panských zahrad Václav Větvička

Nádherné poklady našich předků, oázy klidu a potěcha duše se zasvěceným komentářem velkého odborníka a pábitele pana doktora Větvičky stojí rozhodně za návštěvu.

26.05.2021 5 z 5

Stopy v divočině Stopy v divočině Ernest Thompson Seton

Zase jsem se po létech ponořila do Setona a dobře jsem udělala, krásné čtení. Budu muset pohledat setonovky v domácí knihovně.

11.03.2021 5 z 5

Skrytá hvězda Jelena Mašínová Skrytá hvězda Jelena Mašínová Jelena Mašínová

Z děl Jeleny Mašínové Kohoutové obsažených v této knize se mi nejvíc líbily rozhlasové hry a asi nejvíc Z deníku princezny Anny.

19.01.2021 5 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Tato pomsta opravdu není sladká. ( z jiného soudku - vybavuji si, jak se mi v Jirešově filmu nelíbil pan Josef Somr s přehazovačkou a dlouho mi trvalo, než jsem ho dokázala ocenit)

05.01.2021 3 z 5

Katuška a deset Katuška a deset Edgar Wallace

Od počátku zajímavá hra mladé, inteligentní Katuše a všímavého detektiva Michala jakoby se vůbec netýkala zločinu.

08.10.2020 5 z 5

Slávy dcera Slávy dcera Ján Kollár

Celé jsem to přečetla nahlas. Ze začátku jsem hodně škobrtala, ale později se mi to četlo stále lépe. Zvykla jsem si na stavbu a dost se mi to líbilo.
"Bůh když běhu světa cíle značil, neproměnil duše na služky, ale právo dcer jim dáti ráčil."

29.09.2020 5 z 5

Žáby Žáby Aristofanés

Žáby jsem četla v překladu V.B.Nebeského, chtělo to docela trpělivost na takovouto češtinu. Podařilo se mi to překousat a nakonec se mi tato antická komedie líbila.

25.04.2020 4 z 5

Případ pro Maigreta Případ pro Maigreta Jan Cimický

Přečteno na tabletu, velmi příjemné čtení, čeština pana doktora výborná, připadalo mi, že knihu poslouchám v autorově interpretaci.

13.04.2020 5 z 5

Pláně a jiné povídky Pláně a jiné povídky Gabriela Preissová

Docela drsňárna

05.03.2020 4 z 5

Mezi akty Mezi akty Virginia Woolf

Moje první Virginie a asi první překlad paní Skoumalové, krásný jazyk, popisy i dialogy. Docela mám chuť na další.

04.03.2020 5 z 5

na tuto
chvíli

03.03.2020 5 z 5

Variace pro temnou strunu Variace pro temnou strunu Ladislav Fuks

Přečteno na tabletu, vydání e-knih Městskou knihovnou Praha mi vyhovuje. I při této interpretaci mi šel z Fuksova díla mráz po zádech. Opět nádherný jazyk.

29.02.2020 5 z 5

S očima na hladině S očima na hladině Dana Floriánová

úžasná symbióza úsporného haiku s citlivými obrazy vodního světa

27.02.2020 5 z 5

Bydlíme! Bydlíme! Jiří Dvořák

Úžasně hravá knížka, co udělá postupné přikládání barevných fólií. Jako Cimrmani na severním pólu. No holt jsem stále zvídavé dítě!

11.02.2020 5 z 5

Pět pohádek Pět pohádek Hans Christian Andersen

Nacházím od Andersena zase další šperky, líbí se mi překlady přelomu devatenáctého a dvacátého století.

11.02.2020 4 z 5

Ochranný dohled Ochranný dohled Ivan Martin Jirous

Opět krásné verše, každá další sbírka poklad

11.02.2020 5 z 5

Výlety podél Berounky Výlety podél Berounky Ivan Klich

Opět jsem při čtení používala mapy a cestovala. Ráda se takto toulám a Berounka je kouzelná.

24.01.2020 3 z 5

Dědictví Dědictví Helena Havlíčková

Díky za tato svědectví a za přiblížení jejich statečných životů. Kéž bychom na jejich oběti nezapomínali.

15.11.2019 5 z 5