maccik maccik komentáře u knih

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Tato kniha mě pohltila strhujícím dějem, nečekanými zvraty i spoustou zajímavostí z naší historie. Tomáš a hlavně Anežka si prošli peklem, vězením, týráním, ale jejich touhu po životě a vzájemné pouto nedokázalo nic zlomit.

Jen jedno jim po většinu jejich dlouhého života chybělo. Ale i toho se jim nakonec dostalo... Myslím, že zaslouženě.

09.01.2024 5 z 5

Továrna na Absolutno Továrna na Absolutno Karel Čapek

První půlka napsaná velice poutavě. Čte se to samo. Zajímavý nápad s netradičním pojetím Boha. Ve druhé, ale příběh přestává být čtivý. Několik drobných fejtónu nedbale provázaných, ubírají knize původní geniální myšlenku.

12.07.2017

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Jedna z nejlepších kníh, co jsem kdy četla. Jemný humor, po každé kapitole vtipné rozuzlení, velice odpočinkové čtení, kterého v dnešní době už zas tolik není.

26.06.2017 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Krásné básně psané obyčejným jazykem s nepřekonatelnou lehkou tvorbou rýmu.

16.06.2017

Kolosální cesta ke Koloseu a další cyklocesty po Evropě Kolosální cesta ke Koloseu a další cyklocesty po Evropě Milan Martinec

Obě knížky jsou hezky čtivé. Už se těším na další.

11.06.2017

Bretaň - až na konec světa Bretaň - až na konec světa Jana Brůžková

Hezky jsem si s knížkou zavzpomínala na svoji loňskou dovolenou. Příběh mě bavil. Dozvěděla jsem se i některé informace o památkách, které jsem z francouzských letáčků nevyčetla.

09.06.2017 5 z 5

Kolmo na Moskvu Kolmo na Moskvu Milan Martinec

Zajímavá knížka plná osobních postřehů.

09.06.2017

Křik neviditelných pávů Křik neviditelných pávů Jarmila Loukotková

Dle mého její nejlepší knížka.

08.06.2017

Barvy slečny Toyen Barvy slečny Toyen Vladislav Kučík

Kniha je napsaná velice čtivou formou. Přečetla jsem ji jedním dechem.

08.06.2017 4 z 5