Lucky011 Lucky011 komentáře u knih

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Prvni kniha od autorky a za me velke zklamani...Japonsko, caj a foceni jsou moje zaliby a byla jsem opravdu natesena. A kniha byla po vsech strankach zklamani. Hlavni hrdinka se chovala jak nactileta a lezla mi na nervy, vsechno bylo takove povrchni a nic neslo do hloubky, neuchvatil me ani styl psani. Cajovy ritual na ktery jsem se tesila celou dobu byl odflakly jako vse ostatni. A to jsem se na celou serii knih tak tesila :( Opravdu jsem cekala o dost vic a nechapu tak vysoke hodnoceni. Kdyby nekdo vedel o necem kde clovek nasaje mnohem vice japonska, tak sem s tim :)

20.08.2021 2 z 5

Neklidná duše Evy z Rožmberka Neklidná duše Evy z Rožmberka Jiří Hanibal

Snad můj první historický román. Knížku jsem začla číst krátce po návštěvě Krumlova, kdy jsem na ní měla hroznou chuť a chtěla se víc vžít do historie a dozvědět se něco nového. Informací jsem se dozvěděla celkem dost, ale vžít se do té doby se mi teda moc nedařilo, spíš než román mi to připomínalo jen holý popis událostí, semtam přímá řeč, ale aby se se člověk přenesl do té doby, vcítil se víc do postav a hltal příběh, to fakt ne. Nevím proč má kniha tak vysoké hodnocení a jsem dost na vážkách, jestli se pustit i do jiných knih od autora.

24.07.2019 1 z 5

Jedna z knih, na kterou jsem slyšela protichůdné ohlasy a dlouho jsem nevěděla, jestli se do ní pustit nebo ne. Nakonec na mě vykoukla v městské knihovně a nelituji toho, že jsem si jí přečetla a určitě si přečtu další díly. Autorův styl psaní mě okouzlil i když nevím proč, ale užívala jsem si každou stránku, přestože to není nic světoborného. Mám ráda fantasy, takže jsem zvyklá na daleko obsáhlejší světy, podrobnější vysvětlení zákonitostí světa, drsnější příběhy. Ale taková nemusí být přece každá kniha. Líbí se mi i svou "podivností" :)

24.07.2019 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

After all this time? Always...

21.01.2019 5 z 5

Věk mloků Věk mloků Karolina Francová

Příběh se mi moc líbil a skvěle se mi to četlo, od začátku to bylo napínavé.
Jen jsem měla problém poznat, kdy byl konec knihy, protože poslední "kapitola" je spíš samostatnou povídkou. Než mi to došlo, tak mě povídka vůbec nebavila, ale jsem ráda, že jsem jí dočetla. Je totiž hodně důležitá - odhaluje mnoho ze života X-Hawka a ze založení agentury.
Nemám co vytknout :)

12.12.2015 4 z 5

Armagedon ve slevě Armagedon ve slevě Seanan McGuire

Vcelku dobra oddychovka. Ke knize jsem přistupovala s velkými předsudky a nízkým očekáváním, ale při čtení jsem se bavila a uvažuju o tom, že si koupím i pokračování. Autorka mě dostala hlavně potvorami, které si vymyslela a které jsou podle mě hodně originální. Chytromyši (které nejde nemilovat), dračí princezny, zoubkové víly....Čtení jsem si i přes nějaké ty nešvary užila.

04.12.2015 4 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Tak tahle kniha mě dostala a myslím si, že přirovnání ke Stephenu Kingovi je opodstaněné. Tajemný a děsivý příběh odehrávající se v šumavských lesích, kde se děje něco naprosto příšerného. Autor dokonale vykreslil hororovou atmosféru, některé scény mám pořád před očima. Četla jsem jedním dechem a nedokázala jsem se odtrhnout. Tuhle knihu budu mít v hlavě ještě hodně dlouho a každé ráno si oddychnu, že se mi nezdály noční můry. A pokud se vám obálka zdá hodně děsivá, tak počkejte po dočtení knížky...

04.12.2015 5 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Přečetla jsem jí jedním dechem. Začátek byl takový tajemný, skoro hororový (tajemný starý dům, několik let stará vražda) a vyšetřování napínavé. A na konci samozřejmě překvapivé odhalení :)

15.09.2015 5 z 5

Město Město Dean Koontz

Město ve mně zanechalo zvláštní pocity. Některé části knihy se mi moc líbily a celkově měla kniha zajímavou atmosféru, ale kdyby se vyčlenily napínavé a zajímavé pasáže, tak z toho máte povídku, a bylo by to lepší počtení. Nedá se to označit jako thriller ani jako horor, protože většina knihy je jenom (pro mě zbytečné) kecání, které mě strašně nudilo, hlavně neustálé povídání o hudbě, vyjmenovávání muzikantů a písní. Navíc začátek knihy byl dost chaotický, protože není vyprávěn úplně popořadě tak, jak se to odehrávalo. Být to jiný autor než můj oblíbený Koontz, tak nevím jestli bych to dočetla. Achjo, kde je ten starý dobrý Koontz, který napsal tak skvělé knihy jako je Intenzita, Manžel, Rychlost a spousta dalších...A nakladatelé očividně nemají v plánu vydat jeho starší knihy, a místo toho vydávají jen ty nové, které už za moc nestojí :(

09.09.2015 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Další skvělá kniha od Larse Keplera. Autor dokazuje, že umí čtenáře zaujmout hned od první věty (a to doslova). Hodně mi chyběl Joona Linna, Margot mi moc nesedla, přišla mi strašně nesympatická a otravná. Koho zajímá víc, recenze na mém blogu :)

29.06.2015 4 z 5