Bretaň - až na konec světa

Bretaň - až na konec světa https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341599/mid_bretan-az-na-konec-sveta-AtO-341599.jpg 4 7 6

Myslíte, že lze uskutečnit cestu po severní Bretani, přes Remeš a Paříž s nedočkavými dětmi, berlemi a zlomenou nohou? Jaké je strávit dovolenou v pronajatém domě na konci světa, večeřet na statku u Bretonců, místo vláčku se nechat svézt traktorem, čekat, až se vrátí moře a vidět sníh uprostřed léta? Do jaké míry jsou bezpečné tekuté písky u Mont-Saint-Michel, metro v Paříži či davová euforie na Tour de France? To, a mnohé jiné o rozmanitém kraji spolu s historickými fakty a praktickými informacemi, vám prozradí knížka autorky, která si oblíbila Francii natolik, že se jí vkrádá i do snů.... celý text

mrabla
04.07.2021

Před lety jsem v Bretani byla, a tak jsem si při četbě krásně zavzpomínala. :-) Milé!

bookcase
20.03.2019 5 z 5

Čtivý, propracovaný cestopis pro milovníky Bretaně. Je vidět, že autorka má tuhle oblast Francie moc ráda.

Kralovna8888
05.05.2018 4 z 5

Knížka splnila moje očekávání. Letos jedu do Bretaně, tak si ji přibalím.

maccik
09.06.2017 5 z 5

Hezky jsem si s knížkou zavzpomínala na svoji loňskou dovolenou. Příběh mě bavil. Dozvěděla jsem se i některé informace o památkách, které jsem z francouzských letáčků nevyčetla.

Tomul
05.06.2017 4 z 5

Příjemné čtení na večer, které pobaví i odreaguje. Autorka dobře vystihla dva odlišné světy - Bretaň versus Paříž.

mariva
31.05.2017 2 z 5

Krátký deníček z jedné dovolené - už několikrát mě napadlo vytvořit si něco podobného, ale nějak se mi nedostává literárního talentu. Autorka je na tom sice o něco lépe než já, ale těch několik málo stránek nedokáže zachytit zážitky z jistě úžasné dovolené, černobílé fotografie v malém formátu taky nevyniknou. Ale Bretaň je nádherná a tohle byla příjemná vzpomínka na známá místa i lákavá pozvánka na místa dosud neznámá. Přesto bych asi raději zvolila formu fotoknihy jako vzpomínku na dovolenou, tohle není ani průvodce, ani cestopis a cena je neúměrná k velikosti a obsahu knihy.

Bretaň

Autorovy knížky