Lucilla Lucilla komentáře u knih

Nový policista Nový policista Kate Thompson

Kniha je určena spíše pro mladší čtenáře, nicméně je velmi pěkně napsaná. Zajímavým prvkem je, že autorka nenásilně zakomponovala do díla tradiční irskou hudbu, aniž by dílo ztratilo na čtivosti. Místy se mi ovšem zdálo, že zmínka o tom či onom byla v textu pouze proto, aby bylo za kapitolu možné zařadit píseň názvem odpovídají zmínce. Příběh je zajímavý, četba plynulá, nápad originální.

14.06.2013 4 z 5

Měsíční zahrady Měsíční zahrady Steven Erikson (p)

Velmi dobře napsaná politická fantasy se strhující atmosférou.

02.05.2013 5 z 5

A pak vypukne peklo A pak vypukne peklo Garth Ennis

Další vynikající Preacher. Vřele doporučuji všem komiksovým fandům. A hurá na Alamo:-)

12.03.2013 5 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Zola - těžký naturalismus, co k tomu dodat. Snad jen že některé detaily byly až moc detailní. Taky si člověk říká, že takhle by nikdy nechtěl skončit a trochu se zamyslí nad svými hodnotami. Po přečtení knihy se mi opět trošku vyhranil rozdíl mezi "potřebuji" a "chci".

12.03.2013 3 z 5

Válka Řeků s Peršany Válka Řeků s Peršany Jiří Kovařík

Moc pěkná práce - dějiny řecko-perských válek podané čtivou formou. Doporučuji všem zájemcům o danou problematiku. Místy je hodně podrobná, odborná, leč neztrácí na plynulosti a čtivosti.

Dějiny středověké Evropy Dějiny středověké Evropy Václav Drška

Vynikající syntéza pojímající historii od 5. do 15.-16. století. Vhodná jak pro studenty středních škol (pro lepší orientaci v problematice), tak pro studenty bakalářského stupně vysokých škol jako základní přehledová práce, na níž pak snáze navážou výběrovými monografiemi z užších oblastí dané doby.

Temné uličky Temné uličky * antologie

Tak tohle je velice zdařilá antologie - jeden příběh lepší než druhý, každý nápadem originální. Vřele doporučuji:-)

16.10.2012 5 z 5

Malá kniha etikety pro každý den Malá kniha etikety pro každý den Ladislav Špaček

Minipřehled základních společenských situací, které na nás čekají, jen co vystrčíme nos ze dveří - "Slušnost společenský život umožňuje, zdvořilost jej usnadňuje" - a člověk má v povaze dělat vše, co mu jen trochu usnadní život - tak proč to s tou etiketou nejde tak dobře jako s čímkoli jiným?

Malá kniha etikety – u stolu Malá kniha etikety – u stolu Ladislav Špaček

Ucelený přehled základních společenských pravidel při stolování, který by se měl do hlavy vtloukat (o hlavu otloukat?) každému od 5 let - kdo se pak na to má v těch školních jídelnách koukat...a o společenských akcích nemluvě...

Valdštejnova smrt Valdštejnova smrt Josef Janáček

Tak tohle se hodně hezky četlo. Poutavě napsané, stravitelná forma podání velkého množství informací. Obecně tituly z tého řady se vyznačují vysokou čtivostí (viz Pád Cařihradu od Runcimana či Dákové). Doporučuji všem zájemcům o Valdštejnovu dobu, byť se jedná o dílo již překonané.

16.10.2012

Dějiny výtvarného umění Dějiny výtvarného umění Marie Černá

Výborná přehledová záležitost zaobírající se především vývojem kultury a architektury - a to jak ve světě, tak i v českých zemích. Syntéza vhodná především pro studenty středních škol - moudrá volba pro základní orientaci v problematice.

16.10.2012 4 z 5

Encyklopedie heraldiky Encyklopedie heraldiky Milan Buben

Vynikající vademecum nejen heraldiky pro laiky i odborníky. (sama jsem ji od A do Z přečetla jedním dechem, ač by se takto s encyklopedií pracovat nemělo, že). Přehledně uspořádaná publikace s velkým množstvím názorných doprovodných ilustrací. Jen škoda, že už je prakticky nedostupná - možná poslední kus na Václavském náměstí v Paláci knih, ale ani to už není jisté - chtělo by to další vydání, když je o to takový zájem.

16.10.2012 5 z 5

Pražská strašidla a všemožná jiná zjevení Pražská strašidla a všemožná jiná zjevení Magdalena Wagnerová

Úchvatné to kompaktní dílko shrnující v jednoduché podobě nejvýraznější pražské legendy - pro základní orienaci jako stvořené.Text je doprovázen bohatými ilustracemi slečny Lucie Paceltové, mé drahé sestry:-)

16.10.2012