Lucyjee Lucyjee komentáře u knih

Když má štěstí kliku Když má štěstí kliku Aurélie Valognes

Krásný příběh, který pohladí na duši. Moc hezky napsané, vyhovovaly mi krátké kapitoly a svižný děj.

27.01.2021 4 z 5

Tři muži ve člunu Tři muži ve člunu Jerome Klapka Jerome

Příjemná klasika ideální na letní dovolenou.

Pivo na Loiře Pivo na Loiře Tommy Barnes

Brilantní britský humor, expedice do francouzského života a k tomu navíc tip, kam zavítat na návštěvu během výletu do Francie. Moc se mi líbilo.

Obchodník s hudbou Obchodník s hudbou Rachel Joyce

Chvíli trvalo, než jsem se do knihy ponořila. Začátek se trochu vlekl, ale na konci jsem měla slzy v očích, takže mě dostala :)

27.01.2021 3 z 5

Zpráva o první cestě kolem světa Zpráva o první cestě kolem světa Antonio Pigafetta

Téma starých cestopisů vás musí bavit, aby vás oslovila i tahle kniha. Mě se moc líbila, přenesla mě do časů starých objevů, atmosféry, skvěle vyprávěno.

Celý život Celý život Robert Seethaler

Skvělá kniha! Jednoduchá, prostá, ale v tom je její krása.

27.01.2021 5 z 5

Proč umírají ptáci Proč umírají ptáci Victor Pouchet

Byla jsem trochu rozpačitá z konce knihy, čekala jsem asi trochu jiné finále.

27.01.2021 2 z 5

Náš Coney Island Náš Coney Island Billy O’Callaghan

Bohužel kniha mě trochu zklamala. Asi mi vadilo, že od začátku je víceméně jasné, jak to dopadne a není tam nic, co by čtenáře překvapilo.

Na počátku bylo moře Na počátku bylo moře Tomás González

Souhlasím s jiným komentářem, že v knize mohlo být méně náznaků špatného směřování děje. Přesto se mi však kniha vcelku líbila. Neotřelé prostředí.

Citrusový sad Citrusový sad Larry Tremblay

Mám ráda, když v knihovně úplnou náhodou narazím na skryté poklady. Citrusový sad je bezesporu jedním z nich. Téma není nikterak veselé, ale knížka je čtivá a po čase se k ním opět ráda vrátím.

27.01.2021 4 z 5