Macabitt Macabitt komentáře u knih

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Knížka sama o sobě je trochu smutná, ale příběh je velmi reálně popsaný.
Celou dobu jsem to s Bárou prožívala a doufala, že si postupně na vše rozpomene.
Děsivé bylo i číst, jak může vypadat taková daleká budoucnost, která nás možná všechny čeká – mikročipy, nedostatková káva, a život, který se bude tolik lišit od toho nynějšího.
Knížku doporučuji. Příjemná oddychovka :-)

13.01.2022 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Losos v kaluži je moje první přečtená kniha od této autorky a určitě ne poslední. Neskutečně mě bavil styl psaní. Některé hlášky mě upřímně rozesmály.
Třeba :
,,Potvrdilo se mi ale takový legrační pravidlo – jakmile k sobě posadíte jakýkoliv dvě holky a dáte jim do ruky alkohol, do deseti minut si budou svěřovat svoje vztahový problémy, jako by se znaly od dělohy.,,
,,Ona vypadala jak z umělý hmoty.,,
"Loupe si lak z nehtů na úhlednou hromádku u kompu."
:-D
Vyobrazení posmrtného života nebe/peklo se mi líbilo. Příjemná oddychovka.
Teď už se těším na Pandu v nesnázích. :)

27.12.2021 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Smutný.... opravdu smutný :-/
Jedna z těch knížek, na které se jen tak nezapomene.
Měla by být v seznamu povinné četby hned od 2. stupně ZŠ jako odstrašující příklad pro všechny.

14.12.2021 4 z 5

Ve stínu Ve stínu Kateřina Castañeda

Čtivá, pohodová knížka, která jednoho donutí zamyslet se i sám nad sebou. Stojí za přečtení :-)

13.12.2021 5 z 5

Matčina panenka Matčina panenka Abby Davies

(SPOILER) Knížku jsem přečetla jedním dechem. Byla napínavá od začátku až do konce. Dospělý čtenář přijde brzy na to o co jde. Jediné co mně osobně trochu chybělo je více rozebraný konec - těšila jsem se na ten happy end až se dívky konečně spatří se svými rodiči. Prostě číst dál :-)

06.12.2021 5 z 5