Lucynka603 Lucynka603 komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Přečetla jsem ji jedním dechem.. Úžasná knížka!

10.04.2020 5 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Knihu bych doporučila všem, kteří si chtějí srovnat realitu s tím, co píší média, jak neuvěřitelně vytrhují z kontextu... Podle článků v mediích jsem Gábinu odsoudila, ale po knížce se zase vracím k pozitivnímu hodnocení. Působí sice psychicky nestabilně, ale to, co dokázala pro naši zemi, nedokázalo moc jiných lidí a s takovými psychickými problémy je to ještě o to hodnotnější. Klobouk dolů! Na druhou stranu mě občas zaujala možná až přílišná otevřenost - ve vztazích k rodičům, kolegům a (co mě překvapilo nejvíce) k manželovi...

15.05.2018 5 z 5

Náročná, ale úžasná kniha! Doporučila bych ji jako povinnou literaturu všem učitelům a rodičům.

12.05.2021 5 z 5

Ztracený deník sovětské školačky 1932-1937 Ztracený deník sovětské školačky 1932-1937 Nina Lugovská

Čekala jsem od knížky větší náhled do situace SSSR, ale byl to z 99% popis složitých vztahů mezi vrstevníky v pubertě...Slečna teda na svůj věk velmi moudrá a přemýšlivá, ale víckrát bych to číst nechtěla;)

02.01.2018 1 z 5

Dom hluchého Dom hluchého Peter Krištúfek

Knížka má strašně moc zajímavých myšlenek, spoustu pohledů na dějinné události, které jsem dřív nikde nepotkala...ale nevím proč, stráááášně se vleče! 2/3 jsem četla jen, abych to dočetla.

02.11.2017 2 z 5